Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να κάνω μια σχετική ερώτηση. Απ ότι διάβασα επιτρέπονται 2 άτομα στο αυτοκίνητο. Δηλαδή αν εγώ πάρω το αυτοκίνητο και μπούμε 3 άτομα μέσα ή 4 (όλη η οικογένεια δηλαδή που μένουμε στο ίδιο σπίτι) θα φάμε πρόστιμο.

Δηλαδή στο σπίτι μπορούμε να είμαστε 3/4 στο αυτοκίνητο όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Γιαούρτι είπε

να κάνω μια σχετική ερώτηση. Απ ότι διάβασα επιτρέπονται 2 άτομα στο αυτοκίνητο. Δηλαδή αν εγώ πάρω το αυτοκίνητο και μπούμε 3 άτομα μέσα ή 4 (όλη η οικογένεια δηλαδή που μένουμε στο ίδιο σπίτι) θα φάμε πρόστιμο.

Δηλαδή στο σπίτι μπορούμε να είμαστε 3/4 στο αυτοκίνητο όχι;

2 και 2 παιδιά επιτρέπεται 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιαούρτι είπε

να κάνω μια σχετική ερώτηση. Απ ότι διάβασα επιτρέπονται 2 άτομα στο αυτοκίνητο. Δηλαδή αν εγώ πάρω το αυτοκίνητο και μπούμε 3 άτομα μέσα ή 4 (όλη η οικογένεια δηλαδή που μένουμε στο ίδιο σπίτι) θα φάμε πρόστιμο.

Δηλαδή στο σπίτι μπορούμε να είμαστε 3/4 στο αυτοκίνητο όχι;

ειπανε δεν ισχυει για οικογενεια + παιδια

1 λεπτό πριν, adi32 είπε

2 και 2 παιδιά επιτρέπεται 

μη το λες ετσι, γιατι ο επομενος θα ναι τριτεκνος και θα λεει εγω τι κανω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις δύσκολες στιγμές ξεχωρίζουν οι ήρωες από τα ανθρωπάκια

Ιρανή γιατρός με κοροναϊό φρόντιζε τους ασθενείς της μέχρι να πεθάνει

https://www.in.gr/2020/03/25/world/fotofrafia-sok-irani-giatros-koronaio-alla-frontize-tous-astheneis-tis-mexri-na-pethanei/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, destron said:

Στις δύσκολες στιγμές ξεχωρίζουν οι ήρωες από τα ανθρωπάκια

Ιρανή γιατρός με κοροναϊό φρόντιζε τους ασθενείς της μέχρι να πεθάνει

https://www.in.gr/2020/03/25/world/fotofrafia-sok-irani-giatros-koronaio-alla-frontize-tous-astheneis-tis-mexri-na-pethanei/

δε καταλαβαίνω γιατί είναι ήρωας;

Κακή επιλογή. Αν ζούσε θα μπορούσε να βοηθήσει περισσότερους. Δε βρίσκω νόημα να θυσιάζεσαι για κάποιον άλλον.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω 2 περιπτώσεις σε εταιρίες που δουλεύουν και έχουν συμπτώματα αλλα πάνε κανονικά στη δουλειά για να μη χάσουν το μεροκάματο.

Πιστευω απλα το τρενάρουμε με αυτα τα μέτρα απο την άλλη δε γινεται να κλείσουν τα παντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ΠάρηςΓ είπε

Ξέρω 2 περιπτώσεις σε εταιρίες που δουλεύουν και έχουν συμπτώματα αλλα πάνε κανονικά στη δουλειά για να μη χάσουν το μεροκάματο.

Πιστευω απλα το τρενάρουμε με αυτα τα μέτρα απο την άλλη δε γινεται να κλείσουν τα παντα. 

Κατσε, αν δηλαδη παρουν αναρωτικη για δυο βδομαδες τι ακριβως θα χασουν?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

δε καταλαβαίνω γιατί είναι ήρωας;

Κακή επιλογή. Αν ζούσε θα μπορούσε να βοηθήσει περισσότερους. Δε βρίσκω νόημα να θυσιάζεσαι για κάποιον άλλον.

"Αυτό που σοκάρει περισσότερο είναι πως ακόμη κι αν είχε νοσήσει από το κοροναϊό, η ίδια δεν το έβαλε κάτω και συνέχισε να εργάζεται καθώς σε αντίθετη περίπτωση οι ασθενείς της θα έμεναν χωρίς γιατρό."

Επεξ/σία από destron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, destron είπε

"Αυτό που σοκάρει περισσότερο είναι πως ακόμη κι αν είχε νοσήσει από το κοροναϊό, η ίδια δεν το έβαλε κάτω και συνέχισε να εργάζεται καθώς σε αντίθετη περίπτωση οι ασθενείς της θα έμεναν χωρίς γιατρό."

Ενώ τώρα που πέθανε δεν έμειναν χωρίς γιατρό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, lnoldori είπε

Και οι υπάλληλοι να μην ξεκουράζονται ποτέ γιατί κάποιοι δεν έχουν τίποτε άλλο να κάνουν από το να κάνουν βόλτα στο σούπερ μάρκετ.

Σε τετοιες καταστασεις σημαντικοτερο ειναι η δημοσια υγεια παρα η "ξεκουραση" των υπαλληλων

επισης τα περισσοτερα σουπερ μαρκετ απο οτι εχω δει κανουνε προσληψεις

και θα μπορουσαν να δωσουνε και επιπλεον μισθο για αυτο το διαστημα στους υπαλληλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

21 νεκροί μέχρι τώρα

Τίποτα σε σχέση με άλλες χώρες.Ευτυχώς η κυβέρνηση αντέδρασε γρήγορα

Επεξ/σία από destron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...