Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το ηξερα για τα γαντια αλλα εμενα παντως επειδη εχω την κακη συνηθεια να αγγιζω το προσωπο μου συχνα με βοηθανε να μην το κανω, φυσικα μετα ακολουθω ολες τις διαδικασιες ουτε τα πεταω στο δρομο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, adi32 είπε

Τώρα ξύπνησε ο Τσιόδρας να πει για τα γάντια μετά από 4 μήνες 

ελα ντε, μετα απο τοσο καιρο θυμηθηκαν να μας πουν τι γινεται τελικα με τα γαντια και τις μασκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, whosethere είπε

ωραια, επομενως εκκλησιες κλειστες για κοινο, το λυσανε και αυτο

Το λύσανε;; Γιατί φάνηκε πως ο καθένας έλεγε τα δικά του. Εγώ αυτό έχω καταλάβει. Τεράστιο μπάχαλο και μπορεί μεγάλο λάθος.

Εγώ πριν μερικές σελίδες έλεγα πως θα έπρεπε η κυβέρνηση να κάνει κάτι με το θέμα του Πάσχα, της ανάστασης κλπ. Πιο συγκεκριμένα θα έπρεπε να κάνει δημόσιο διάλογο με την εκκλησία ώστε να ικανοποιήσει τους πιστούς. Δημόσιο διάλογο πριν τον οποίο θα έχει υπάρξει προετοιμασία, συνεννόηση με την εκκλησία κλπ. Η απουσία δημόσιου διαλόγου έκανε κάποιους Πιστούς να πιστεύουν πως έχουν την πολιτεία απέναντι τους, εχθρό τους, και οδήγησε στα ας πούμε επαναστατικά φαινόμενα που είδαμε.

Τι έκαναν;; Ποιος ξέρει πως κατάφεραν τόσο τεράστιο μπάχαλο. Οι άνθρωποι είναι για γέλια.

Τώρα αν κάποιοι πάνε στις εκκλησίες γιατί θα έχουν μπερδευτεί μόνο οι κυβερνώντες θα φταίνε.

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sanjuro είπε

Το λύσανε;; Γιατί φάνηκε πως ο καθένας έλεγε τα δικά του. Εγώ αυτό έχω καταλάβει. Τεράστιο μπάχαλο και μπορεί μεγάλο λάθος.

Εγώ πριν μερικές σελίδες έλεγα πως θα έπρεπε η κυβέρνηση να κάνει κάτι με το θέμα του Πάσχα, της ανάστασης κλπ. Πιο συγκεκριμένα θα έπρεπε να κάνει δημόσιο διάλογο με την εκκλησία ώστε να ικανοποιήσει τους πιστούς. Δημόσιο διάλογο πριν τον οποίο θα έχει υπάρξει προετοιμασία, συνεννόηση με την εκκλησία κλπ. Η απουσία δημόσιου διαλόγου έκανε κάποιους Πιστούς να πιστεύουν πως έχουν την πολιτεία απέναντι τους και οδήγησε στα ας πούμε επαναστατικά φαινόμενα που είδαμε.

Τι έκαναν;; Ποιος ξέρει πως κατάφεραν τόσο τεράστιο μπάχαλο. Οι άνθρωποι είναι για γέλια.

Τώρα αν κάποιοι πάνε στις εκκλησίες γιατί θα έχουν μπερδευτεί μόνο οι κυβερνώντες θα φταίνε.

Τωρα δε μετεφερε τα λογια της εκκλησιας (δε θυμαμαι θεση- βαθμο ιερεα κλπ) ο χαρδιαλιας που υποστηριζε και υπενθυμιζε οτι συνεχιζουν απο το σπιτι, και ο ιδιος δεν ειπε οτι οι εκκλησιες ειναι κεκλεισμενων θυρων;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, KilliK είπε

ελα ντε, μετα απο τοσο καιρο θυμηθηκαν να μας πουν τι γινεται τελικα με τα γαντια και τις μασκες.

Με τις μασκες γινεται και ενας χαμος απο τον WHO, η λαθος χρηση μασκας μπορει να φερει αντιθετα αποτελέσματα, επισης πρεπει να υπαρχει επαρκεια για το υγειονομικό προσωπικο. Για τα γαντια το θεωρω αυτονοητο τι να σου πω..

Χτες ειδα πχ εναν ωραιο τυπο ~60 χρονων με μασκα ανθρακα κρεμασμένη στο λαιμο στραβα να καπνίζει διπλα σε ενα φιλο του.. :P 

 

  

Μόλις τώρα, whosethere είπε

Τωρα δε μετεφερε τα λογια της εκκλησιας (δε θυμαμαι θεση- βαθμο ιερεα κλπ) ο χαρδιαλιας που υποστηριζε και υπενθυμιζε οτι συνεχιζουν απο το σπιτι, και ο ιδιος δεν ειπε οτι οι εκκλησιες ειναι κεκλεισμενων θυρων;

Και εμενα ξεκαθαρο μου φαινεται, οποιος θελει να "μπερδευτει" θα μπερδευτει ειναι απλα τα πραγματα..

