Προς το περιεχόμενο

Απορίες και η γνώμη σας για Crypto.com


starchitect

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Μετα από αναζήτηση για το πως μπορω αγοράσω εύκολα bitcoins και ως αρχαριος κατέληξα στην mobile εφαρμογη crypto.com. Η πρωτη μου επιλογή ηταν η Coinbase αλλά δεν μου έκανε identify ελληνικά εγγραφα. 

Αυτο που με ενδιαφερει είναι να κάνω trading. Σήμερα αγόρασα για 100€ bitcoins για να δω τι παίζει. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι σε τι νόμισμα θα πρέπει να βγαίνω χωρίς να υπάρχουν μεταβολές. Π.χ αν τα 100€ γινουν 110€ και θελω να παραμείνουν σταθερά μέχρι να ξανα μπώ τι πρεπει να κάνω. Επίσης το crypto.com ειναι κατάλληλο για αυτο που θέλω να κάνω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το crypto com πρώτη φορά το ακούω ούτε που το ήξερα δλδ. Για μένα πάντα η καλύτερες επιλογές είναι τα ανταλλακτήρια και όταν λέω ανταλλακτήρια μιλάω για τις πλατφόρμες που είναι σαν χρηματιστήρια ψηφιακών νομισμάτων. Δλδ κάποιος πουλάει και κάποιος αγοράζει. 

Τέτοια είναι το kraken, bitstamp. Tώρα για το δεύτερο που λες για να κρατας το κέρδος σου θα πρέπει να κάνεις trading δλδ να τα μετατρέπεις ξανά σε fiat money δλδ δολάριο η ευρώ και μετά ξανά πίσω σε bitcoin όταν θεωρείς ότι θα ανέβει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ψάχνοντας  περισσότερο την εφαρμοφή crypto.com και στο internet βρήκα ότι μπορώ να κάνω withdraw σε τραπεζικό λογαριασμό βέβαια έχει κάποιους περιορισμούς για  Ελλαδα και τα χρήματα ανάλογα τον τρόπο αποστολης ( sepa,swift) διαρκει απο 1 μέχρι 8 ημέρες.

Στο kraken, bitstamp πόσο γρήγορα μπορείς να κάνεις trading? Γίνεται άμεσα και αν ναι υπάρχουν κάποια fees? 

Σε ευχαριστώ εκ των προτερων.

Τελικά υπάρχει δυνατότητα sell σε fiat wallet  χωρίς fees απλά σαν αρχάριος δεν το είχα προσέξει. Φαίνεται εύχρηστο τελικά. Θα σας πω τις εντυπώσεις μου τις επόμενες ημέρες. ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, starchitect said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ψάχνοντας  περισσότερο την εφαρμοφή crypto.com και στο internet βρήκα ότι μπορώ να κάνω withdraw σε τραπεζικό λογαριασμό βέβαια έχει κάποιους περιορισμούς για  Ελλαδα και τα χρήματα ανάλογα τον τρόπο αποστολης ( sepa,swift) διαρκει απο 1 μέχρι 8 ημέρες.

Στο kraken, bitstamp πόσο γρήγορα μπορείς να κάνεις trading? Γίνεται άμεσα και αν ναι υπάρχουν κάποια fees? 

Σε ευχαριστώ εκ των προτερων.

Τελικά υπάρχει δυνατότητα sell σε fiat wallet  χωρίς fees απλά σαν αρχάριος δεν το είχα προσέξει. Φαίνεται εύχρηστο τελικά. Θα σας πω τις εντυπώσεις μου τις επόμενες ημέρες. ευχαριστώ και πάλι

Οι μεταφορες SEPA περνουν 1-2 μερες συνηθως.

Στα ανταλακτηρια οπως το  Kraken κανεις trading σε real time και τα fees ειναι απο τα χαμηλοτερα. https://www.kraken.com/features/fee-schedule

Επεξ/σία από pok0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω και εγώ την γνώμη μου, άσχετος με τα κρυοτονομισματα και Δυστυχώς το πλήρωσα όταν το 2011 νομίζω μου έβγαλε τότε διαφήμιση να αγοράσω bitcoin κάπου ένα ευρώ το ένα και δεν το έκανα γιατί δεν είχα ιδέα τι είναι και τελευταία στιγμή μετάνιωσα, αποφάσισα να ασχοληθώ όταν μέσω της εφαρμογής ρεβολουτ είδα να μπορείς να αγοράσεις κρυοτονομισματα και διάβασα την λέξη μπιτ κοιν, είδα την τιμή,με έφτυσα στον καθρέφτη πολλές φορές για την χαμένη ευκαιρία και είπα να αρχίσω να το ψάχνω

Εκανα μικρο αγορές στη ρεβολουτ να δω πως δουλεύει και είδα οτι με ενδιαφέρει

Έψαξα λίγο καλύτερα και βρήκα την εφαρμογή που λέει ο φιλος την crypto.com αφου διάβασα γνώμες κατασταλαξα  οτι μου κάνει,και δελεαρ μεγάλο τα 50 δολάρια δώρο που υπόσχεται  με κωδικό πρόσκλησης και η απίστευτες κάρτες βισα που σου στέλνουν

Το δοκίμασα, γράφτηκα, αγόρασα 50 mco coins σα προϋπόθεση για να πάρω τα 50 δολάρια δώρο (απο προχθές γίνανε 1000 cro περίπου 140 ευρω) παρήγγειλα και την δωρεάν visa εφόσον πήρα τα 50mco που χρειάζονταν και πραγματικά άμεσα πήρα τα 50 δολάρια, έγραψα και ένα φίλο τσίμπησα και αλλα 50

Συνολο?100 δολάρια δώρο, και όχι δεν ήταν μόνο αυτά,σου ζητάνε να καταθέσεις τα τοκεν οου αγόρασες για έξι μήνες και σου δίνουν και άλλα νομίσματα δώρο,με αποτέλεσμα να ξόδεψα 140 ευρω,με τα 100 δώρο απο τις εγγραφές εφτασα να εχω 240 με το μπόνους για την κατάθεση και την συνεχόμενη αύξηση που έχουν τα cro αυτή τη στιγμή κάθομαι στα 315 ευρω, έβαλα 140 εχω 315

Δεν ήταν και η πιο εύκολη εφαρμογή για άσχετο αλλά οκ δύο ώρες ψαξιμο και 170 ευρώ κοντά κέρδος εεεε χαλάλι

Αν κάποιος θέλει να την δοκιμάσει υπάρχει ο κωδικός svm7yykbn2 για 50 δολάρια

Ειλικρινά παιδιά αν διαβάσετε τις κάρτες οιυ δίνουν οι άνθρωποι αφού γραφτείτε θα ζαλιστητ

Επίσης έχουν διαφορα προγράμματα κατάθεσης και κλειδώματος νομισμάτων, ένα απο αυτό δίνει 4 της εκατό κάθε εβδομάδα της αξίας τον νομισμάτων σας

Για εμένα φίλος αξίζει αν και άσχετος

Επεξ/σία από revyien
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...