Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Jiakometi είπε

Φάουλ και τα δύο.....

Αλλά προσοχή ...... ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.... Και επιμένω γιατί πολλοί από εδώ υπερασπίστηκαν το «δικαίωμα» των ιατρών. Αν είναι έτσι γιατί να διαφέρει το δικαίωμα των πιστών......

Τι όχι ??

Μήπως επειδη οι γιατροι ετσι και αλλιως δουλευουν εκει μεσα? Εκτος και αν νομιζει καποιος οτι υπαρχει τροπος να τηρηθει αποσταση 2 μετρα μεσα στο νοσοκομειο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, kirileman είπε


Πού είστε όλοι εσείς που μας λέγατε ότι αν πάει ένας για μπάνιο ή σε μια πλατεία κλπ, μπορεί να ακολουθήσουν και άλλοι και να υπάρξει συνωστισμός, άρα τα απαγορεύουμε όλα; Με τις υγείες σας. #ελλαδιστάν

πολύ θα ήθελα να δω στην δική μας κοντινή εκκλησία που δεν υπάρχει απολύτως τίποτα τριγύρω με τι ακριβώς θα συνδυάσουν τη μετακίνηση 

θα μου πεις πάντα υπάρχει η άσκηση , αλλά από ένα σημείο και πέρα το ποδαράτο παραείναι μακριά 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αποφυγη παρεξηγηαεων, το κειμενο που ποσταρε ο Federacion κυκλοφοραει μερες στο διαδικτυο. Σκεφτηκα και εγω να το ποσταρω χθες, αλλα φοβηθηκα μην ειναι προσωπικο.

Οχι οτι δε μπορει να ειναι ο ιδιος, αλλα δε βλεπω να το λεω καπου ξεκαθαρα.

https://eforiakoi.org/paremvaseis/1942-i-peripeteia-ygeias-enos-synadelfou-en-meso-koronoioy

Επεξ/σία από Miracle Worker
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jiakometi είπε

Φάουλ και τα δύο..... Επίσης δεν ήταν μόνο στον Ευαγγελισμό,  αλλά και στο Σωτηρία

Αλλά προσοχή ...... ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.... Και επιμένω γιατί πολλοί από εδώ υπερασπίστηκαν το «δικαίωμα» των ιατρών. Αν είναι έτσι γιατί να διαφέρει το δικαίωμα των πιστών......

Τι όχι ??

Μηπως γιατι δε θα πανε απλα 3-4 ανα εκκλησια μια ασχετη μερα και δεν θα ζητανε κατι που αφορα ολο τον κοσμο? Το αντιστοιχο σε αυτο που θα γινει στις εκκλησιες ειναι να κλεισουν το νοσοκομειο οι γιατροι. Οποτε δε βλεπω αντιστοιχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Miracle Worker είπε

Για αποφυγη παρεξηγηαεων, το κειμενο που ποσταρε ο Federacion κυκλοφοραει μερες στο διαδικτυο. Σκεφτηκα και εγω να το ποσταρω χθες, αλλα φοβηθηκα μην ειναι προσωπικο.

Οχι οτι δε μπορει να ειναι ο ιδιος, αλλα δε βλεπω να το λεω καπου ξεκαθαρα.

Βαλε κανενα link μη ψαχνουμε τσαμπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα έκτακτο βίντεο για ότι αφορά την κρίση που βιώνουμε και τα μέτρα που παίρνονται για να στερήσουν τις ελευθερίες μας.

https://www.youtube.com/watch?v=2Sa3b4co7hs&feature=youtu.be&t=2&fbclid=IwAR3ui16pFCTGitfjiQ7w7n2AUainiMB4ovtTNlONrpx6bxGmZ2EXjlOcRMk

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Curtis76 είπε

Βαλε κανενα link μη ψαχνουμε τσαμπα

Εβαλα απο εκει που μου το εστειλαν εμενα, αλλα αρχικα παιζει να ειναι απο προσωπικη δημοσιευση στο fb.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sanjuro είπε

) Σε κάποια φάση δόθηκε το δικαίωμα στους πλούσιους να βγάζουν τα χρήματα τους σε φορολογικούς παραδείσους *. Τώρα στην κρίση δίνουν ελεημοσύνες εκατομμύρια, μικρό μέρος αυτών που δεν έδωσαν μέσω της φορολογίας δηλαδή, και μοιάζουν φιλάνθρωποι και καλοί.

* νόμιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Curtis76 είπε

https://spoilers.gr/arage-exo-koronoio-i-istoria-tromou-enos-astheni-apo-ton-pureto-mexri-ti-lutrosi/

Βρηκα ενα εγω. Οντως κυκλοφορουν πολλα. Θα μας πει ο ανθρωπος αν ειναι ο ιδιος.

Βρε παλικάρι εσύ είσαι ο Ιδιος ? η  αντέγραψες μια ιστορία που είδες ? οχι οτι έχει ιδιαίτερη σημασία κατ ουσία εάν και εφόσον είναι αληθινή, αλλά δεν είναι οτι καλύτερο να λέμε εδώ οι ίδιοι μια ιστορία προσωπική πως συνέβη σε μας και άλλο το να την παίρνουμε απο αλλού και να την γράφουμε ως δικιά μας εμπειρία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχω δουλέψει στα οικονομικά της Εκκλησίας..πραγματικά γίνεται πάρτυ.

