Προς το περιεχόμενο

Καθεστώς αναστολής σύμβασης εργασίας - 800Ε Επίδομα


s1mplement

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπορεις να αρνηθεις, απο τη στιγμη που σε υποχρεωνει νομος να κανεις εκπτωση κανεις εκπτωση. Απο κει και περα ο καθενας το διαχειριζεται οπως θελει, εγω πχ ειπα (επειδη τα νοικια Μαρτιου ειχαν πληρωθει προ covid στην πλειοψηφια τους) δεν θελω νοικια απριλιου και τελος (εκτος αν παραταθει το μετρο). Αλλα επιλογη να πω οχι δε σου κανω εκπτωση δεν εχω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 722
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, fredd0 είπε

δεν μπορεις να αρνηθεις, απο τη στιγμη που σε υποχρεωνει νομος να κανεις εκπτωση κανεις εκπτωση. Απο κει και περα ο καθενας το διαχειριζεται οπως θελει, εγω πχ ειπα (επειδη τα νοικια Μαρτιου ειχαν πληρωθει προ covid στην πλειοψηφια τους) δεν θελω νοικια απριλιου και τελος (εκτος αν παραταθει το μετρο). Αλλα επιλογη να πω οχι δε σου κανω εκπτωση δεν εχω

Θα σου πληρωσει το 20%

 

εσυ τι θα κερδισεις?

Επεξ/σία από eidikos33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα με τις κοπελας μου το ταξις που δεν δικαιουται τα 800 ευρω ,παντως εκει που λεει μισθωνω κατοικια με αφηνει να το τικαρω και ας μην δικαιουται

1072763414_.thumb.PNG.da084d913b0b16bbe2e9e5168dbf3901.PNG

Επισης το ΚΑΔ μου ειναι 7729(κυρια δραστηριοτητα) ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ειναι κενο,οποτε δεν ξερω γιατι ο λογιστης μου ειπε οτι δεν δικαιουμαι την μειωση ενοικιου απο την στιγμη που ο καδ 7729 ειναι κλειστα με κρατικη εντολη.Εχει σημασια αν εισαι 4ωρος η 8 ωρος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Μπηκα με τις κοπελας μου το ταξις που δεν δικαιουται τα 800 ευρω ,παντως εκει που λεει μισθωνω κατοικια με αφηνει να το τικαρω και ας μην δικαιουται

1072763414_.thumb.PNG.da084d913b0b16bbe2e9e5168dbf3901.PNG

Επισης το ΚΑΔ μου ειναι 7729(κυρια δραστηριοτητα) ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ειναι κενο,οποτε δεν ξερω γιατι ο λογιστης μου ειπε οτι δεν δικαιουμαι την μειωση ενοικιου απο την στιγμη που ο καδ 7729 ειναι κλειστα με κρατικη εντολη.Εχει σημασια αν εισαι 4ωρος η 8 ωρος?

Λογικα δεν θα έχει σημασία 4ωρο ή 8ωρο.

Αφού είσαι στο σύστημα κάνε εσύ τη δήλωση και βάλε και την έκπτωση στο ενοίκιο. Δεν χρειάζεσαι τον λογιστή δηλαδή.

Εμένα που δεν δικαιούμε έκπτωση στο ενοίκιο δεν με άφηνε να συμπληρώνω τπτ σχετικό στην αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, s1mplement είπε

Λογικα δεν θα έχει σημασία 4ωρο ή 8ωρο.

Αφού είσαι στο σύστημα κάνε εσύ τη δήλωση και βάλε και την έκπτωση στο ενοίκιο. Δεν χρειάζεσαι τον λογιστή δηλαδή.

Εμένα που δεν δικαιούμε έκπτωση στο ενοίκιο δεν με άφηνε να συμπληρώνω τπτ σχετικό στην αίτηση.

