Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, unameit είπε

Εντάξει τα νούμερα της Κίνας είναι για τα ανάθεμα,  το ξέραμε από την αρχή αλλά και ύστερα από όσα γίνονται στον υπόλοιπο κόσμο  το καταλαβαίνεις σίγουρα, ότι νούμερο και να αναφερθεί για την Κίνα λάθος θα μου φανεί. Επαρχία Guangdong κρούσματα 1500, με 8 θανάτους, πληθυσμός 100 εκατομμύρια... Έχτιζαν νοσοκομείο τέλη Γενάρη σε 5 μέρες ενώ δήλωναν 5.000 κρούσματα, σε μια περιοχή 10 εκατομμυρίων, δηλαδή την άλλη εβδομάδα να ξεκινήσουμε και στην Ελλάδα να κάνουμε ένα γιατί θα έχουμε 2500 κρούσματα... Τέλος πάντων μπορεί ύστερα από χρόνια κάποιος κάπως να δώσει στοιχεία, το 2050 το δούμε σε ντοκιμαντέρ, αλλά και πάλι αμφιβάλλω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, unameit είπε

Αναμενόμενο, γενικά οι κινέζοι δεν προσμετρούσαν κόσμο με χρόνιες παθήσεις ως θύματα κορονοϊού, τουλάχιστον τις πρώτες μέρες που το παρακολουθούσα. Π.χ. καρκινοπαθής με κορωνοϊό, αιτία θανάτου -> καρκίνος. Όχι γιατί ήθελαν να κρύψουν τα νούμερα, απλά έτσι λειτουργούσαν πάντοτε. Επίσης άμα πεθαίνει πολυς κόσμος σε μικρό χρονικό διάστημα σιγά μην κάτσουν να κάνουν νεκροψίες ποιος έφυγε από τι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, unameit είπε

στην Αθηνα και γενικα στην Ελλαδα (και οχι μονο το ειδαμε και σε αλλες χωρες) αν δεν τους παρεις απο το χερακι να τους πεις ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ,νιονιο δεν υπαρχει να μην το κανεις απο μονος σου.Εδω ψαχνουν ευκαιρια να βγουν εξω...Οταν θα γινει ο αποκλεισμος γενικος,τοτε θα μιλανε για ''χουντα''

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, argonaut είπε

(Το λατρεύω το forbetterscience, κυρίως γιατί έχει ξεσκεπάσει πολύ βρωμιά από επιστήμονες του πανεπιστημίου σπούδασα/δούλεψα στη Σουηδία.)

 

Γενικά, οι σωστοί ερευνητές δημοσιεύουν τα στοιχεία τους πρώτα σε άρθα και όχι τουίτς και μπλογκς. Αυτό από μόνο του είναι γερό καμπανάκι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι για εμένα που είμαι ανήλικος. Εφόσον στείλω sms στο 13030 για να βγω έξω για άσκηση μπορει να μου βάλει πρόστιμο επειδή είμαι ανήλικος? Επίσης ποσο μακριά μπορω να παω απο το σπίτι μου? Ποση ακτινα χιλιόμετρα? Και τελευταιο ποση ώρα μπορώ να μείνω έξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Figantu είπε

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι για εμένα που είμαι ανήλικος. Εφόσον στείλω sms στο 13030 για να βγω έξω για άσκηση μπορει να μου βάλει πρόστιμο επειδή είμαι ανήλικος? Επίσης ποσο μακριά μπορω να παω απο το σπίτι μου? Ποση ακτινα χιλιόμετρα? Και τελευταιο ποση ώρα μπορώ να μείνω έξω?

αδελφε αν φυγεις απο Αθηνα και σε τσιμπισουν Λαμια,δεν νομιζω να πεισεις κανεναν οτι πηγες για ενα τρεξιματακι...:P απο εκει και περα μπορεις να βγεις αν εχεις βγαλει αστυνομικη ταυτοτητα,να την εχεις μαζι σου και σε μια λογικη αποσταση απο το σπιτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κορονοϊός: Έκτος θάνατος στην Καστοριά

Τι σκατά έχει πάει τόσο στραβά στην Καστοριά; Ένας νομός με το 0,5% του πληθυσμού της χώρας να έχει το 15% των θανάτων; Δεν μου φαίνεται λογικό, ακόμα και όλοι οι γουναράδες να πήγαν στην Ιταλία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...