Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουμε ξαναπει, μην κοιταμε μονο το αν εχουμε ιδιο πληθυσμο με μια αλλη χωρα, να κοιταμε και το ποσα τεστ τρεχει η καθε χωρα. Εχει μεγαλη σημασια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, vforvaggelis είπε

Εχουμε ξαναπει, μην κοιταμε μονο το αν εχουμε ιδιο πληθυσμο με μια αλλη χωρα, να κοιταμε και το ποσα τεστ τρεχει η καθε χωρα. Εχει μεγαλη σημασια.

στους 403 νεκρους σε μια μερα εχουν σημασια τα τεστ?

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Σόρυ για την καθυστερημένη απάντηση. Το πάτερν είναι ξεκάθαρο και τα αίτια γνωστά. Οι χώρες με τα περισσότερα κρούσματα στην Ευρώπη, είναι αυτές με τα μεγάλα διεθνή αεροδρόμια. Να μην μιλήσουμε για τις μεταξύ τους συγκοινωνίες και συνδέσεις. Καμία σχέση με το Ελ. Βενιζέλος και τις ελάχιστες απ'ευθείας πτήσεις με Κίνα. Ο λόγος, λοιπόν, που εμείς έχουμε συγκριτικά λιγότερα κρούσματα είναι γιατί μας βρήκε καθυστερημένα η πανδημία. Το δε lockdown αποφασίστηκε λίγο-πολύ ταυτόχρονα σε ολόκληρη την Ευρώπη. Την έφαγαν πρώτοι οι άλλοι, γλυτώσαμε εμείς και πολλές ακόμα χώρες της Ανατολικής Ευρώπης. Τα υπόλοιπα είναι απλώς πολιτική, όπως είχα πει.

Από ποτέ είναι μεγάλο διεθνές αεροδρόμιο το μαλπενσα στην Ιταλία; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταϊκούρας: Μείωση ενοικίου 40% και στις πληττόμενες επιχειρήσεις που μένουν ανοιχτές

Εξακολουθεί να εξαιρεί τα κλειστά μαγαζιά που αποτελούν δευτερεύον καδ των επαγγελματιών.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, fredd0 είπε

στους 403 νεκρους σε μια μερα εχουν σημασια τα τεστ?

Οχι στους νεκρους και μονο μηδαμινη, η αναφορα μου ειναι στα κρουσματα σε σχεση με τους νεκρους.

Επεξ/σία από vforvaggelis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα πονολαιμο και δεν πηγα δουλεια την επομενη δεν ειχα τπτ , μου εχουν πει να μεινω μια βδομαδα σπιτι , η τρομολαγνεια εχει κυριεψει τον κοσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, forgotten είπε

ειχα πονολαιμο και δεν πηγα δουλεια την επομενη δεν ειχα τπτ , μου εχουν πει να μεινω μια βδομαδα σπιτι , η τρομολαγνεια εχει κυριεψει τον κοσμο...

πρόληψη λέγεται κι όχι τρομολαγνεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, LeukoSustima είπε

πρόληψη λέγεται κι όχι τρομολαγνεία.

φιλε μου προληψη ονομαζεται εαν ειχα συμπτωματα οπως βηχα πυρετο κλπ ,  οταν ο ιδιος ο γιατρος λεει οτι επρεπε να εμφανισω 2-3 συμπτωματα για να απευθυνθω σε αυτους εαν παρουσιαστουν σε 2-3 μερες,  τρομολαγνεια οταν δεν εμφανισα τπτ  και στην δουλεια θενε να καθισω επτα μερες....

Επεξ/σία από forgotten
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, forgotten είπε

ειχα πονολαιμο και δεν πηγα δουλεια την επομενη δεν ειχα τπτ , μου εχουν πει να μεινω μια βδομαδα σπιτι , η τρομολαγνεια εχει κυριεψει τον κοσμο...

Κι εγώ εμφάνισα ανεξήγητο οξύ πονόλαιμο πριν 3 μέρες, ο οποίος δε συνοδεύτηκε από καταρροή, όπως συμβαίνει ΠΑΝΤΑ στην περίπτωσή μου, έστω τις λίγες φορές που έχω κρυολογήσει στη ζωή μου. Ήταν σκέτος πονόλαιμος.

Προσωπικά δεν είμαι 100% σίγουρος ότι δεν τρέχει κάστανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, fredd0 είπε

στους 403 νεκρους σε μια μερα εχουν σημασια τα τεστ?

ΟΙ νεκροι σε νοσοκομεια ειναι 162, οι υπολοιποι ειναι σε γηροκομεια στην φλανδρα που εκ των υστερων συνδεθηκαν με κορωνοιο. Οι νεες νοσηλειες ειναι σε καθοδικη οδο εδω και 3/4 μερες και ακομα δεν εχουν πιασει το πικ των ΜΕΘ που εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...