Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, star12 είπε

Παιδιά τα Σινεμά θα ανοίξουνε η μπα.δηλαδη τον Αύγουστο που θα βγει η Wonder Woman θα τη δουμε;

Ποπ κορν η Νατσος πως θα τρως με τη μάσκα?

Επίσης μπορείς να φανταστείς τι έχει να γίνει αν βηξει ο άλλος στην αίθουσα για να καθαρίσει το λαιμό του πχ

Επεξ/σία από lionheart20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, star12 είπε

Δεν τρώω ούτε ποπ κορν ούτε νατσος η κόκα είναι το πρόβλημα 

Εμ.σε μεγάλη αλυσίδα που δούλευα και έχει αίθουσα για 700 άτομα ίσως ανοίξει για 100 άτομα το πολύ.το 1/3 των αιθουσών θα είναι το επιτρεπτό αν ανοίξουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, lionheart20 είπε

Ποπ κορν η Νατσος πως θα τρως με τη μάσκα?

Επίσης μπορείς να φανταστείς τι έχει να γίνει αν βηξει ο άλλος στην αίθουσα για να καθαρίσει το λαιμό του πχ

Που να πνίγει κανένας με κανένα τρόφιμο και να μην εχει σταματημό ο βήχας εκεί να δεις τι θα γίνει.

 

3 λεπτά πριν, star12 είπε

Δεν τρώω ούτε ποπ κορν ούτε νατσος η κόκα είναι το πρόβλημα 

Καλά ρε σνιφαρεις μέσα στο σινεμά; 😁

Επεξ/σία από rosgr100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rosgr100 είπε

Που να πνίγει κανένας με κανένα τρόφιμο και να μην εχει σταματημό ο βήχας εκεί να δεις τι θα γίνει.

Καλά ρε σνιφαρεις μέσα στο σινεμά;

Ξέρω τι θα γίνει.οι ταξιθετες θα τα τραβήξουν.θα ουρλιάζουν να τους πετάξουν έξω κλπ

Να συμπληρώσω όσο αφορά τα σινεμά πως κανένα δεν θα επενδύσει για νέες ταινίες καθώς δεν θα βγαίνει το κόστος που πληρώνουν για την αγόρα της κοπιας(Τα εισιτήρια πληρώνουν αυτό το κοστος).τα κερδη του σινεμά καθαρά έρχονται μόνο από το κυλικείο.

Οπότε με μειωμένο κόσμο λόγω κορωνοιου αναγκαστικά θα μπαίνουν μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε θα μπαίνω πλέον ούτε για πλάκα σε καφετέριες, σινεμά, εστιατόρια, κτλ. Έχω μεγάλους γονείς, και μόνο η ιδέα ότι μπορεί να πάθουν κάτι θα με κυνηγάει για όλη μου τη ζωή. Επιστροφή στη φύση λοιπόν, καθαρό αέρα και κυρίως ησυχία. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ο Νταβέλης σήμερα στο Σκαι έδειξε τις πρώτες μάσκες ffp2 και ffp3 και προς μεγάλη μου έκπληξη ήταν ίδιο σχήμα με τις απλές χειρουργικές με τις 3 πτυχώσεις και όχι σκληρός κονος όπως είναι όλες όσες είχα δει παγκοσμίως μέχρι σήμερα! Για παράδειγμα της 3m.

40 λεπτά πριν, cgioris είπε

Εγώ δε θα μπαίνω πλέον ούτε για πλάκα σε καφετέριες, σινεμά, εστιατόρια, κτλ. Έχω μεγάλους γονείς, και μόνο η ιδέα ότι μπορεί να πάθουν κάτι θα με κυνηγάει για όλη μου τη ζωή. Επιστροφή στη φύση λοιπόν, καθαρό αέρα και κυρίως ησυχία. 

Πόπο φίλε ειδικά σινεμά φέτος τον χειμώνα κόλλησα και έναν ιό.

Φαντάσου να είναι μέσα κάποιος με covid.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cgioris είπε

Εγώ δε θα μπαίνω πλέον ούτε για πλάκα σε καφετέριες, σινεμά, εστιατόρια, κτλ. Έχω μεγάλους γονείς, και μόνο η ιδέα ότι μπορεί να πάθουν κάτι θα με κυνηγάει για όλη μου τη ζωή. Επιστροφή στη φύση λοιπόν, καθαρό αέρα και κυρίως ησυχία. 

