Προς το περιεχόμενο

Παραγγελίες MediaMarkt


hammerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι γίνεται αποστολή παραγγελιών.

Ρίξε μια ματιά, επίσης στους όρους αναφέρονται τα πάντα, αναλυτικά.

 

Screenshot_2020-03-24-18-03-44-76.jpg

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει παραλαβή από κατάστημα;;;;;; Ξέρει κανείς;;;;; Θέλουμε να κάνουμε π.χ. μια δουλειά τώρα που είμαστε κλεισμένοι και δεν μπορείς να βρεις τίποτε.Ούτε 5 κιλά τσιμέντο που λέει ο λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, papoys1 said:

Ισχύει παραλαβή από κατάστημα;;;;;; Ξέρει κανείς;;;;; Θέλουμε να κάνουμε π.χ. μια δουλειά τώρα που είμαστε κλεισμένοι και δεν μπορείς να βρεις τίποτε.Ούτε 5 κιλά τσιμέντο που λέει ο λόγος.

To πινακάκι το έβαλε για τις τιμές αποστολής μόνο.

Τα καταστήματα είναι κλειστά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ισχύει παραλαβή από κατάστημα;;;;;; Ξέρει κανείς;;;;; Θέλουμε να κάνουμε π.χ. μια δουλειά τώρα που είμαστε κλεισμένοι και δεν μπορείς να βρεις τίποτε.Ούτε 5 κιλά τσιμέντο που λέει ο λόγος.

... από το Media Markt ρε αθεόφοβε 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως η ερώτηση είναι αν στέλνουν τα προϊόντα που έχουν παραγγελθεί και πληρωθεί.

Ενημερωτικά, είμαι μέρες χωρίς καμία απάντηση από την πλευρά τους. Και έχω πληρώσει την παραγγελία μέσω κατάθεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bromiaris είπε

Δεν το νομίζω...

20200324_192733.jpg

ναι τι δεν καταλαβα...το εως 31/3 εννοεις ? η παραγγελια εγινε 22/3...ειναι νωρις ακομα ? την εχουν καταχωρησει παντως στο προφιλ μου...

α επισης δεν απαντανε τα τηλεφωνα τους...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πυρηνική φυσική. Το banner λέει μέχρι 31/3 τα μεταφορικά στο σπίτι σου είναι δωρεάν. Εφόσον λέει αυτό εσύ τι λες? Θα στα φέρουν σπίτι ή όχι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ με σημερινή παραγγελία και επιλογή αυθημερόν παράδοσης για κάτι που χρειάζομαι asap(με άφηνε να το κάνω, χρέωση 10ευρώ και προπληρωμή μέσω paypal) η παραγγελία μου είναι κολλημένη σε "Παραγγελία προϊόντων", τηλέφωνα δεν λειτουργούν και το τσατ τους επίσης εδώ και μια ώρα με έχει σε αναζήτηση διαθέσιμου εκπροσώπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει πρόβλημα. Δεν απαντάνε σε τηλέφωνα ούτε σε μέιλ. Χθες προσπάθησα να κάνω παραγγελία 4 φορές και με χρέωσαν τέσσες φορές στην καρτά μου από 70 ευρώ, και δεν φαίνεται πουθενά η παραγγελία ούτε έχω λάβει κάποιο μέιλ. Ας βγάλουν μια επίσημη ανακοίνωση τώρα ότι δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν να ξέρουμε να ψωνίσουμε από αλλού....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι χρόνοι παράδοσης είναι εντελώς μούφα. Παρήγγειλα προϊόν που εμφανίζεται διαθέσιμο στο site (και στην παραγγελία μου) και αμεσως μετά την πληρωμή βγάζει στην κατάσταση παραγγελίας ότι πρέπει να περιμένω απροσδιόριστο διάστημα να το παραγγείλουν από τον προμηθευτή (!?!?). Από πότε προϊόν που πρέπει να παραγγελθεί από προμηθευτή λογίζεται ως διαθέσιμο; 
Καμία αξιόπιστη ενημέρωση πότε θα έρθει. Αν φας μια μέρα να περιμένεις στα τηλέφωνα και μιλήσεις με 3 ανθρώπους, σου λένε 3 διαφορετικά πράγματα (προφανώς για να σε ξεφορτωθούν). Τα λεφτά όμως τραβήχτηκαν σε λιγότερο από λεπτό από την καταχώρηση της παραγγελίας.

Με λίγα λόγια, έχουν γίνει κωλοχανειο και αντί να βγάλουν μια ανακοίνωση, να παγώσουν τις νέες παραγγελίες αν δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν και να προστατέψουν τους πελάτες τους, αυτοί ανεβάζουν συνεχώς νέες προσφορές και νέες προωθητικές ενέργειες και διαφημίζουν αυθημερόν παραδόσεις και άλλα τέτοια που δεν τα βλέπουν ούτε στον ύπνο τους.

Δεν ξέρω αν έχω ξαναδεί τόσο άσχημη και προσβλητική προς τους ίδιους τους πελάτες της αντιμετώπιση από οποιαδήποτε εταιρία τέτοιου μεγέθους.

Επεξ/σία από dtzgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αγόρασα μια TV εχτες από media, πλήρωσα με κάρτα(βλακεια μου) και δε μπορώ να δω εξέλιξη παραγγελίας. Προσπαθώ να επικοινωνήσω αλλά τίποτα. Αρχίζω κ ανησυχω. Στο Facebook group κράζουν όλοι. Έστειλα κ εκεί μήνυμα αλλά καμμια απάντηση μέχρι τώρα. Σκέφτομαι να την ακυρώσω από τη τράπεζα αν συνεχίσει έτσι η κατάσταση. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...