Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

έχεις κολλήσει ποτέ μύκητες στην άμμο; 

 Εγω προσωπικα οχι, δεν νομιζω βασικα, αλλά και τι θα πει αυτο?
 

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Είναι όπως το άλλο το γιατροσόφι της γιαγιάς που άμα δεν έχουν περάσει τουλάχιστον δυο ώρες από τότε που έφαγες τελευταία φορά και πας να κολυμπήσεις, τότε έρχεται ο δαίμονας και σου κλέβει την ψυχή.


Ναι εκεινο ειναι βλακεια, οχι ομως αυτο που ειπα οπότε πριν μιλησετε να ειστε καλυτερα ενημερωμενοι.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4219924/

https://www.livescience.com/62898-sand-beach-pathogens-germs-diseases.html

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Δεν σχολίασα ούτε έκρινα αυτό που έγινε στην Θεσσαλονίκη,το θεώρησαν ακραίο δεν είπα πως συμφωνώ.

Το οποιο δεν εγινε ποτε ετσι και αλλιως: 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, lovesucks είπε

Πολύ εύκολα ζητάτε κάποιοι να βγουν τα  τανκς κ ο στρατός στους  δρόμους...Ελλάδα 2020..

Το αντιθετο ζητανε, να ακολουθησει ο κοσμος αυτα τα light μετρα για να μη γίνουμε Ιταλια η να μη χρειαστει να παρουν σκληροτερα μετρα.. Εκτος και αν εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι δεν χρειαζονται ουτε αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PostHelper είπε

 Εγω προσωπικα οχι, δεν νομιζω βασικα, αλλά και τι θα πει αυτο?
 


 

Δε νομίζω ότι είναι και τόσο συνηθισμένο όσο λες, προσωπικά δεν το έχω πάθει ποτέ και είμαι ο βασιλιάς της ξυπολησιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Δε νομίζω ότι είναι και τόσο συνηθισμένο όσο λες, προσωπικά δεν το έχω πάθει ποτέ και είμαι ο βασιλιάς της ξυπολησιας

Και ποιος ειναι συνεχως με σαγιοναρες στην παραλια?
Προφανως και δεν κολλανε ολοι κατι αλλά ενα ποσοστο. Στα εκατομμυρια ατομα θα κολλησουν χιλιαδες. Ετσι παει.

Επισης για 2η φορα σε αυτο το νημα χρησιμοποιεις επαγωγικη λογικη(εγω δεν το παθα, εκεινος το επαθε κλπ). ΞΕΧΝΑ ΤΗΝ!
Μόνο παραγωγικη λογικης πρεπει σε τετοια θεματα. Σε ολα βασικα.....
 

Επεξ/σία από PostHelper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

έχεις κολλήσει ποτέ μύκητες στην άμμο; 

Μύκητες και σταφυλόκοκκο. Όποιος έχει παιδί με εξανθήματα, το πρώτο πράγμα που ρωτάει ο παιδίατρος είναι αν πήγε σε παιδική χαρά με άμμο. Και το πρώτο που σου απαγορεύει αν ήταν σταφυλόκοκκος είναι να ξαναπάς σε παιδική χαρά με άμμο. Η άμμος της παραλίας είναι συνήθως πιο καθαρή από αυτήν της παραλίας (λέμε τώρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, ADHD είπε

Το αντιθετο ζητανε, να ακολουθησει ο κοσμος αυτα τα light μετρα για να μη γίνουμε Ιταλια η να μη χρειαστει να παρουν σκληροτερα μετρα.. Εκτος και αν εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι δεν χρειαζονται ουτε αυτα...

Light είναι τα σημερινά μέτρα?  😃 

Ιταλία δεν γίνεσαι με την καμία από την στιγμή που έχουν κλείσει τα περισσότερα μέρη που ο κόσμος συνωστίζεται πριν να γίνει διασπορά του ιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάθει εγώ μικρός 2 φορές επειδή κυκλοφορούσα σπίτι ξυπόλυτος μέχρι και ασανσέρ και πυλωτή κατέβαινα. Δεν έπλενα τα πόδια καθόλου, μετά καθόμουν με fenistol το βραδυ για μέρες, αν το αφήσεις το πρόβλημα επεκτείνεται συνεχώς μέχρι να φτάσει στο κεφάλι η να γίνουν πληγές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ADHD είπε

Το αντιθετο ζητανε, να ακολουθησει ο κοσμος αυτα τα light μετρα για να μη γίνουμε Ιταλια η να μη χρειαστει να παρουν σκληροτερα μετρα.. Εκτος και αν εισαι απο αυτους που πιστευουν οτι δεν χρειαζονται ουτε αυτα...

Δεν έγραψαν αυτό..ήταν ξεκάθαροι ως προς τον στρατό στους δρόμους.

Εγώ ,αν κ δεν αφορά κάποιον εδώ μέσα, ανήκω σ"αυτούς που απ"όταν έκλεισαν σχολεία  βγαίνω μόνο για τα απαραίτητα κ δεν έχω δει γονείς κ αδέρφια ούτε από το 1,5 μέτρο.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ρε τρολλάρουν άσχημα, για δε λένε ότι χρειάζονται τις μάσκες για τους υγειονομικούς διότι παίζει έλλειψη στις δυτικές χώρες. Αν είναι δυνατόν να βγαίνουν και να λένε ότι δεν υπάρχουν επιστημονικά στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...