Προς το περιεχόμενο

Καθεστώς αναστολής σύμβασης εργασίας - 800Ε Επίδομα


s1mplement

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 722
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

38 λεπτά πριν, zio10 είπε

Δεν θα πάρεις το 800αρι;

Το παίρνω αλλά χάνω 2 μισθούς και την έκπτωση στο ενοίκιο... Είχα έξτρα μπόνους έναν μισθό. Χάνω πολλά Αστα να πάνε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, alex19871987 είπε

Δηλ ρε παιδιά για να ξέρουμε όσοι έχετε κάνει..σε έγκυρη σας βγάζει κάποιο μήνυμα???

Λεει ότι έχει υποβληθεί η αίτηση. Και σου δίνει τη δυνατότητα να την εκτυπώσεις.

Ούτε e-mail στέλνει ούτε κάτι άλλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ναι

Με πήρε συνάδελφος μόλις τηλέφωνο, δεν μπαίνει με τίποτα το iban... Λύση; 

Επεξ/σία από Lalakis1975
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Με πήρε συνάδελφος μόλις τηλέφωνο, δεν μπαίνει με τίποτα το iban... Λύση; 

ακούγεται πολύ αυτό.. εφόσον βεβαιωθεί ότι όντως το βάζει σωστά, ας δοκιμάσει να το κάνει και ένα copy paste από το ebanking, μία μου έλεγε ότι της δούλεψε έτσι τελικά (δεν ξέρω τι να πω για αυτό.. να έφταιγε κάποια γραμματοσειρά; χλωμό... πιο πολύ ποντάρω στο λάθος input) 

 

σε κάνα δυο περιπτώσεις βάλαμε άλλο, αυτό που αρχικά είχαμε δε δούλευε ποτέ.. επίσης κάποιες φορές το πήρε με τη μία

 

κάτι ενδεχομένως παίζει με την εφαρμογή αν δε το γράφετε λάθος...

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Με πήρε συνάδελφος μόλις τηλέφωνο, δεν μπαίνει με τίποτα το iban... Λύση; 

μπαινει στο e-banking και copy-paste το IBAN.

2 φορές έχω κάνει αίτηση 2 φορές με τη μια δέχτηκε το ΙΒΑΝ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, s1mplement είπε

μπαινει στο e-banking και copy-paste το IBAN.

2 φορές έχω κάνει αίτηση 2 φορές με τη μια δέχτηκε το ΙΒΑΝ

Δεν έχει ibank... Τελικά βρήκε λύση κ την γράφω για όλους... Έκανε την αίτηση από το κινητό κ όλα καλά. Βγάζεις κ φώτο στο τέλος κ είσαι κομπλέ. 

Πλέον είναι σίγουρο ότι κολλάει η εφαρμογή τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λόγω της ειδικής αναφοράς ότι επιτρέπεται «κατ’ εξαίρεση η δυνατότητα των επιχειρήσεων εργοδοτών, που πλήττονται σημαντικά, να συμφωνήσουν παροχή εργασίας με τηλε-εργασία από εργαζόμενους πολλές επιχειρήσεις έσπευσαν να βγάλουν τους εργαζόμενους σε αναστολή, προσβλέποντας στο ότι θα μπορέσουν στη συνέχεια να τους «τηλεαπασχολήσουν». Το υπουργείο Εργασίας έσπευσε να ξεκαθαρίσει ότι η τηλεργασία μπορεί να τύχει εφαρμογής μόνο σε ποσοστό 10%. 

Οι έχοντες δύο θέσεις εξαρτημένης εργασίας δεν δικαιούνται το επίδομα των 800 ευρώ αν ανασταλεί η μία εκ των δύο συμβάσεών τους. 

 

https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1585703/ta-skoteina-simeia-gia-ta-800-euro

Επεξ/σία από xxatziva
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lalakis1975 είπε

Δεν έχει ibank... Τελικά βρήκε λύση κ την γράφω για όλους... Έκανε την αίτηση από το κινητό κ όλα καλά. Βγάζεις κ φώτο στο τέλος κ είσαι κομπλέ. 

Πλέον είναι σίγουρο ότι κολλάει η εφαρμογή τους. 

Θέλει να το γράφεις με Caps Lock και όχι Shift & γράμμα για να πάρει το κεφαλαίο. 🥳

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκαναν αναστολή σύμβασης σε αρκετούς απο την εταιρία που δουλεύω, και σε εμένα αλλά η εταιρία δεν έχει κλείσει. Μου είπαν πως δικαιούμαι τα 800 και ήθελα να ρωτήσω αν δικαιούμαι την μείωση ενοικίου ή οχι. Γνωρίζει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Σήμερα έκαναν αναστολή σύμβασης σε αρκετούς απο την εταιρία που δουλεύω, και σε εμένα αλλά η εταιρία δεν έχει κλείσει. Μου είπαν πως δικαιούμαι τα 800 και ήθελα να ρωτήσω αν δικαιούμαι την μείωση ενοικίου ή οχι. Γνωρίζει κάποιος;

Όχι δεν δικαιούσε.

Μόνο οι εταιρείες που κλείσανε με εντολή παίρνουν τη μειωση ενοικιου και οι εργαζομενοί τους που είναι υποχρεωτεικά σε αναστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, s1mplement είπε

Όχι δεν δικαιούσε.

Μόνο οι εταιρείες που κλείσανε με εντολή παίρνουν τη μειωση ενοικιου και οι εργαζομενοί τους που είναι υποχρεωτεικά σε αναστολή.

Σε ευχαριστώ πολυ. Μου ακούγεται εντελώς ηλίθια η λογική του κράτους, ελπίζω να αλλάξει κάτι τις επόμενες μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...