Προς το περιεχόμενο

Καθεστώς αναστολής σύμβασης εργασίας - 800Ε Επίδομα


s1mplement

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 722
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, maarinos είπε

Αν παραταθεί η αναστολή των καταστημάτωνμ θα δοθεί και για Μάιο

https://www.cnn.gr/news/politiki/story/213893/vroytsis-ti-isxyei-gia-tin-oikonomiki-enisxysi-ton-epistimonon-pote-tha-dothei-to-doro-pasxa

Βρήκαν ξαφνικά το εμβόλιο... Θα ανοίξουν όλα 15 Μαΐου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, pge-3- είπε

Να κανω μια ερωτηση; Εμενα το αφεντικο μου μου εκανε αναστολη συμβασης αλλα πηγαινω κανονικα για δουλεια; Ειναι νομιμο αυτο;

φυσικα οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, pge-3- είπε

Να κανω μια ερωτηση; Εμενα το αφεντικο μου μου εκανε αναστολη συμβασης αλλα πηγαινω κανονικα για δουλεια; Ειναι νομιμο αυτο;

Κάπου είδα ότι μέχρι 10 χρόνια φυλάκισης

Κινδυνεύουν κάτι τέτοιες περιπτώσεις νομίζω στο λέω και για σένα όταν θα κάνεις την υπεύθυνη δήλωση κάπου το χε πάρει το μάτι μου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zio10 είπε

Είπε και για Μάιο και για Ιούνιο αν χρειαστεί ναι.

αν γινει κατι τετοιο θα χασω πανω από 5.000 εγω και θα μεινω με 800 ψορο ευρω για 2 μηνες σχεδόν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα μήπως ξέρει κάποιος να μου πει ποτέ κάνουν αίτηση για τα 800 ευρώ η επιχειρήσεις   ? 

 

Επεξ/σία από Dreammpompo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

αν γινει κατι τετοιο θα χασω πανω από 5.000 εγω και θα μεινω με 800 ψορο ευρω για 2 μηνες σχεδόν .

Πολλοί θα χάσουν, κάποιοι άλλοι θα κερδίσουν γιατί έπαιρναν λιγότερα στη δουλειά.

Γενικά είναι δύσκολη κατάσταση για όλους και πρωτόγνωρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι στιγμής είπαν ότι

1. Οι Εργαζόμενοι που εργάζονται σε επιχειρήσεις κλειστές από εντολή θα ξεκινάνε να παίρνουν τα λεφτά από 10 Απρίλη και θα είναι οι πρώτοι που θα πάρουν. Μέχρι τα τέλη απρίλη θα έχουν πάρει όλοι αυτοί.

2. Οι εργαζόμενοι που εργάζονται σε επιχειρήσεις που πλήττονται θα πάρουν τα λεφτά αναλόγως το πότε τους έβαλε σε αναστολή η επιχείρηση και μπορεί να πάρουν και μέσα στον Μάιο τα λεφτά. Πάντως σίγουρα όχι νωρίτερα από 10 Απρίλη και θα έχουν προταιρειότητα οι εργαζόμενοι που  έκλεισε η επιχειρηση τους με εντολή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

Πολλοί θα χάσουν, κάποιοι άλλοι θα κερδίσουν γιατί έπαιρναν λιγότερα στη δουλειά.

Γενικά είναι δύσκολη κατάσταση για όλους και πρωτόγνωρη.

Δεν αντιλέγω αλλά ούτε την μείωση του ενοικίου δεν μου δίνουν,με θεωρούν πλούσιο με πάγια έξοδα 1500.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος δικαιούται μείωση ενοικίου,τι ακριβώς κάνει? Κάνει την αίτηση και μετά? Υπολογίζει πόσο είναι το 60 % του ενοικίου του και το δινει?

Εγώ που κάνω αίτηση την Δευτέρα τι πρέπει να κάνω που δεν το έχω πληρώσει ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...