 'Ολες οι ενορίες σαν νομικά πρόσωπα, οφείλουν να έχουν βιβλία εσόδων-εξόδων, να κάνουν απολογισμό και προυπολογισμό, να έχουν ΑΦΜ, να κάνουν φορολογική δήλωση, να έχουν λογαριασμό τραπέζης και για κάθε οικ.κίνηση χρειάζεται πρακτικό.

 Δεν μπορείτε να φανταστείτε γιατί χάος μιλάμε. Απο το να μου φέρνουν τετράδια με τον Μπατμαν εξώφυλλο για βιβλία. Μέχρι να μου λένε ότι έκλεισαν την χρονιά με μέιον 5.000 στο ταμείο χαχα

 Το σημαντικότερο είναι ότι με βάση αυτά που δηλώνουν ως έσοδα απο κεριά κτλ, κάθε τριμηνία πληρώνουν στην Μητρόπολη χαράτσι. γύρω στο 25%. Οπότε όλες δήλωναν τρίχες και τα είχαν μαύρα για να μην τους τα τσεπώσει ο Δεσπότης. Και αν ήθελάν να κάνουν έξοδα, έφτιαχναν ένα χαρτί ότι τους έγινε ανώνυμη Δωρεά και τα έβαζαν απο τα μαύρα.

 Απλά κάθε Δεύτερη Τριμηνία, το Πάσχα δηλαδή.. οι Μητροπολεις βάζουν φιξ χαράτσι και μάλιστα μεγάλο σε κάθε ενορία, για έξοδα κίνησης Δεσπότη, για κατασκηνώσεις κτλ Αυτό το ποσό που έιναι και το πιο μεγάλο. φέτος δεν θα μπορέσουν να το βάλουν τσέπη οι Δεσπότες γιατί οι ενορίες θα το παίξουν είμαστε κλειστές και δεν έχουμε μία, γι΄αυτό γίνεται όλος ο χαμός.

Επεξ/σία από gorilas13
  • Like 7
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gorilas13 είπε

Επειδή έχω δουλέψει στα οικονομικά της Εκκλησίας..πραγματικά γίνεται πάρτυ.

 'Ολες οι ενορίες σαν νομικά πρόσωπα, οφείλουν να έχουν βιβλία εσόδων-εξόδων, να κάνουν απολογισμό και προυπολογισμό, να έχουν ΑΦΜ, να κάνουν φορολογική δήλωση, να έχουν λογαριασμό τραπέζης και για κάθε οικ.κίνηση χρειάζεται πρακτικό.

 Δεν μπορείτε να φανταστείτε γιατί χάος μιλάμε. Απο το να μου φέρνουν τετράδια με τον Μπατμαν εξώφυλλο για βιβλία. Μέχρι να μου λένε ότι έκλεισαν την χρονιά με μέιον 5.000 στο ταμείο χαχα

 Το σημαντικότερο είναι ότι με βάση αυτά που δηλώνουν ως έσοδα απο κεριά κτλ, κάθε τριμηνία πληρώνουν στην Μητρόπαλη χαράτσι. γύρω στο 25%. Οπότε όλες δήλωναν τρίχες και τα είχαν μαύρα για να μην τους τα τσεπώσει ο Δεσπότης. Και αν ήθελάν να κάνουν έξοδα, έφτιαχναν ένα χαρτί ότι τους έγινε ανώνυμη Δωρεά και τα έβαζαν απο τα μαύρα.

 Απλά κάθε Δεύτερη Τριμηνία, το Πάσχα δηλαδή.. οι Μητροπολεις βάζουν φιξ χαράτσι και μάλιστα μεγάλο σε κάθε ενορία, για έξοδα κίνησης Δεσπότη, για κατασκηνώσεις κτλ Αυτό το ποσό που έιναι και το πιο μεγάλο φέτος δεν θα μπορέσουν να το βάλουν τσέπη οι Δεσπότες, γιαυτό γίνεται όλος ο χαμός.

Δηλαδη η εκκλησια κανει αυτον τον χαμο για τα λεφτα;;;;;;;;;;;;;;;;;

Κατσε κατσε αδελφε γιατι δεν βρισκω ελευθερο συννεφο....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vforvaggelis είπε

Δηλαδη η εκκλησια κανει αυτον τον χαμο για τα λεφτα;;;;;;;;;;;;;;;;;

Κατσε κατσε αδελφε γιατι δεν βρισκω ελευθερο συννεφο....

Καλά το ξέρει και η Κουτσή Μαρία αυτό. Απλά έκανα και μία ανάλυση για το τι παίζει. Κανονικά πρέπει να γράψω βιβλίο με αυτά που έχω δει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

* νόμιμα

Το νόμο τον ορίζουν οι ισχυροί, αλλιώς τι νόημα έχουν κάποιες αστείες χώρες που δεν θα έπρεπε καν να υπάρχουν.

Εδώ ολόκληρα έθνη δεν έχουν δική τους χώρα και είναι χώρες κάτι πορδες ακόμα και μέσα στην Ευρώπη

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...