Ναι γιατι απο αλλου δεν θα κολλήσεις,με αυτο το πλευρο να κοιμασαι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, skiabox είπε

Πάντως ο Νταβέλης σήμερα στο Σκαι έδειξε τις πρώτες μάσκες ffp2 και ffp3 και προς μεγάλη μου έκπληξη ήταν ίδιο σχήμα με τις απλές χειρουργικές με τις 3 πτυχώσεις και όχι σκληρός κονος όπως είναι όλες όσες είχα δει παγκοσμίως μέχρι σήμερα! Για παράδειγμα της 3m.

Πόπο φίλε ειδικά σινεμά φέτος τον χειμώνα κόλλησα και έναν ιό.

Φαντάσου να είναι μέσα κάποιος με covid.

Αφού δεν καθαρίζονται οι καρέκλες,επιφανειακά μόνο.το τι έχουν δει τα μάτια μου σ αυτές τις καρέκλες δε λέγεται.ουτε θα ξαναπατήσεις αν γνωριζεις

Με μάσκες γάντια ο Έλληνας δεν απολαμβάνει ούτε καφέ,ούτε έξοδο για ποτό ταβέρνα σινεμά.θα κάτσει σπίτι με 5 φίλους παρειστικα.

Έχουμε να δούμε πολλά λουκέτα η προσωρινά κλεισίματα μέχρι να βγει το εμβόλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Ναι γιατι απο αλλου δεν θα κολλήσεις,με αυτο το πλευρο να κοιμασαι.

και επειδή δεν θα κολλήσει/ουμε από αλλού πχ δουλειά, πρέπει να ρισκάρουμε να τρέχουμε και σε cafe, εστιατόρια κ.τ.λ?

Επεξ/σία από giorgos_rom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για να καταλάβω, η μάσκα θα είναι υποχρεωτική και στα καταστήματα που σήμερα δεν είναι; Για παράδειγμα στα S/M, αρτοποιεία, κρεοπωλεία κοκ, θα πρέπει να φοράνε μάσκα και οι πελάτες και οι υπάλληλοι;

Εντάξει, με μάσκα δεν γίνεται εκ των πραγμάτων να εργαστείς πάντως, ειδικά τώρα που ζεσταίνει ο καιρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Για να καταλάβω, η μάσκα θα είναι υποχρεωτική και στα καταστήματα που σήμερα δεν είναι; Για παράδειγμα στα S/M, αρτοποιεία, κρεοπωλεία κοκ, θα πρέπει να φοράνε μάσκα και οι πελάτες και οι υπάλληλοι;

Εντάξει, με μάσκα δεν γίνεται εκ των πραγμάτων να εργαστείς πάντως, ειδικά τώρα που ζεσταίνει ο καιρός.

Θα πάθουμε τίποτα άλλο στο τέλος, φαντάσου πόσοι θα έχουν μόνιμα απλά απλά μια βρωμομασκα στην τσέπη τους απλά για να την βάλουν εκεί που πρέπει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Για να καταλάβω, η μάσκα θα είναι υποχρεωτική και στα καταστήματα που σήμερα δεν είναι; Για παράδειγμα στα S/M, αρτοποιεία, κρεοπωλεία κοκ, θα πρέπει να φοράνε μάσκα και οι πελάτες και οι υπάλληλοι;

Εντάξει, με μάσκα δεν γίνεται εκ των πραγμάτων να εργαστείς πάντως, ειδικά τώρα που ζεσταίνει ο καιρός.

Ναι υποχρεωτικη Σε όλους τους κλειστούς χώρους,εφόσον μελέτες έδειξαν πως το ιικό φορτιο του φορέα ξεκινά 2 μέρες πριν εμφανίσει συμπτωματα

31 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Θα πάθουμε τίποτα άλλο στο τέλος, φαντάσου πόσοι θα έχουν μόνιμα απλά απλά μια βρωμομασκα στην τσέπη τους απλά για να την βάλουν εκεί που πρέπει

Καλο πλύσιμο στο πρόσωπο όταν γυρνάμε σπίτι.

Αν έχεις και βρωμομασκα κλαφτα θα πέσει πολύ σπυρί 

Επεξ/σία από lionheart20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Θα πάθουμε τίποτα άλλο στο τέλος, φαντάσου πόσοι θα έχουν μόνιμα απλά απλά μια βρωμομασκα στην τσέπη τους απλά για να την βάλουν εκεί που πρέπει

Αυτό ακριβώς θα γίνει, όπως με τα κράνη των 10€ στα μηχανάκια.

Γενικά δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος ότι θα πετύχει αυτό το σχέδιο με τις μάσκες, τις αποστάσεις και την ατομική ευθύνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...