Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, jim_tron είπε

Αλήθεια είναι προφανής, αλλά θα μου άρεσε να άκουγα κάποιον που το ΓΝΩΡΙΖΕΙ.... 

Πάρε το υπουργειο και ρώτα και πες μας τι σου είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jim_tron είπε

Αλήθεια είναι προφανής, αλλά θα μου άρεσε να άκουγα κάποιον που το ΓΝΩΡΙΖΕΙ.... 

Δεν εχει ειπωθεί ξεκαθαρα αλλα επειδη και εγω το εκανα πριν λιγο δεν παιζει κανενας να σου πει οτι μεταφερεις 3ο ατομο εφοσον ειναι ανηλικο. Νομίζω απλα το ξεχασαν να το αναφέρουν. Βεβαια αν παρεις 3 παιδια να πας σουπερ μαρκετ ε ισως σε γραψουν γτ ειναι λαθος κινηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Οχι θα περιμενω το κρατος, να καταχωρησει τα ονοματα στην web based εφαρμογη που δινει της αδειες εξοδου. Μετα χρειαζεται ενας αστυνομικος εξω απο ενα supermarket. Και τελος. Για να μην σου πω ουτε αυτο αλλα οκ.

και τελος μου προτεινες να κανω το currier να τους παω ψωνια. Οχι μονο μου προτεινες να ρισκαρω την υγεια μου αλλα και να κανω και τον μεταφορεα. Εχουν τα super market ας παρουν τηλεφωνο. Ολα λαθος τα λες παλι εσυ

τους εστειλα το τηλεφωνο και τους ειπα οτι ειναι σε καραντινα για 15 μερες, ας κανουν οτι θελουν. Αστυνομια υπαρχει, τα στοιχεια τους (ελπιζω να) τα εχουν ας τους μαζεψουν

Να προσφερθείς να τους κάνεις τα ψώνια αν δεν υπάρχει σούπερ μάρκετ που κάνει αποστολή στην περιοχή δεν είναι τραγικό. Εννοείται θα το κάνεις όταν θα πας να κάνεις τα δικά σου ψώνια. Αλλά είναι και ένας τρόπος να τους πιάσεις στο φιλότιμο μήπως και συμμορφωθούν!

Εμείς είμαστε σε χωριό που δεν έχει αστυνομία, αλλά όσοι ήρθαν από εξωτερικό έκατσαν σπίτι και οι γείτονες προσφερθήκαμε να τους βοηθήσουμε σε ό,τι χρειάζονται!

Και μεταξύ αστείου και σοβαρού τους είπαμε να μην τολμήσουν να βγουν έξω γιατί θα φωνάξουμε την αστυνομία!!!

Εσείς περιοριστείτε να κάνετε καταγγελίες στο ινσόμνια για το ανύπαρκτο κράτος που δεν έχει έναν αστυνομικό έξω από κάθε σπίτι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι τρομερό που δείχνουν τα κανάλια τους αστυνομικούς να πιάνουν τα χαρτιά του καθενός κ μετά να τα δίνουν πίσω.

Με γάντια που πιάνουν το χαρτί του Χ Μήτσου με τακαμουρι, μετά πιάνουν ταυτότητα σου. 

Το λες κ απαράδεκτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κρατος καλα κανει τα παντα ...ευγε… (σοβαρα)

ΑΛΛΑ

ζηταει εθελοντες να βοηθήσουμε προφανως αφιλοκερδος αλλα σαν ανταλλαγμα τιποτα… 

εστω και 10 μορια σε μελλοντικούς διαγωνισμούς, ή φοροαπαλλαγή καποιου είδους είναι μεγαλα συν για πολλους….

ετσι σιγα μην παει κανεις..

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι...αυτοί όλοι οι φοιτητές και μόνιμοι κάτοικοι Ιταλίας, Αγγλίας και Παρισίων.. αφού έχουν ιατρική ασφάλεια στις χώρες διαμονής τους, είναι πιο πολιτισμένες απο εδώ που καπνίζουμε κτλ κτλ 

  Γιατί δε μένουν εκεί και έρχονται σαν τα ποντίκια πάνω στην κρίση στην απολίτιστη Ελλάδα? 

