Προς το περιεχόμενο

Καθεστώς αναστολής σύμβασης εργασίας - 800Ε Επίδομα


s1mplement

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, s1mplement είπε

Πες το στον εργοδότη μου που ζητάει 400 από οσους βάζει σε αναστολή, τι τα θέλει ο μαλάκας;

Εγώ αν μου κάνει κάτι τέτοιο δεν μπορώ να γράψω τι θα κάνω... Αυτά πιστεύω τα κάνουν τα μικρά μαγαζιά πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 722
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, s1mplement είπε

Πες το στον εργοδότη μου που ζητάει 400 από οσους βάζει σε αναστολή, τι τα θέλει ο μαλάκας;

Τι λες ρε φιλε σοβαρα τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι παίζουν διάφορα αναλόγως τον εργοδότη και εταιρεία.

Και επιστρέφοντας στο 800 για επιχειρήσεις, καλύτερα να τα δίνανε και στους εργοδότες για να μην είχανε την αίσθηση του αδικήματος αυτοί.

Και θα ήταν πιο καλές οι εργασιακές σχέσεις μεταξύ εργοδότη - υπαλλήλου ως συνέπεια. Γιατι δεν θα τα έριχναν σε αυτούς οι εργοδότες όλα τα "μετρα" π.χ. εκατοστάρικο ή εργασία εν αναστολή ή απολύσεις μετά κορωνοιού. Δεν είναι βέβαιο αλλά θα είχαν λιγότερους λόγους.

Επεξ/σία από s1mplement
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

γράφω για γνωστό γιατί δεν έχει πρόσβαση σε φόρουμ. Υπάρχει το εξής πρόβλημα, προσπαθεί να κάνει την αίτηση για το Μαγαζι Β στο οποίο δουλεύει, αλλα απ' ότι φαίνεται, το προηγούμενο Μαγαζί Α στο οποίο δούλευε έχει κάνει την εξής βλακεία. 

Παρ' ότι είχε υπογράψει παραίτηση με το μαγαζί Α, φαίνεται ότι ο λογιστής δεν την έσβησε από το σύστημα ποτέ (μιλάμε τώρα 6 μήνες πίσω) και τώρα που προσπαθεί να κάνει την υποβολή με το μαγαζί Β, βγαίνει το εξής μήνυμα: 

"για να συνεχισετε πρεπει να διορθωσετε τα παρακατω λαθη:
εμφανιζεστε απασχολουμενος στην επιχειρηση με αφμ (ταδε)"


Εκτός από το να επικοινωνήσει με τον λογιστή από το Μαγαζί Α για να τη σβήσει άμεσα, ξέρετε μήπως αν μπορεί να κάνει και κάτι άλλο; Υπάρχει κάποιος αριθμός επικοινωνίας, email, κάτι που να είναι αύριο ανοιχτά και να μπορεί να κινηθεί κάποια διαδικασία? Το ΑΦΜ του λήγει σε 4 και προφανώς πρέπει να γίνει εντός των 24 ωρών. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mkp είπε

Τι να τα κανί τα 800 ευρώ μια επιχειρήσει? Αυτόν τον καιρό οι επιχειρήσεις θα χάνουν χειλάδες ευρώ κάθε μήνα, τα 800 ευρώ δεν θα κάνουν την διάφορα.

Βρε μια χαρά τα λες εσυ αλλά ποιος σε ακούει .

ξερει κανείς πια μέρα κάνουμε αίτηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα 
Μπαινω στην πλατφορμα και δεν μου βγαζει να κανω υπευθυνη δηλωση

Και οταν παταω να βρω την δηλωση αναστολης συμβασεων εργασιας μου βγαζει το εξης

Δημιουργήθηκε κάποιο σφάλμα κατά τη λειτουργία του συστήματος:

 

  • Εσωτερικό σφάλμα της εφαρμογής.

 

Αν το σφάλμα ξαναπαρουσιαστεί, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος.

Μπορει να ειναι θεμα υπερφορτωσης πλατφορμας ή να απευθυνθω καπου;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sokratis91 είπε

Καλημερα 
Μπαινω στην πλατφορμα και δεν μου βγαζει να κανω υπευθυνη δηλωση

Και οταν παταω να βρω την δηλωση αναστολης συμβασεων εργασιας μου βγαζει το εξης

Δημιουργήθηκε κάποιο σφάλμα κατά τη λειτουργία του συστήματος:

  • Εσωτερικό σφάλμα της εφαρμογής.

Αν το σφάλμα ξαναπαρουσιαστεί, παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος.

Μπορει να ειναι θεμα υπερφορτωσης πλατφορμας ή να απευθυνθω καπου;

ευχαριστω

Πρέπει να μπεις στο support employees yeka..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνει αίτηση για τα 800 δεν θέλει??

Κάτι άλλο αν δουλεύω σε μια επιχείρηση που έκλεισε με εντολή κυβέρνησης και δουλεύω και σε δεύτερη που έκανε αναστολή λόγω μείωσης τζίρου και στις δύο έχω τον αριθμό πρωτοκόλλου.τα δικαιούμαι τα 800??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alex19871987 είπε

Για να κάνει αίτηση για τα 800 δεν θέλει??

Κάτι άλλο αν δουλεύω σε μια επιχείρηση που έκλεισε με εντολή κυβέρνησης και δουλεύω και σε δεύτερη που έκανε αναστολή λόγω μείωσης τζίρου και στις δύο έχω τον αριθμό πρωτοκόλλου.τα δικαιούμαι τα 800??

ναι, αν εισαι και στις δυο σε αναστολη τοτε ναι. αν δουλευες στην μια τοτε δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...