Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Δεν τους θέλουν οι χώρες στις οποίες βρίσκονται, καθώς όλοι θέλουν να μειώσουν με οποιο τρόπο γίνεται τόσο τα κρούσματα όσο και τους πιθανούς φορείς!

Όλοι διώχνουν τους ξένους και όλοι επαναπατρίζουν τους πολίτες τους όπου κι αν βρίσκονται!

Ας επαναπατρίσουν τότε και τους Έλληνες γιατρούς και νοσηλευτές που δουλεύουν στα νοσοκομεία τους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Magic_Nature είπε

Ε τοτε ειναι αργα ομως και που ξερω εγω αν εχω πνευμονια. 

απο το σφυριγμα στα πνευμονια κατα την αναπνοη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Υψηλό πυρετό φαντάζομαι και έντονο βήχα με κακουχία...

Γιατρός δεν είμαι βέβαια...καλύτερα ρώτα το γιατρό σου!

Έγω από αυτά που έχω ακούσει σου γράφω τι γίνεται...

εμενα ο γιατρος μ ειπε οτι εχει εξετασει τουλαχιστον 20 ως τωρα με δεκατα βηχα 

κραταει λεει 4-5 μερες κ φευγει αποψε που βαλα θερμομετρο ειχα 37 αρα δεν εχω ουτε δεκατα πια κ ειναι η 2η  ΄μέρα

λιγο βηχα εχω

Επεξ/σία από Magic_Nature
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Με τρομάζεις τωρα... εγω ειχα και φτερνισματα και καταροη που αυτα δεν ειναι του κορονοιου λένε. 

Οταν εισαι για νοσοκομείο θα το καταλάβεις. Ασε τι λενε για υποκειμενική δύσπνοια κτλ. 'υποκειμενική' δύσπνοια απο αγχος και τετοια κραταει μερικα λεπτα. Την χειροτερευση θα την δεις ευκολα και εκει ειδοποιείς και πας τρεχοντας για νοσοκομείο. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vali είπε

Ας επαναπατρίσουν τότε και τους Έλληνες γιατρούς και νοσηλευτές που δουλεύουν στα νοσοκομεία τους

Αυτό αν ζητήσουν οι ίδιοι να επιστρέψουν.

Όταν λέμε διώχνουν τους ξένους εννοούμε όσους πήγαν για τουρισμό ή για επαγγελματικούς λόγους, όχι όσους ζουν και δουλεύουν εκεί χρόνια και έχουν άδεια παραμονής και εργασίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, Sloban είπε

Ναι δοκίμασα και δεν πήρα απάντηση. Λογικά δεν θα έπρεπε, αλλά...

Σε Vodafone με μπλοκαρισμένα τα 5ψήφια (είναι συγκεκριμένες οι ομάδες αριθμών που μπλοκάρουν, δεν είναι το κάθε πενταψήφιο) έρχεται κανονικά απάντηση. 

Μήπως έκανες λάθος στον αριθμό; (13033) ?

Από όσο ξέρω και άλλοι σε αυτό το νήμα επιβεβαίωσαν ότι δεν υπάρχει θέμα με μπλοκαρισμένα 5ψήφια. Σε ποιό πάροχο είσαι;

Επίσης εδώ αναφέρουν ότι ίσως το λάθος format (η σύνταξη του μηνύματος) να οδηγεί σε μη απάντηση:

https://www.ethnos.gr/ellada/95859_13033-den-apantise-se-oloys-ti-leei-ypoyrgeio-psifiakis-diakybernisis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, patclo είπε

Οταν εισαι για νοσοκομείο θα το καταλάβεις. Ασε τι λενε για υποκειμενική δύσπνοια κτλ. 'υποκειμενική' δύσπνοια απο αγχος και τετοια κραταει μερικα λεπτα. Την χειροτερευση θα την δεις ευκολα και εκει ειδοποιείς και πας τρεχοντας για νοσοκομείο. 

Ωχ ωχ 

ρε τι τραβαμε με τους κινεζους τη μια οι κινεζοι την άλλη οι Κογκολέζοι το 1960 με το ειτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)


“Όπως είπε μεταξύ των 263 επιβατών από τις δύο πτήσεις από την Βαρκελώνη, 21 διαγνώστηκαν θετικοί.”
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ellada/koronoios-epanapatristhentes-ispania-21-thetikoi

Να ίσως ένα (μπακαλίστικο) random sample για το τι ισχύει στην Ισπανία: 21/263 επιβάτες θετικοί.

Επισης, 

A9DE1997-0B25-42AF-A08E-34487E0E3FFC.jpeg.a9b5a6831d8d1022d0a719181d349953.jpeg

172C54A5-40E4-4218-A3DC-7FA5B4AE7A16.jpeg.51bf1434b438d5b4b6c0ae32d523dfb6.jpeg

 


It’s something 🤗

 

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχουμε βεβαιωση εργοδοτη για να πηγαινοερχομαστε στη δουλεια μας σε email, πρεπει υποχρεωτικα να την εχουμε εκτυπωσει ή ειμαστε καλυμενοι δειχνοτας το mail στο κινητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Οι 37 βαθμοι κελσιου το απογευμα θεωρουνται δέκατα;

Ως το 37 θεωρείται "φυσιολογική διακύμανση" - πιθανότατα και η ίδια η αλλεργία να το δικαιολογεί ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Sloban said:

Ναι δοκίμασα και δεν πήρα απάντηση. Λογικά δεν θα έπρεπε, αλλά...

Το ονομ/μο και η διεύθυνση χωρίς κενό. π.χ. " 1 ΟΝΟΜΑΕΠΩΝΥΜΟ ΣΤΑΔΙΟΥ10 ".
Έτσι το έστειλα και ήρθε καπάκι η απάντηση από Vodafone με φραγμένα 5ψήφια στο app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, player_xyz είπε

Ως το 37 θεωρείται "φυσιολογική διακύμανση" - πιθανότατα και η ίδια η αλλεργία να το δικαιολογεί ...

Εβαλα στις 8 θα ξαναβαλω στις 11-12

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, Sloban είπε

Σε Q είμαι. Wind δλδ. Ούτε τα μνμ του 112 έλαβα με MEIZU.

Ίσως λάθος σύνταξη του μηνύματος;

https://www.ethnos.gr/ellada/95859_13033-den-apantise-se-oloys-ti-leei-ypoyrgeio-psifiakis-diakybernisis

Για τα alerts υπήρχε πιο γενικευμένο πρόβλημα. Ούτε εγώ έλαβα κάποιο από αυτά σε Xperia Z5 Compact (Vodafone)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Magic_Nature είπε

Ε τοτε ειναι αργα ομως και που ξερω εγω αν εχω πνευμονια. 

Ακόμη και αν έχεις καλή φυσική κατάσταση, όταν έχεις πνευμονία με το ζόρι ανεβαίνεις 2-3 ορόφους. Εγώ πάντα ανεβαίνω με τις σκάλες σπίτι στον τρίτο, όταν έπαθα πνευμονία, μετά τον πρώτο όροφο γινόμουνα κομμάτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...