  Πως γίνεται να πληρώνουν ιδιωτικό πανεπιστήμιο γιατί δεν μπορούσαν να περάσουν Ελλάδα...και να θέλουν τώρα περίθαλψη σε δημόσιο νοσοκομείο χωρίς καμία ασφάλεια?

Επεξ/σία από gorilas13
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κάποιος αν συνταγογράφηση φαρμάκου (για χρόνια πάθηση) μπορώ να το κάνω ηλεκτρονικά ή αναγκαστικά πρέπει να πάω στο ΙΚΑ με Ebola Suit; :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Γνωρίζει κάποιος αν συνταγογράφηση φαρμάκου (για χρόνια πάθηση) μπορώ να το κάνω ηλεκτρονικά ή αναγκαστικά πρέπει να πάω στο ΙΚΑ με Ebola Suit :P

ειπε ο πιερρακακης οτι αυτη την εβδομαδα, μεσω του gov.gr, θα μπορεις να εκδοσεις συνταγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προχθές κρουαζιερόπλοιο αγκυροβόλησε αναγκαστικά στην Νότια Κρήτη διότι μία 63χρονη  παρουσίασε συμπτώματα οξείας βρογχίτιδας. Έγινε επιχειρήση για να διακομισθεί σε νοσοκομείο  του Ηρακλείου και πριν από λίγο επιβεβαιώθηκε πως είναι θετική(το 7ο κρούσμα στην Κρήτη).

Δεν μπορώ να φανταστώ τι συμβαίνει τώρα στο κρουαζιερόπλοιο...

Επεξ/σία από Muchacho
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ninjanody είπε

Εγώ με 2 παιδιά (3,5 και 1 έτους) την ίδια απορία έχω.

δεν πιστευω να πεσεις σε τρόμπα όργανο και να πει 3ατομα? προστιμο. αμεσα τηλεφωνο την αστυνομια και δικηγορο για καταγγελια. γιατι ο νομος εχει και τρυπες και ειναι και παραλογος. αν μενει σπιτι το 1παιδι τοτε εισαι ανευθυνος. γενικα μιλαω οχι για σενα αλλα που να το πιασεις και που να το αφησεις. αποφασεις στο ποδι ειναι αυτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Γνωρίζει κάποιος αν συνταγογράφηση φαρμάκου (για χρόνια πάθηση) μπορώ να το κάνω ηλεκτρονικά ή αναγκαστικά πρέπει να πάω στο ΙΚΑ με Ebola Suit; :P

https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p

Πας εδώ και ζητάς άυλη συνταγογράφηση

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Beefeater είπε

το κρατος καλα κανει τα παντα ...ευγε… (σοβαρα)

ΑΛΛΑ

ζηταει εθελοντες να βοηθήσουμε προφανως αφιλοκερδος αλλα σαν ανταλλαγμα τιποτα… 

εστω και 10 μορια σε μελλοντικούς διαγωνισμούς, ή φοροαπαλλαγή καποιου είδους είναι μεγαλα συν για πολλους….

ετσι σιγα μην παει κανεις..

Ίσως γιατί θέλουν να πάνε άνθρωποι που πρωταρχικό τους μέλημα είναι να βοηθήσουν και όχι πώς να επωφεληθούν από την κρίση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, xxatziva είπε

δεν πιστευω να πεσεις σε τρόμπα όργανο και να πει 3ατομα? προστιμο. αμεσα τηλεφωνο την αστυνομια και δικηγορο για καταγγελια. γιατι ο νομος εχει και τρυπες και ειναι και παραλογος. αν μενει σπιτι το 1παιδι τοτε εισαι ανευθυνος. γενικα μιλαω οχι για σενα αλλα που να το πιασεις και που να το αφησεις. αποφασεις στο ποδι ειναι αυτα.

Ε ναι εντάξει τέτοιες περιπτώσεις δεν θα τις ρίχνουν πρόστιμα. Που να το αφήσεις το παιδί; Το να μην βγει ο άλλους με 3-4 φίλους βόλτα με το αυτοκίνητο, αυτά είναι που διαδίδουν τον ιό..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...