Αφου δεν τον εχει δηλωσει καν ο εργοδοτης τι να δηλωσει ακριβως...και εγω που εργαζομαι κανονικα και μπηκα το ιδιο ακριβως μου δειχνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμενα με εχει δηλωσει αλλα τελειωνει το αφμ μου σε 6 δευτερα θα μπορω να κανω την αιτηση,απο περιέργεια μπηκα με τις κοπελας μου που δεν το δικαιουται

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eidikos33 είπε

Αφου δεν τον εχει δηλωσει καν ο εργοδοτης τι να δηλωσει ακριβως...και εγω που εργαζομαι κανονικα και μπηκα το ιδιο ακριβως μου δειχνει..

Μπήκε από τον λογαριασμο taxis της κοπέλας του!

Δεν μπήκε από τον δικό του(μπορεί ότι δεν είναι ακόμα η σειρά του με βάση το τελευταίο ψηφίο ΑΦΜ).

Οπότε ας κάνει τη αίτηση μόνος του και βλέπει, αν του επιτρέπει να βάλει στοιχεία για μίσθωμα τότε δικαιούται και δεν έχει σημασία το τι λέει ο λογιστής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, s1mplement είπε

Λογικα δεν θα έχει σημασία 4ωρο ή 8ωρο.

Αφού είσαι στο σύστημα κάνε εσύ τη δήλωση και βάλε και την έκπτωση στο ενοίκιο. Δεν χρειάζεσαι τον λογιστή δηλαδή.

Εμένα που δεν δικαιούμε έκπτωση στο ενοίκιο δεν με άφηνε να συμπληρώνω τπτ σχετικό στην αίτηση.

α οκ οποτε αν με αφηνει να βαλω στοιχεια το δικαιουμαι,ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aekoupoli είπε

α οκ οποτε αν με αφηνει να βαλω στοιχεια το δικαιουμαι,ευχαριστω

Ναι, εμένα δεν με άφηνε που δεν δικαούμε, δεν το εμφάνιζε καν. Μόνο στην τελική αίτηση μου έδειξε όλη την αίτηση με κενά στα πεδία που αφορούν το μίσθωμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και φαντάζομαι την απάντηση ας ρωτήσω:

Στο συμβόλαιο ενοικίου είμαστε μαζί με τη γυναίκα. Έκλεισαν την επιχείρηση που δούλευε (αλλά δε τους δώσαν τα 800€-θα πληρώνονται κανονικά έως τον Ιούνιου εάν παραμείνουν κλειστοί) και σε μένα το 90% είναι σε αναστολή εργασίας με τα 800€ αλλά εγώ δουλεύω κανονικά. Υποθέτω πως μάλλον δεν δικαιούμαστε την έκπτωση ενοικίου, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Μπηκα με τις κοπελας μου το ταξις που δεν δικαιουται τα 800 ευρω ,παντως εκει που λεει μισθωνω κατοικια με αφηνει να το τικαρω και ας μην δικαιουται

1072763414_.thumb.PNG.da084d913b0b16bbe2e9e5168dbf3901.PNG

Επισης το ΚΑΔ μου ειναι 7729(κυρια δραστηριοτητα) ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ειναι κενο,οποτε δεν ξερω γιατι ο λογιστης μου ειπε οτι δεν δικαιουμαι την μειωση ενοικιου απο την στιγμη που ο καδ 7729 ειναι κλειστα με κρατικη εντολη.Εχει σημασια αν εισαι 4ωρος η 8 ωρος?

Δεν έχει σημασία αν είσαι 4ωρος ή 8ωρος και με ένα ένσημο το μήνα τα παίρνει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zio10 είπε

Δεν έχει σημασία αν είσαι 4ωρος ή 8ωρος και με ένα ένσημο το μήνα τα παίρνει κάποιος.

@@ρια μεγάλη δεν ξέρουν τι κάνουν..

Εγώ αυτή την στιγμή χάνω 2 μισθούς φίλε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...