Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Aztec είπε

Εμένα αυτός ο Ιωαννίδης γιατί μου φαίνεται για ψιλομούφα...δηλαδή δεν τον αμφισβητώ αλλά ας πούμε κάτι δεν γεμίζει το μάτι...το στυλ μου θυμίζει μια άλλη ψυχή που κάποτε εναπόθεσε τις ελπίδες του μια χώρα ολόκληρη και μετά την έκανε με ελαφρα πηδηματάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, patclo είπε

Χοντρή μπίζνα και η ανάπτυξη τεστ, θα γεμίσουμε με τεστ το επόμενο διάστημα

covid-19-diagnostics-in-development.jpg

Καλυτερα να μην εχουμε καθολου τεστ η ακομα καλυτερα να εχουμε ενα τεστ.Μονοπωλιο.

Επεξ/σία από 4saken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, masteripper είπε

Εμένα αυτός ο Ιωαννίδης γιατί μου φαίνεται για ψιλομούφα...δηλαδή δεν τον αμφισβητώ αλλά ας πούμε κάτι δεν γεμίζει το μάτι...το στυλ μου θυμίζει μια άλλη ψυχή που κάποτε εναπόθεσε τις ελπίδες του μια χώρα ολόκληρη και μετά την έκανε με ελαφρα πηδηματάκια

 Βαριεμαι να το βλεπω τωρα παλι ολο αυτο αλλά αυτη την ερωτηση που ελεγα εδω του την κανανε?
https://www.insomnia.gr/forums/topic/734299-κορωνοϊός-στην-ελλάδα-2/page/396/?tab=comments#comment-57811383


Ο Ιωαννιδης φαινεται να προτεινει κατι ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΑ κουτο:
Οτι μιας και δεν ξερουμε πολλα για την θνητοτητα/θνησιμοτητα αυτου του ιου, πρεπει να μην παρουμε και τοσα μετρα και να τον αφησουμε να κανει την διασπορα του κανονικα και να δουμε εαν πραγματι ειναι τοσο φονικος οσο φαινοταν σε καποιες περιτπωσεις αλλά μπορει και να μην ειναι οποτε πριν μαθουμε εεεεεεε οχι και να παρουμε και μετρα καραντινας.
Και τα δισεκατομμυρια ζωες που ριψοκινδυνευουν ετσι με αυτο το ωραιο πειραματακι ε δεν πειραζει.
Καπιταλιστικος δακτυλος μου μυριζει σε ολα αυτα τα λεγομενα....

 

Επεξ/σία από PostHelper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, firewalker είπε

Προσοχή όλοι μας, ας κόψουμε τις χαζομάρες, να προσέξει και η πολιτεία πολύ την επιβολή των μέτρων και των κανόνων σε δομές στρατού, hotspot και  περιοχές με ρομά, μπας και μέσα στον Απρίλιο ξεμπερδέψουμε.

Αλλιώς...

Πάρα μα πάρα πολύ αισιόδοξο σενάριο...

Σε λίγο θα μας πεις οτι θα προλάβουμε να κάνουμε και Ανάσταση στο χωριό!

Αν δεν αλλάξει κάτι θεαματικά προς το καλύτερο καλό Ιούνιο και αν...

Εκτός αν το γυρίσουμε ξερά σε ανοσία αγέλης!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phantasmo13 είπε

https://m.tvxs.gr/mo/i/314034/f/news/ellada/nosokomeiakoi-giatroi-na-antidrasete-paizetai-i-zoi-sas.html
 

καλημέρα δεν ξέρω τι γίνεται αλήθεια , μιλάνε για ελλείψεις σε προσωπικό και υγειονομικό υλικό καθώς και για τις ΜΕΘ

Τι εννοεις δεν ξερεις-ετε τι γινεται?? Οσο και να τα κρυβουν εντεχνα τα Μεσα Μαζικης Εξαπατησης,
ειναι διαολε πλεον αυτο: πως λενε σαν την αγνοια νομου που δεν συγχωρειται !..! Και (μη) χειροτερα.
 
🤧

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισπανια θα περασει σημερα την Ιταλια σε κρουσματα και σε θανατους σε λιγες μερες οπως παει

 

6120 κρουσματα και 616 νεκροι στα πρωινα νουμερα.Χθες ειχε 549 και τελειωσε με 923

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, δείτε το και πείτε μου αν είναι fake news ή όχι. Σφάζονται μεταξύ τους οι Κινέζοι επειδή η κυβέρνησή τους επιτρέπει να μετακινούνται οι κάτοικοι απο και προς τη Wuhan.

https://www.scmp.com/news/china/society/article/3077393/coronavirus-police-public-clash-border-reopens-between-hubei-and

 

Επεξ/σία από studiokristo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kirileman είπε

Αν δεν έχουν ξεκινήσει τα πάντα μέσα στον Μάιο, θα βγαίνει ο Τσιόδρας κάθε απόγευμα στις 6 και θα ανακοινώνει αυτοκτονίες.

Όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

ναι κι εδώ το ίδιο κάνουν τα αφήνουν σε χώρο απέξω τους λέω μακριά όνομα και φεύγουν, μετά εγώ τα παίρνω και δεν ανοίγω για 2 μέρες και πλένω χέρια 

τώρα ελπίζω να μην ζουν πάνω στα χαρτιά πράγματα για καμιά βδομάδα ας πούμε γιατί να δουλεύω χαρτιά με γάντια δε μπορώ , δε γίνεται 

Άνοιξε τα, πέταξε το περιτύλιγμα και πλύνε τα χέρια σου απλά. Αυτό χρειάζεται μόνο κατά την άποψη μου. Μέσα στο πακέτο, το περιεχόμενο το έχει πιάσει άνθρωπος τουλάχιστον 24 ώρες πριν, έχει πεθάνει ο ιός. Παιδιά μην γινόμαστε ψυχαναγκαστικοί ... θα σαλτάρουμε από το παράθυρο στο τέλος. Δεν θα φτάνουν τα Ζάναξ του πλανήτη να μας ηρεμήσουν μετά αν αρχίσουμε να θεωρούμε ότι υπάρχει ιος σε πράγματα ... που τα ακούμπησε κάποιος 2 μέρες πριν :) 

Οκ ... σε εργαστηριακές δοκιμές έδειξαν ότι επιζεί 72 ώρες σε κάποιες επιφάνειες σε κάποια πικνότητα, αυτό δεν σημαίνει ότι προκλήθηκε πανδημία από μολυσμένα αντικείμενα. 90% των περιπτώσεων κόλλησαν από επαφή ανθρώπου με άνθρωπο απλά

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, studiokristo είπε

Παιδιά, δείτε το και πείτε μου αν είναι fake news ή όχι. Σφάζονται μεταξύ τους οι Κινέζοι επειδή η κυβέρνησή τους επιτρέπει να μετακινούνται οι κάτοικοι απο και προς τη Wuhan.

https://www.scmp.com/news/china/society/article/3077393/coronavirus-police-public-clash-border-reopens-between-hubei-and

Κατι βρωμάει εκει πέρα αλλά κανείς δεν είναι σίγουρος...σήμερα έχει μια έντονη ειδησεογραφία ότι οι μυστικές υπηρεσίες ψάχνουν την Κίνα σχετικά με ψευδη πληροφόρηση όσον αφορά την έκταση του Covid ...ενώ στα ταμπλοιντ βγήκαν και 1 βιντεο απο κάποιον Κινέζο επιδημιολόγο που έκανε εκτενή πειράματα σχετικά με την μετάδοση του CV απο νυχτερίδες σε ανθρώπους....βέβαια με όλον τον πλανήτη να είναι στα 4 και να παρακαλάει για υγειονομικό υλικό απο την Κίνα μάλλον γαργάρα θα γίνει όπως έγινε πέρσι η υπόθεση με τον δημοσιογράφο και τους καμηλιέρηδες..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

120 θετικοι πανω στο πλοιο που ειναι αροδο στον πειραια. 

https://www.skai.gr/news/greece/ploio-venizelos-perissotera-apo-120-atoma-thetika-ston-koronoio

φαααααακ

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, masteripper είπε

Εμένα αυτός ο Ιωαννίδης γιατί μου φαίνεται για ψιλομούφα...δηλαδή δεν τον αμφισβητώ αλλά ας πούμε κάτι δεν γεμίζει το μάτι...το στυλ μου θυμίζει μια άλλη ψυχή που κάποτε εναπόθεσε τις ελπίδες του μια χώρα ολόκληρη και μετά την έκανε με ελαφρα πηδηματάκια

Τον πήραν πάντως αρκετά σοβαρά και στο εξωτερικό, έλαβε απαντήσεις από διάφορους. Όμως στη δικιά μας περίπτωση μπορεί να έχουμε κολλήσει λίγο παραπάνω γιατί έχουμε το σύνδρομο του Έλληνα (ή Ελληνικής καταγωγής) χαμένου εγγονού του Αϊνστάιν.

Σε άλλα νέα...

Αναφορά σε κείμενο

Σε θρίλερ εξελίσσεται η υπόθεση που τις τελευταίες ώρες συγκλονίζει το νησί της Μυκόνου, με την 69χρονη γυναίκα από την Άνω Μερα, η οποία όπως διαπιστώθηκε είναι το πρώτο κρούσμα κορωνοϊού. Η γυναίκα, που εμφάνισε συμπτώματα πριν απο δέκα ημέρες και αρχικά μετά από προτροπή ιδιώτη γιατρού απομονώθηκε στο σπίτι της, έφτασε μετά από επτά ημέρες να νοσηλεύεται σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο στο κέντρο υγείας του νησιού, καθώς η κατάσταση της κρίθηκε ιδιαίτερα σοβαρή, ενώ χθες αργά το βράδυ και μετά τα αποτελέσματα του τεστ που έδειξε ότι είναι θετικη στον Covid 19 αποφασίστηκε η διακομιδή της σε νοσοκομείο της Αθήνας. Κάτι που πρόκειται να γίνει μέσα στις επόμενες ώρες.

http://patrastimes.gr/ελλάδα/αγωνία-για-το-πρώτο-κρούσμα-κορωνοϊού/

 

xkVwn5V.png

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...