Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τροφη για σκεψη...

Η παρακατω φωτο σας λεει κατι?

Εμενα μου λεει, οτι υπαρχουν νοσηλευτες που αυτη την ωρα

αυτα που αναφερει η ανακοινωση του ΕΟΔΥ θα τους φανουν υπερβολικα χρησιμα

για αυτον και πιθανον καιeody.jpg.742331a9db33d03e3aa3162f79556738.jpg για τους οικειους του.

Ριξτε και ενα χειροκροτημα στο μπαλκονι....

Επεξ/σία από tornado
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Κακά τα ψέματα. Το φάρμακο της κατάστασης της οποίας ζούμε είναι δίκοπο μαχαίρι. Στην Αμερική υπάρχει μια σύνδεση ανάμεσα στην ελευθερία και την οπλοκατοχή. Αν κόψει περισσότερο από όσο πρέπει η αυταρχική πλευρά του μαχαιριού τα όπλα μπορεί να είναι και εργαλείο ελευθερίας για τους πολίτες εκεί.

Gun sales on the rise as coronavirus concerns spread

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Η απαγόρευση κυκλοφορίας αρχίζει από αύριο το πρωί!

Ναι, μπορούν να μην δώσουν άδεια επειδή είναι σε καραντίνα!

Αλλά και πάλι, νομίζεις ότι θα υπάρχει ένας αστυνομικός έξω από κάθε σπίτι να ελέγξει όποιον βγαίνει αν έχει πάρει άδεια ή έχει χαρτί;

Γι' αυτό ρώτησα αν κάνατε καταγγελία, που μάλλον δεν κάνατε και ούτε θα κάνετε!

Για να δουμε. Εγω σου υπογραφω οτι θα παρουν κανονικα αδεια. Γιατι δεν ξερουν τα στοιχεια αυτων που ειναι σε καραντινα. Ουτε εχουν ενημερωσει οτι ειναι σε καταντινα υποχρεωτικη και οχι προαιρετικη.

τι να καρφωσω;Εγω θα κανω την δουλεια σε ενα συστημα καφενειο;

Επεξ/σία από Zerg13
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτούς που αναρωτιούνται γιατί να δηλώσεις στοιχεία κτλ, αν βρεθεί κρούσμα σε κάποιο από τα σημεία που έχεις πάει να είναι πιο εύκολο να σε εντοπίσουν, πράγμα καλό γιατί αν έχεις κολλήσει και δεν το ξέρεις μπορεί να την γλιτώσει η οικογένεια σου, αν πάλι το καταλάβεις no worries, στο 3ο δημιουργούνται νέες μόνιμες κατοικίες, όλα καλά!

Για αυτούς που έρχονται από άλλες χώρες δυστυχώς πρέπει να τους απομονώσουν σε κάποιο κλειστό και ελεγχόμενο χώρο, ξενοδοχείο; Μακρόνησο; κάπου! δεν είναι δυνατόν να έχει γίνει τέτοιο θέμα σε όλο τον κόσμο και ο δίποδος @λακας να κάνει βόλτες, στους 13 πρέπει να γίνει τεστ και αν βρεθούν θετικοί να τους μαμισουν μπας και αρχίσουν να σκέπτονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Asevastos είπε

Εμένα που ο πατέρας μου αύριο 6 το πρωί θα με πάει στο στρατόπεδο επειδή τελείωσε η άδεια μου τι πρέπει να κάνουμε; Αρκεί μια λευκή κόλλα με το όνομα του, διεύθυνση και λόγο μετακίνησης;

Εγώ έχω το αδειοχαρτο πάνω μου.

εσύ με το αδειόχαρτο λογικά είσαι οκ

 

αλήθεια, τι παίζει στα στρατόπεδα αυτή τη περιόδο ρε φίλε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Για να δουμε. Εγω σου υπογραφω οτι θα παρουν κανονικα αδεια. Γιατι δεν ξερουν τα ονοματα αυτων που ειναι σε καραντινα. Ουτε εχουν ενημερωσει οτι ειναι σε καταντινα υποχρεωτικη και οχι προαιρετικη.