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, whosethere είπε

Τωρα δε μετεφερε τα λογια της εκκλησιας (δε θυμαμαι θεση- βαθμο ιερεα κλπ) ο χαρδιαλιας που υποστηριζε και υπενθυμιζε οτι συνεχιζουν απο το σπιτι, και ο ιδιος δεν ειπε οτι οι εκκλησιες ειναι κεκλεισμενων θυρων;

Μάλλον δεν είδες τα διάφορα βίντεο, δηλώσεις κλπ που προηγήθηκαν. Τα έχουμε και εδώ, στο θρεντ.

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sanjuro είπε

Μάλλον δεν είδες τα διάφορα βίντεο, δηλώσεις κλπ που προηγήθηκαν. Τα έχουμε και εδώ, στο θρεντ.

Και εσύ μάλλον δεν είδες τη δήλωση που έγινε πριν λίγο. Όταν τη δεις, μπορείς να σχολιάσεις ξανά και εάν έχεις απορίες να στις λύσουμε.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sanjuro είπε

Μάλλον δεν είδες τα διάφορα βίντεο, δηλώσεις κλπ που προηγήθηκαν.

Εγω αναφερομαι στην ενημερωση τωρα. Οχι τοτε, οχι αλλα αλλων. Τωρα. Ειναι προφανες, ειναι κεκλεισμενων θυρων. Και η επισημη θεση της Συνοδου, ανεξαρτητως τι λεει ο καθενας. Τελος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ioankav είπε

Και εσύ μάλλον δεν είδες τη δήλωση που έγινε πριν λίγο. Όταν τη δεις, μπορείς να σχολιάσεις ξανά και εάν έχεις απορίες να στις λύσουμε.

Λαϊβ τους βλέπω, δεν ξέρω τι εννοείς.

2 λεπτά πριν, whosethere είπε

Εγω αναφερομαι στην ενημερωση τωρα. Οχι τοτε, οχι αλλα αλλων. Τωρα. Ειναι προφανες, ειναι κεκλεισμενων θυρων. Και η επισημη θεση της Συνοδου, ανεξαρτητως τι λεει ο καθενας. Τελος.

Εσύ ξέρω σε τι αναφέρεσαι, εγώ όμως αναφέρομαι στο μπάχαλο που προηγήθηκε. Προφανώς η προετοιμασία που έκαναν ήταν για γέλια και για κλάματα ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 minutes ago, ADHD said:

Το ηξερα για τα γαντια αλλα εμενα παντως επειδη εχω την κακη συνηθεια να αγγιζω το προσωπο μου συχνα με βοηθανε να μην το κανω, φυσικα μετα ακολουθω ολες τις διαδικασιες ουτε τα πεταω στο δρομο κλπ.

Τα ίδια. Λες και μου υπενθυμίζουν "ΜΗΝ ακουμπάς!".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sanjuro είπε

Λαϊβ τους βλέπω, δεν ξέρω τι εννοείς.

Εσύ ξέρω σε τι αναφέρεσαι, εγώ όμως αναφέρομαι στο μπάχαλο που προηγήθηκε. Προφανώς η προετοιμασία που έκαναν ήταν για γέλια και για κλάματα ταυτόχρονα.

Και εγώ λάιβ τους άκουσα, και οι υπόλοιποι λάιβ τους άκουσαν. Αν εσύ δεν άκουσες τις δηλώσεις, μπορείς να βάλεις ξανά το βίντεο να το δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, whosethere είπε

ωραια, επομενως εκκλησιες κλειστες για κοινο, το λυσανε και αυτο

Δεν έχουν λύσει τίποτα! Σάββατο που μας πέρασε, ώρα 03:30, έβλεπα μια σειρά και ακούω αυτοκίνητο έξω απ'το σπίτι... μένω επαρχία, βάζω τις κάμερες βλέπω να παρκάρει εξω απ'το σπίτι μου, βγαίνω μπαλκόνι βλέπω τον παπά της ενορίας της γειτονιάς,να ανηφορίζει προς ένα εκκλησάκι πάνω από το σπίτι μου προς το βουνό.

Δεν δίνω και πολύ σημασία και συνεχίζω την σειρά...

Μετά από κανά μισάωρο ξεκινάν να παρκάρουν αυτοκίνητα έξω απ'το σπίτι μου.

Βγαίνω πάλι μπαλκόνι και τι να δω....θειαδες με τακούνι ταγερακι,αγκαζε με τον σύζυγό να ανηφορίζουν στο εκκλησάκι!! 

Έκαναν την κυριακάτικη λειτουργία τα ξημερωματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...