Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Bomber-21 είπε

Το τρέξιμο/περπάτημα έχει το ρόλο της ψυχολογικής αποφόρτισης.

24 ώρες σε 4 τοίχους για βδομάδες ή μήνες οδηγούν στο ψυχιατρείο.

Υπάρχει και η γυμναστική στο σπίτι, άμα τον νοιάζει κάποιον να γυμναστεί τόσο πολύ. Δεν είναι το ίδιο, αλλά μειώνει τον αριθμό ηλιθίων που κοπιάρουν αυτούς που όντως γυμνάζονται και πάνε για καφέ.

Κάνε ένα τέτοιο προγραμματάκι και κρατιέσαι μια χαρά σε φόρμα και έχεις και τη ψυχική σου υγεία (τηρουμένων των αναλογιών). Πίστεψέ με είναι πολύ πιο απαιτητικό απο το τρέξιμο. Το λέω από προσωπική εμπειρία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SPYRER_007 είπε

 Απο οταν ξεκινησε το πανηγύρι στην Ελλαδα ολο δυο βδομαδες λενε και οι μερες περνανε και οι βδομαδες  εγιναν μηνας και παλι για δυο βδομαδες θα μιλάνε αυτοι.................... και εχει ο θεος .Αλλα οι τραπεζες θα θελουν τα λεφτα τους το ιδιο και η δεη και η ευδαπ οι εταιριες κλειστες λεφτα γιοκ φαγητο γιοκ αλλα κατα τα αλλα μιλαμε για ατομικη ευθύνη και ανεύθυνους πολιτες.............

Θα αργήσουμε να επανέλθουμε φίλε, στέλεχος σε μεγάλη αλυσίδα s/m είμαι, 10 ώρες την ήμερα την περνάω στην είσοδο του καταστήματος για να μοιράζω κάρτες εισόδου, οι περισσότεροι πελάτες είναι 40 - 60 ετών, χωρίς γάντια χωρίς μάσκα χωρίς τίποτα. Οι δε άνω των 60 , οι μισοί έρχονται και 2 και 3 φορες για ψώνια. Θέμα χρόνου είναι να καταρευσουμε, μακάρι να μην γίνουμε Ιταλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε σε ένα μαντρί (Ευρωπαϊκή Ένωση) και θα ακολουθήσουμε τα μέτρα που ακολουθούν και οι άλλοι. Αυτό έχει όμως και τα καλά του. Δεν θα σε αφήσουν να πεθάνεις από την πείνα και πολλά από τα έκτακτα οικονομικά μέτρα για να ξεπεραστεί η κρίση θα γραφτούν μετά στο χιόνι. Αν νομίζετε ότι θα την περάσουμε άσχημα ως διαλυμένο κράτος υπάρχουν και πολύ χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερες. Σταμάτησαν φίλο τραπεζουπάλληλο για έναν μικροέλεγχο κοντά στο κέντρο. Τίποτε το τρομερό, 20 sec υπόθεση.

Τον καλημέρισαν, έδειξε το χαρτί πως πάει για εργασία και τους ειπε πως βεβαίωση εργοδότη θα έχει το απόγευμα, τον ευχαρίστησαν και συνέχισε τη πορεία του.

Μου είπε ότι δε του ζήτησαν ταυτότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτο πάντως που το forma.gov.gr δεν είναι ανεβασμένο και στ'Αγγλικά...όσοι ξένοι δηλαδή διαμένουν και εργάζονται στη χώρα μας ας κόψουν τον λαιμό τους...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ πάντως με αυτά που βλέπω σε διάφορες ομάδες στο facebook αρχίζω να πιστεύω πως αρκετοί νομίζουν οτι παίζουν σε reality show 
 

 

1962863797_.jpg.62683acbb0656b0c55925beb240b9eb5.jpg

Επεξ/σία από Vapir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, *nenya* είπε

Απαράδεκτο πάντως που το forma.gov.gr δεν είναι ανεβασμένο και στ'Αγγλικά...όσοι ξένοι δηλαδή διαμένουν και εργάζονται στη χώρα μας ας κόψουν τον λαιμό τους...