τι να καρφωσω ρε φιλε; Εγω θα κανω την δουλεια σε ενα συστημα καφενειο;

ΟΚ

Μην καταγγείλεις κανέναν!

Περίμενε το κράτος να στείλει έναν αστυνομικό έξω από κάθε πόρτα και αν τυχόν αρρωστήσεις εσύ ή η οικογένειά σου, θα μπορείς περήφανα να λες "εγώ καρφί δεν έγινα"!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση που αν εχει καποιος μια καλη απαντηση θα με ενδιεφερε,

 

τα διοδια γιατι λειτουργουν? ουτε τροφιμα πουλανε, ουτε θεμα υγειας ειναι, ουτε παροχη υπηρεσιων που ειναι απαραιτητη για τον πολιτη ειναι.

Συνεπως γιατι δεν κλεινουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tornado είπε

ερωτηση που αν εχει καποιος μια καλη απαντηση θα με ενδιεφερε,

τα διοδια γιατι λειτουργουν? ουτε τροφιμα πουλανε, ουτε θεμα υγειας ειναι, ουτε παροχη υπηρεσιων που ειναι απαραιτητη για τον πολιτη ειναι.

Συνεπως γιατι δεν κλεινουν?

Ειναι πηγη εσοδων , κατα τα αλλα να μεινουμε μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tornado είπε

ερωτηση που αν εχει καποιος μια καλη απαντηση θα με ενδιεφερε,

τα διοδια γιατι λειτουργουν? ουτε τροφιμα πουλανε, ουτε θεμα υγειας ειναι, ουτε παροχη υπηρεσιων που ειναι απαραιτητη για τον πολιτη ειναι.

Συνεπως γιατι δεν κλεινουν?

Ίσως γιατί αν έκλειναν θα πηγαινοέρχονταν ακόμη περισσότεροι για βόλτα και ταξιδάκια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tornado είπε

ερωτηση που αν εχει καποιος μια καλη απαντηση θα με ενδιεφερε,

τα διοδια γιατι λειτουργουν? ουτε τροφιμα πουλανε, ουτε θεμα υγειας ειναι, ουτε παροχη υπηρεσιων που ειναι απαραιτητη για τον πολιτη ειναι.

Συνεπως γιατι δεν κλεινουν?

Εργολαβοι νταβατζηδες των κυβερνησεων

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SB_1957 είπε

Ίσως γιατί αν έκλειναν θα πηγαινοέρχονταν ακόμη περισσότεροι για βόλτα και ταξιδάκια!

μα πλεον εχουμε απαγορευση, εδω δεν μπορεις να πας χαλαρος ουτε για ψωμι, θα πας αραχωβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tornado είπε

ερωτηση που αν εχει καποιος μια καλη απαντηση θα με ενδιεφερε,

τα διοδια γιατι λειτουργουν? ουτε τροφιμα πουλανε, ουτε θεμα υγειας ειναι, ουτε παροχη υπηρεσιων που ειναι απαραιτητη για τον πολιτη ειναι.

Συνεπως γιατι δεν κλεινουν?

Τι να κλείσουν....Κανονικα θα έπρεπε να δεκαπλασιαστει η τιμή τους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tornado είπε

μα πλεον εχουμε απαγορευση, εδω δεν μπορεις να πας χαλαρος ουτε για ψωμι, θα πας αραχωβα?

Και όμως ξαμολύθηκαν όλοι τα προηγούμενα Σ/Κ και όχι μόνο, μια και ο καιρός ήταν ανοιξιάτικος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' την στιγμή που κυκλοφορούν τα φορτηγά, η εθνικές οδοί χρειάζονται υπαλλήλους για συντήρηση και διαχείριση, οι οποίοι πρέπει να πληρωθούν από κάπου και αυτό το κάπου είναι τα διόδια.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...