Προς το περιεχόμενο

Καθεστώς αναστολής σύμβασης εργασίας - 800Ε Επίδομα


s1mplement

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Μάκαρος είπε

Ολα οκ. Το εκανα copy paste και το δεχτηκε. Βεβαια δεν μου εβγαλε καποια επιβεβαιωση οταν εκανα υποβολη ουτε μου εχει ερθει καποιο mail. Ετσι εχει γινει και σε εσας ?

Πρέπει να γράφει η αίτηση υποβλήθηκε..και σου δίνει να το κατεβάσεις η εκτυπώσεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 722
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Μάκαρος είπε

Ολα οκ. Το εκανα copy paste και το δεχτηκε. Βεβαια δεν μου εβγαλε καποια επιβεβαιωση οταν εκανα υποβολη ουτε μου εχει ερθει καποιο mail. Ετσι εχει γινει και σε εσας ?

αν μπεις καπάκια σου δείχνει τη αίτηση με ημ/νια υποβολής κτλ

 

σώσε το ως pdf 

 

και κάντο σήμερα, γιατί αύριο δεν θα αφήνει τον αφμ σου να ξαναμπεί 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, daPro είπε

Πρέπει να γράφει η αίτηση υποβλήθηκε..και σου δίνει να το κατεβάσεις η εκτυπώσεις..

 

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

αν μπεις καπάκια σου δείχνει τη αίτηση με ημ/νια υποβολής κτλ

σώσε το ως pdf 

Ολα ενταξει. Το βρηκα. Σας ευχαριστω για την γρηγορη βοηθεια παιδια!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το θεμα με το iban μου το κανε κ εμενα,για μελοντικη χρηση σε οποιον του τυχει η λυση ειναι το gr το βαζουμε με caps lock και το λεω επειδη αμα δεν εχεις πατησει capslock παλι κεφαλαιο το βαζει κ ετσι μπερδευεσε.με καποιον τροπο βλεπει το input με μικρα ασχετα που το εμφανιζει με caps

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 
Γνωρίζει κανείς αν ένας εργαζόμενος με σύμβαση ημιαπασχόλησης, δικαιούται τα 800 Ευρώ σε εταιρεία που κάνει αναστολή ή παίρνει λιγότερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, flo1 είπε

Καλησπέρα 
Γνωρίζει κανείς αν ένας εργαζόμενος με σύμβαση ημιαπασχόλησης, δικαιούται τα 800 Ευρώ σε εταιρεία που κάνει αναστολή ή παίρνει λιγότερα?

Λένε πως δικαιούται. Τουλάχιστον τη δήλωση μπορείς να τη κάνεις για τα 800 αν σε έχει βάλει σε αναστολή η εταιρεία.

Για το ποσό λένε ότι είναι 800. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις με σιγουριά.

Αλλά την δήλωση κάνε και τα άλλα δεν εξαρτώνται από εσένα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

τώρα που μιλάμε δεν μπορεί να την βγάλει σε αναστολή; υπάρχει κάποιο τεχνικό κόλλημα; 

Ναι δεν βγαίνει σε αναστολή δε το δέχεται το έργανη λέει... Παίρνουμε τηλέφωνο δε το σηκώνει κανείς. Έχει προσπαθήσει. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρει κάποιος εγώ που έχω ΚΑΔ (ελεύθερος επαγγελματίας / ατομική επιχείρηση) που έχω ΚΑΔ επιλέξιμο και για τα 2 επιδόματα (και στα 600 και στα 800 ευρώ) τι κάνω. Έχω κάνει αίτηση στα 800 , θα κάνω και στο 600 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες οταν κάνατε την αίτηση σας άφησε κάπου να συμπληρώσετε στοιχεία εκμισθωτή για κατοικία; (για την έκπτωση 40% για 2 μήνες που είναι)

δεν το βρήκα πουθενά και αφόυ την συμπλήρωσα κανονικά στο pdf τα άφησε κενά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, βοηθήστε με στο εξής: η μείωση ενοικίου πρώτης κατοικίας προβλέπεται για Μάρτιο-Απριλιο, τον Μάρτιο όμως τον έχουμε ήδη πληρώσει.

