Προς το περιεχόμενο

Καθεστώς αναστολής σύμβασης εργασίας - 800Ε Επίδομα


s1mplement

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Πως εκανε πιο νωρις ? Αφου το συστημα δεν εδινε προσβαση στην αιτηση αν το αφμ δεν ηταν στη συγκεκριμενη μερα που επρεπε.

Το δοκίμασες να δεις ότι δεν μπαίνει; Ο κωδικός του εργοδότη υπάρχει.
Τον ξανα ρώτησα μόλις, έληγε σε 4 το ΑΦΜ του και έκανε στις 3 Απριλίου και την πήρε κανονικά την αίτηση.

EDIT: Το δοκίμασα απο περιέργεια, όντως δεν με αφήνει να την κάνω. Μου είπε ότι μπήκε αργά το βράδυ παίζει να ήταν κοντά τις 00:00, δεν εξηγείται αλλιώς.

Επεξ/σία από Kapou Kapote
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 722
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Πως εκανε πιο νωρις ? Αφου το συστημα δεν εδινε προσβαση στην αιτηση αν το αφμ δεν ηταν στη συγκεκριμενη μερα που επρεπε.

Φίλε το δοκίμασα ήδη να μπω και δεν με αφήνει. Όντως δε ξέρω γιατί μου είπε έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Kapou Kapote είπε

Το δοκίμασες να δεις ότι δεν μπαίνει; Ο κωδικός του εργοδότη υπάρχει.
Τον ξανα ρώτησα μόλις, έληγε σε 4 το ΑΦΜ του και έκανε στις 3 Απριλίου και την πήρε κανονικά την αίτηση.

Δεν μπαίνει με τίποτα άστο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Kapou Kapote είπε

Φίλε το δοκίμασα ήδη να μπω και δεν με αφήνει. Όντως δε ξέρω γιατί μου είπε έτσι.

Το δοκιμασα ναι, απο την 1η μερα (εκανα στις 6 δηλωση κανονικα), απο περιεργεια για να δω την αιτηση και σου βγαζει μνμ οτι δεν μπορεις να μπεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ανακοινώθηκε.... Μπαίνουμε όλοι στην έκπτωση ενοικίου :)

χαίρομαι για όλους γιατί πήρα παντού τηλέφωνο, κανάλια, εφημερίδες και στο γραφείο του Μητσοτάκη στη βουλή. Ήταν δίκαιο κύριοι κ έγινε πράξη κ για εμάς την λαϊκή τάξη. Οπότε μένουν οι οδηγίες πως θα γίνει και τι ακριβώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Μόλις ανακοινώθηκε.... Μπαίνουμε όλοι στην έκπτωση ενοικίου :)

χαίρομαι για όλους γιατί πήρα παντού τηλέφωνο, κανάλια, εφημερίδες και στο γραφείο του Μητσοτάκη στη βουλή. Ήταν δίκαιο κύριοι κ έγινε πράξη κ για εμάς την λαϊκή τάξη. Οπότε μένουν οι οδηγίες πως θα γίνει και τι ακριβώς. 

Εγώ που πλήρωσα ήδη το ενοίκιο κανονικά γιατί ήξερα ότι δεν δικαιούμαι έκτπωση τι γίνεται; Θα γίνει η έκπτωση αναδρομικά τον Μάιο;
Η επιχείρησή που εργάζομαι δεν έκλεισε, απλά μπήκαμε οι μισοί εργαζόμενοι σε αναστολή στις 3 Απριλίου.

Επεξ/σία από Kapou Kapote
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kapou Kapote είπε

Εγώ που πλήρωσα ήδη το ενοίκιο κανονικά γιατί ήξερα ότι δεν δικαιούμαι έκτπωση τι γίνεται; Θα γίνει η έκπτωση αναδρομικά τον Μάιο;
Η επιχείρησή που εργάζομαι δεν έκλεισε, απλά μπήκε σε αναστολή στις 3 Απριλίου.

Λογικά θα δώσεις το υπόλοιπο όπως εγώ... Και εγω πλήρωσα. Πιστεύω τα μέτρα θα είναι για 4-6 μήνες θα δούμε για τους 2 πρώτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link;

Όσο για τις οδηγίες, είτε θα παίξουν αναδρομικά Μάρτη-Απρίλη, είτε θα μετακυλήσουν σε Μάη-Ιούνη για όσους έχουν ήδη καταβάλει τους πρώτους δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lalakis1975 είπε

Λογικά θα δώσεις το υπόλοιπο όπως εγώ... Και εγω πλήρωσα. Πιστεύω τα μέτρα θα είναι για 4-6 μήνες θα δούμε για τους 2 πρώτα. 

Μακάρι να είναι αναδρομικά, έσκασα τώρα γιατί σήμερα το πρωί το πλήρωσα το νοίκι, λέω μην καθυστερήσω κι άλλο μέχρι να βγει απόφαση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, phanispal είπε

Link;

Όσο για τις οδηγίες, είτε θα παίξουν αναδρομικά Μάρτη-Απρίλη, είτε θα μετακυλήσουν σε Μάη-Ιούνη για όσους έχουν ήδη καταβάλει τους πρώτους δύο.

