Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, gthe είπε

Άνοιξε τα, πέταξε το περιτύλιγμα και πλύνε τα χέρια σου απλά. Αυτό χρειάζεται μόνο κατά την άποψη μου. Μέσα στο πακέτο, το περιεχόμενο το έχει πιάσει άνθρωπος τουλάχιστον 24 ώρες πριν, έχει πεθάνει ο ιός. Παιδιά μην γινόμαστε ψυχαναγκαστικοί ... θα σαλτάρουμε από το παράθυρο στο τέλος. Δεν θα φτάνουν τα Ζάναξ του πλανήτη να μας ηρεμήσουν μετά αν αρχίσουμε να θεωρούμε ότι υπάρχει ιος σε πράγματα ... που τα ακούμπησε κάποιος 2 μέρες πριν :) 

Οκ ... σε εργαστηριακές δοκιμές έδειξαν ότι επιζεί 72 ώρες σε κάποιες επιφάνειες σε κάποια πικνότητα, αυτό δεν σημαίνει ότι προκλήθηκε πανδημία από μολυσμένα αντικείμενα. 90% των περιπτώσεων κόλλησαν από επαφή ανθρώπου με άνθρωπο απλά

ε εντάξει ανησυχώ κι εγώ... πολλά χαρτιά που έχει πιάσει διάφορος κόσμος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Πάντως βρίσκω εντυπωσιακό όταν συζητάμε κάτι στο forum και την επόμενη βγαίνει ο Τσιόδρας και απαντάει. Λέμε τη μία μέρα για τα τεστ, την επόμενη απαντάει, λέμε τη μια μέρα για τις μάσκες, την επόμενη απαντάει.

Τι nickname έχει εδώ άραγε;

Αυτο ακριβώς σκεφτόμουν κ εγω εχθές το απόγευμα που τον άκουγα 😁😁😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Τι εννοεις δεν ξερεις-ετε τι γινεται?? Οσο και να τα κρυβουν εντεχνα τα Μεσα Μαζικης Εξαπατησης,
ειναι διαολε πλεον αυτο: πως λενε σαν την αγνοια νομου που δεν συγχωρειται !..! Και (μη) χειροτερα.
 
🤧

Τόσο χάλια τα παρέδωσαν τα νοσοκομεία?? 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
28 minutes ago, ant_ said:

Από τα 383 άτομα του πληρώματος του «Ελ. Βενιζέλος» βρέθηκαν 120 θετικοί στον κορονοϊό

Δεν μας απασχολεί αυτό όσο είναι μαντρωμένοι μέσα στο πλοίο... :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PostHelper είπε

Πως κολλαει τοσο ευκολα αυτο το ρημαδι?😨

Σε ολα τα πλοια η ιδια κατασταση......δεν εχω ιδεα απο πλοια αλλα ισως παιζει ρολο ο τροπος αερισμου των καμπινων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με πληροφορίες, θετικά στον κορωνοϊό είναι πάνω από 120 δείγματα που ελήφθησαν από το πλοίο Ελευθέριος Βενιζέλος, το οποίο βρίσκεται σε καραντίνα ανοιχτά του Πειραιά.

Μέχρι χθες είχε γίνει γνωστό πως 40 άτομα είναι θετικά στον ιό, ενώ δύο εξ αυτών έχουν μεταφερθεί στο «Αττικό», καθώς ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες.

αρα τα 40 τα ανακοινωσαν χτες και περιμεναν αποτελεσμα για τα υπολοιπα τεστ.  δηλαδη +80 σημερα πανω στα επιβεβαιωμενα κρουσματα. χαλαρωστε μερικοι και μην πετατε νουμερα στον αερα αν δεν συγκρινετε με τα χτεσινα στοιχεια.

σε αλλα νεα λενε για 50νεκρους χτες συνολικα και +1 σημερα.

τα νουμερα ευτυχως ανεβαινουν με ρυθμους ελλαδας δηλαδη παρα πολυ χαλαρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, masteripper είπε

Εμένα αυτός ο Ιωαννίδης γιατί μου φαίνεται για ψιλομούφα...δηλαδή δεν τον αμφισβητώ αλλά ας πούμε κάτι δεν γεμίζει το μάτι...το στυλ μου θυμίζει μια άλλη ψυχή που κάποτε εναπόθεσε τις ελπίδες του μια χώρα ολόκληρη και μετά την έκανε με ελαφρα πηδηματάκια

Με 264.325 βιβλιογραφικές αναφορές, ούτε εγώ θα τον εμπιστευόμουνα.

(απο 300.000 και πανω και βλεπουμε...)

 

 

IOANIDIS.jpg

Επεξ/σία από krokos
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον ξέρω τον Ιωαννιδη ούτε τον άκουσα πάντως τα περί ανοσία αγέλης να θυμίσω ότι τα ξεκίνησε ο Μπορις και είδαμε ότι τα πήρε πίσω γρήγορα. Κάτι παρόμοιο υπονόησε και ο Τραμπ για να ανοίξει ξανά την οικονομία και επίσης τα πήρε πίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχετε την τάση να θεοποιείται ανθρώπους . Δεν κατέχουν την απόλυτη αλήθεια κανένας από αυτούς.

Για κάθε έναν επιστήμονα με μια άποψη και θεωρία , υπάρχει και ο αντίστοιχος με την ακριβώς αντίθετη στην επιστημονική κοινότητα.

Στη πράξη και εφαρμογή κρίνονται οι θεωρίες. Όχι στα έδρανα. 

https://www.nytimes.com/interactive/2020/03/13/opinion/coronavirus-trump-response.html

"What matters is not only the total number of infections but also whether many occur at once. Overloaded hospitals and shortages of ventilators in intensive care units would result in people dying unnecessarily from the coronavirus as well as from heart attacks and other ailments."

We are much better off if the 100 million infections occur over 18 months rather than over 18 weeks.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ADHD είπε

Δεν τον ξέρω τον Ιωαννιδη ούτε τον άκουσα πάντως τα περί ανοσία αγέλης να θυμίσω ότι τα ξεκίνησε ο Μπορις και είδαμε ότι τα πήρε πίσω γρήγορα. Κάτι παρόμοιο υπονόησε και ο Τραμπ για να ανοίξει ξανά την οικονομία και επίσης τα πήρε πίσω..

Στη Σουηδια ακομα ισχυει. Αν και ο κοσμος πλεον δεν κυκλοφορει απο μονος του, η κυβερνηση δεν εχει απαγορεψει τιποτα εκτος απο 50 ατομα και πανω! Παντως επαθα πλακα με το ποσο προσεχουν οι Σουηδοι. Μετρο αδεια, εστιατορια το εχουν γυρισει σε take-home κτλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...