@*nenya* που να δεις πόσο πρόχειρα στημένο ειναι όλο το "εξ αποστάσεως εκπαίδευση"....Μιλάμε οτι έχουν φτιάξει μια πλατφόρμα εδω και 2 χρονια, κανεις δεν γνωριζε τιποτε, καμια εκπαιδευση και ξαφνικά βάζουν όλους τους μαθητές και εκπαιδευτικους της Ελλάδας να μπουν εκει μέσα! Εντομεταξύ, είτε εισαι ΑμεΑ μαθητής, είτε όχι το ίδιο. Καμία πρόβλεψη!

Ένα τηλέφωνο για help desc και κανένα mail!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι θέλω να πάω στον πατέρα μου να του πάω τρόφιμα και να μείνω στο σπίτι εκεί να κοιμηθώ και την άλλη ημερα να γυρίσω σπίτι μου.
Ok στο πήγαινε επιλέγω το B4 αλλα την άλλη ημερα που θα θα είναι να γυρίσω σπίτι μου τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, pontez2 said:

@*nenya* που να δεις πόσο πρόχειρα στημένο ειναι όλο το "εξ αποστάσεως εκπαίδευση"....Μιλάμε οτι έχουν φτιάξει μια πλατφόρμα εδω και 2 χρονια, κανεις δεν γνωριζε τιποτε, καμια εκπαιδευση και ξαφνικά βάζουν όλους τους μαθητές και εκπαιδευτικους της Ελλάδας να μπουν εκει μέσα! Εντομεταξύ, είτε εισαι ΑμεΑ μαθητής, είτε όχι το ίδιο. Καμία πρόβλεψη!

Ένα τηλέφωνο για help desc και κανένα mail!!!

Για κλάματα είναι αλλά γελάμε, τι να κάνουμε.... Περαστικά σε όσους θα πρέπει να το συντονίσουν αυτό χωρίς καμία εκπαίδευση, ως δια μαγείας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, radeon9700 είπε

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι θέλω να πάω στον πατέρα μου να του πάω τρόφιμα και να μείνω στο σπίτι εκεί να κοιμηθώ και την άλλη ημερα να γυρίσω σπίτι μου.
Ok στο πήγαινε επιλέγω το B4 αλλα την άλλη ημερα που θα θα είναι να γυρίσω σπίτι μου τι κάνω?

Πάλι Β4 θα βάλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Θα αργήσουμε να επανέλθουμε φίλε, στέλεχος σε μεγάλη αλυσίδα s/m είμαι, 10 ώρες την ήμερα την περνάω στην είσοδο του καταστήματος για να μοιράζω κάρτες εισόδου, οι περισσότεροι πελάτες είναι 40 - 60 ετών, χωρίς γάντια χωρίς μάσκα χωρίς τίποτα. Οι δε άνω των 60 , οι μισοί έρχονται και 2 και 3 φορες για ψώνια. Θέμα χρόνου είναι να καταρευσουμε, μακάρι να μην γίνουμε Ιταλία.

Τα γάντια δεν έχουν και ιδιαίτερη χρησιμότητα https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/6130909/koronoios-ti-prosechoyme-sto-soyper-market-ti-ischyei-gia-ta-gantia-mias-chrisis

Επίσης μάσκες δεν βρίσκεις ούτε για ζήτω.

Προσωπικά βάζω γάντια τα οποία τα βγάζω και πετάω πριν μπω στο αμάξι. Αλλά τα προϊόντα τα οποία τα βάζω μέσα στο σπίτι μου μπορεί να είναι μολυσμένα έτσι και αλλιώς και ούτε υπάρχει η δυνατότητα να απολυμανθούν στην πράξη. Οπότε απλά τηρώ τις αποστάσεις και τους κανόνες προσωπικής υγιεινής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, pontez2 είπε

@*nenya* που να δεις πόσο πρόχειρα στημένο ειναι όλο το "εξ αποστάσεως εκπαίδευση"....Μιλάμε οτι έχουν φτιάξει μια πλατφόρμα εδω και 2 χρονια, κανεις δεν γνωριζε τιποτε, καμια εκπαιδευση και ξαφνικά βάζουν όλους τους μαθητές και εκπαιδευτικους της Ελλάδας να μπουν εκει μέσα! Εντομεταξύ, είτε εισαι ΑμεΑ μαθητής, είτε όχι το ίδιο. Καμία πρόβλεψη!

Ένα τηλέφωνο για help desc και κανένα mail!!!

Αν τη "σύγχρονη εκπαίδευση", αυτό που έχει σταλεί στους καθηγητές είναι απλά ένας λογαριασμός στο Cisco Meetings.

Πρακτικα ένα Skype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...