Link δεν μπορώ από το κινητό το διάβασα σε εφημερίδα του Σαββίδη πάντως... 

Πιστευω θα αλλάξουν και τις αιτήσεις τώρα η θα κάνουμε δεύτερη για το ενοίκιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Μόλις ανακοινώθηκε.... Μπαίνουμε όλοι στην έκπτωση ενοικίου :)

χαίρομαι για όλους γιατί πήρα παντού τηλέφωνο, κανάλια, εφημερίδες και στο γραφείο του Μητσοτάκη στη βουλή. Ήταν δίκαιο κύριοι κ έγινε πράξη κ για εμάς την λαϊκή τάξη. Οπότε μένουν οι οδηγίες πως θα γίνει και τι ακριβώς. 

Καλή εξέλιξη για τους ενοικιαστές, λίγο άδικο για τους ιδιοκτήτες αλλά έτσι είναι η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Καλή εξέλιξη για τους ενοικιαστές, λίγο άδικο για τους ιδιοκτήτες αλλά έτσι είναι η κατάσταση.

Άδικο ναι αλλά πως θα τους πληρώσουμε με τα 800 φίλε; δεν φτάνουν ούτε για πάνες τα 800 και το ξέρεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω εδω μηπως παρω απάντηση γιατι με λογιστες και υπευθυνους δεν εβγαλα ακρη..Δουλευω σε ενα εστιατόριο το οποιο εκλεισε τελειως 12 μαρτιου(ουτε delivery)..Ειμαι ασφαλισμένος σε μία αλλη εταιρια,με την οποία ανανεώνω τη σύμβαση μου καθε μηνα,οπως ειχα κανει και για τον μηνα μαρτη..Το αφμ μου τελειωνει σε 7,οποτε πηρα τη λογιστρια να μου κανει την δηλωση καθως εγω 22 χρονων φοβηθηκα μην κανω καποιο λαθος..Καθως έκανε τη δήλωση,εβγαλε κανονικα τα στοιχεια της εταιριας που είμαι ασφαλισμένος αλλα μετα εβγαλε μηνυμα οτι δουλευω σε μια αλλη επιχείρηση(και μεσω αφμ φαινεται οτι ειναι το εστιατοριο),η οποια ομως εχει κλεισει σιγουρα,για να παρει και τη μειώση ενοικιου..Επίσης άλλοι εργαζόμενοι δεν είχαν θέμα με τη δήλωση τους που την εκαναν πριν απο εμενα..Ο υπευθυνος μου είπε οτι είναι θέμα στην πλατφόρμα του υπουργείου και οτι θα ξανακάνω τη δήλωση σε 2η φαση αλλα οσο να ναι εγω ανυσηχω..Εχει καποιος αλλο καποια παρόμοια εμπειρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

Ρωταω εδω μηπως παρω απάντηση γιατι με λογιστες και υπευθυνους δεν εβγαλα ακρη..Δουλευω σε ενα εστιατόριο το οποιο εκλεισε τελειως 12 μαρτιου(ουτε delivery)..Ειμαι ασφαλισμένος σε μία αλλη εταιρια,με την οποία ανανεώνω τη σύμβαση μου καθε μηνα,οπως ειχα κανει και για τον μηνα μαρτη..Το αφμ μου τελειωνει σε 7,οποτε πηρα τη λογιστρια να μου κανει την δηλωση καθως εγω 22 χρονων φοβηθηκα μην κανω καποιο λαθος..Καθως έκανε τη δήλωση,εβγαλε κανονικα τα στοιχεια της εταιριας που είμαι ασφαλισμένος αλλα μετα εβγαλε μηνυμα οτι δουλευω σε μια αλλη επιχείρηση(και μεσω αφμ φαινεται οτι ειναι το εστιατοριο),η οποια ομως εχει κλεισει σιγουρα,για να παρει και τη μειώση ενοικιου..Επίσης άλλοι εργαζόμενοι δεν είχαν θέμα με τη δήλωση τους που την εκαναν πριν απο εμενα..Ο υπευθυνος μου είπε οτι είναι θέμα στην πλατφόρμα του υπουργείου και οτι θα ξανακάνω τη δήλωση σε 2η φαση αλλα οσο να ναι εγω ανυσηχω..Εχει καποιος αλλο καποια παρόμοια εμπειρία?

Το εστιατόριο μπορεί να μην έχει κάνει ακόμα την δήλωση αναστολής, έχει προθεσμία μέχρι 10 Απριλίου. Επικοινώνησε μαζί τους να ρωτήσεις, γιατί μπορεί να έγινε η αίτηση αλλά για διάφορους λόγους να μην ήσουν μέσα, σ'αυτήν την περίπτωση πρέπει να γίνει διόρθωση (από τον λογιστή/λογιστήριο του εστιατορίου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...