Προς το περιεχόμενο
Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2

Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, fredd0 είπε

ναι πρεπει ο εργοδοτης να σου πληρωσει κανονικα μισθους μαρτιου απριλιου ΚΑΙ δωρο πασχα

Βέβαια, μπορεί και να επιλέξει να το αρνηθεί αυτό; Να διατηρηθεί η αναστολή σύμβασης , επειδή δεν έχει αρκετά παιδιά μέσω ΕΣΠΑ;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 17,5k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Επειδή τυχαίνει να είμαι στο γκρουπ Ελλήνων στο Λονδίνο στο Facebook αυτά που βλέπω εκεί από τη στιγμή που γράφτηκα είναι μία συνεχής υποτίμηση της Ελλάδας και των Ελλήνων. Και δεν υπερβάλλω καθό

Καλές γιορτές, καλή Ανάσταση και τα σχετικά. Το τοπικ θα επιστρέψει μετά τη χώνεψη του Πασχαλινού τραπεζιού. 

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Έτσι θα είναι ολες οι ημέρες πλέον από εδώ και στο εξής. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε ακόμα πιο αυστηρά μετρα.

Εγω νομιζω οτι ειναι το σχεδιο τετοιο, μιας και οι ελεγχοι εχουν χαλαρωσει πολυ. Ισως θελουν να υπαρχει μια-καποια κινηση στους δρομους οσο η διασπορα ειναι ελεγχομενη και αντεχει το συστημα υγειας. Προφανως και δεν θα ανακοινωσουν ποτε κατι τετοιο γιατι θα σημαινε τη ληξη των μετρων αλλα ετσι μου φαινεται οτι το πανε. Ουτως ή αλλως η συντριπτικη πλειοψηφια θα κολλησει, το θεμα ειναι να γινει ελεγχομενα. Οταν (και αν) με το καλο αποκτησουμε γρηγορα και εγκυρα τεστ αντισωματων, θα μπορεσουμε να χαλαρωσουμε και τα μετρα.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
57 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Η λογική των σκληρών μέτρων βασίζεται στο σκεπτικό ότι η καμπύλη νέων κρουσμάτων έχει σχήμα καμπύλης κανονικής κατανομής. Δηλαδή ότι η αναγκαία ζημιά στην οικονομία θα γίνει μόνο μια φορά.

Πόσο σωστό όμως είναι; Τι γίνεται αν έχει μορφή καμπύλης ημιτονειδούς συνάρτησης; Έχει νόημα να ασχολούμαστε με την επιπέδωση της τρέχουσας κορυφής;

Σκεφτείτε και το πλήγμα στον τουρισμό ακόμα και αν η Ελλάδα είναι 100% καθαρή αρχές καλοκαιριού. Γαλλία, ΗΠΑ, Ισπανία κα. θα καθυστερήσουν να φτάσουν σε άρση των μέτρων.

https://www.bankingnews.gr/index.php?id=492501

spacer.png

Mono εγω βλεπω σφαλμα γραμμης μεγαλου μηκους με dc συνιστωσα ή υπαρχει και αλλος?

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εχω αρκετους φιλους οπου με το που ξεκινησε ολο αυτο την καναν απο Αθηνα και πηγαν στα σπιτια τους στην επαρχια, εμενα αυτο μου φαινεται λιγο επικινδυνο προς την οικογενεια και δεν θα το εκανα. Βεβαια ειναι αρκετα τα εξοδα ενος φοιτητη για τοσο καιρο που θα εμενε μονος του και ειναι και λιγο οικονομικο το θεμα, τι πιστευετε;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, 4saken είπε

93 νεκροί σήμερα?

Σύνολο...λογικά!

Αν ήταν 93 μόνο σήμερα χαιρετίσματα...

Επεξ/σία από agnostos13
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αυτό το πράγμα να μην αναφέρουν τους ημερισιους νεκρούς αλλά τους συνολικούς καποτε πρέπει να σταματήσει.δηλαδη σε κάνα χρόνο από τώρα  πχ θα λένε 345 νεκροί από κορονοιο και θα χουν πεθάνει 3 την τελευταία εβδομάδα...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

3 βδομαδες μετα την καραντινα θεωρω ειναι αρκετα τα νεα κρουσματα.θεωρω οτι παμε καλα απο την αποψη οτι μειωνονται τα κρουσματα στη μεθ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
9 λεπτά πριν, 4saken είπε

Αυτό το πράγμα να μην αναφέρουν τους ημερισιους νεκρούς αλλά τους συνολικούς καποτε πρέπει να σταματήσει.δηλαδη σε κάνα χρόνο από τώρα  πχ θα λένε 345 νεκροί από κορονοιο και θα χουν πεθάνει 3 την τελευταία εβδομάδα...

Απ' ότι θυμάμαι ο Τσιόδρας είπε ότι 3 άτομα έχασαν τη ζωή το τελευταίο 24ωρο. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.