Επίσης, αν το ενοικιαστήριο συμβόλαιο είναι σε δυο ενοικιαστές 50-50% και μόνο ο ένας βρίσκεται στο καθεστώς αναστολής εργασίας, η μείωση θα ειναι στο μισό η όλο το ενοίκιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Leleouras είπε

Ρε παίδες οταν κάνατε την αίτηση σας άφησε κάπου να συμπληρώσετε στοιχεία εκμισθωτή για κατοικία; (για την έκπτωση 40% για 2 μήνες που είναι)

δεν το βρήκα πουθενά και αφόυ την συμπλήρωσα κανονικά στο pdf τα άφησε κενά

Προφανώς δεν το δικαιούστε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, bikey77 είπε

Παίδες, βοηθήστε με στο εξής: η μείωση ενοικίου πρώτης κατοικίας προβλέπεται για Μάρτιο-Απριλιο, τον Μάρτιο όμως τον έχουμε ήδη πληρώσει.

Επίσης, αν το ενοικιαστήριο συμβόλαιο είναι σε δυο ενοικιαστές 50-50% και μόνο ο ένας βρίσκεται στο καθεστώς αναστολής εργασίας, η μείωση θα ειναι στο μισό η όλο το ενοίκιο;

για το πρωτο η λυση ειναι σχετικα απλη. Αν πληρωσες ολο το Μαρτιο "τυπικα" πρεπει να σου επιστραφει το 40%, και να πληρωσεις 60% του Απριλιου. Πρακτικα τα βρισκεις με τον ιδιοκτητη, δηλαδη του δινεις 20% του Απριλιου και τα συμψηφιζετε

για το δευτερο, απο οσο ξερω δεν υπαρχει εγκυκλιος, οποτε το συζητας με τον ιδιοκτητη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 80753 είπε

Αν ξέρει κάποιος εγώ που έχω ΚΑΔ (ελεύθερος επαγγελματίας / ατομική επιχείρηση) που έχω ΚΑΔ επιλέξιμο και για τα 2 επιδόματα (και στα 600 και στα 800 ευρώ) τι κάνω. Έχω κάνει αίτηση στα 800 , θα κάνω και στο 600 ευρώ?

Τα 600 ευρώ αφορούν τα λεγόμενα επαγγέλματα επιστημόνων.Γι αυτούς προβλέπονται τα 600 ευρώ.Με ποιό κριτήριο θεωρείς ότι είσαι και στα δύο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν ξέρω πως γίνεται απαντάω στον "AMSTERIS : Το ΚΑΔ που έχω είναι κατηγορία που ανήκει στα << Aλλες υπηρεσίες που αφορούν την ανθρώπινη υγεία>> είναι ΚΑΔ το οποίο υπάρχει και στα 2  επίδοματα." Οπότε αν ρωτάω αν υπάρχει κάποια ιδέα το για ποιο από τα 2 τελικά θα πάρω το επίδομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Ο ΑΦΜ συναδέλφου τελειώνει σε 7 η οποία μπήκε τώρα κανονικά στο site για να κάνει επικύρωση των στοιχείων του εργοδότη να συμπληρώσει τηλ κλπ.

Το θέμα είναι πως βγάζει αυτό:

"Δεν εμφανίζονται υπεύθυνες δηλώσεις επιχειρήσεων - εργοδοτών των οποίων η επιχειρηματική δραστηριότητα τους είτε έχει ανασταλεί με εντολή δημόσιας αρχής είτε πλήττονται σημαντικά."

Να σημειώσω πως η εταιρία είναι μέσα στην λίστα και άλλοι συνάδελφοί έχουν ολοκληρώσει την διαδικασία κανονικά.

Μπορεί να τώρα να γίνει η αίτηση από τον λογιστή της εταιρίας ώστε να μπει και να κάνει την επικύρωση η συνάδελφος;

Αν παίζει κάποιον ρόλο επίσης ήταν με 4ωρη σύμβαση και της έγινε απόλυση στις 16/3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...