Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με 1060 3GB!


caveneo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Ξαφνικά ο υπολογιστής μετά από αναβάθμιση των οδηγών της κάρτας μου εμφανίζει κάτι σαν τρεμάμενα πίξελ. Δεν νομίζω πως είναι θέμα οδηγών γιατί το κάνει και στο bios και στο linux mint. Είχα τραβήξει το γραφείο νωρίτερα για να καθαρίσω από πίσω. Παίζει να έπαθε κάτι το HDMI; Τώρα καθώς σας γράφω αναβοσβήνει η οθόνη και όταν επανέρχεται μου βγάζει την ένδειξη HDMI; Εγώ κλίνω περισσότερο στο HDMI. Την κάρτα την έχω 1 χρόνο (ούτε 1 χρόνο για την ακρίβεια). Το αναφέρω το θέμα μήπως και έχει τύχει σε κάποιον από 'σας. Ευχαριστώ πολύ και καλά κουράγια να έχουμε.

20200324_235409.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GRMARIOS είπε

ΑΛΛΑΞΕ ΕΞΟΔΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΕ ΑΛΛΗ HDMI 

ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΕ DVI AN EΧΕΙΣ ΚΑΛΩΔΙΟ 

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ 

ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ HDMI NA ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΤΑ 

ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ 

Μην γράφεις με κεφαλαία!

 

3 ώρες πριν, caveneo είπε

Γεια σας. Ξαφνικά ο υπολογιστής μετά από αναβάθμιση των οδηγών της κάρτας μου εμφανίζει κάτι σαν τρεμάμενα πίξελ. Δεν νομίζω πως είναι θέμα οδηγών γιατί το κάνει και στο bios και στο linux mint. Είχα τραβήξει το γραφείο νωρίτερα για να καθαρίσω από πίσω. Παίζει να έπαθε κάτι το HDMI; Τώρα καθώς σας γράφω αναβοσβήνει η οθόνη και όταν επανέρχεται μου βγάζει την ένδειξη HDMI; Εγώ κλίνω περισσότερο στο HDMI. Την κάρτα την έχω 1 χρόνο (ούτε 1 χρόνο για την ακρίβεια). Το αναφέρω το θέμα μήπως και έχει τύχει σε κάποιον από 'σας. Ευχαριστώ πολύ και καλά κουράγια να έχουμε.

20200324_235409.jpg

Δοκίμασε αν έχεις διαφορετικό καλώδιο, αν και δεν νομίζω να έπαθε ζημιά με ένα τράβηγμα ωστόσο δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις?

Αναβάθμιση στους drivers πως έκανες? Δοκίμασε ξανά, σβήσε τους παλιούς με το ddu και δοκίμασε σε safe mode να τους περάσεις ξανά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήταν το HDMI είχε βγει αρκετά από την οθόνη. Το έβαλα και το στερέωσα καλά στον τοίχο και όλα κομπλέ. Πάλι καλά γιατί την τελευταία φορά που έκανε κάτι τέτοια είχε καεί μετά από λίγο η κάρτα γραφικών. Όσο για τα κεφαλαία GRMARIOS απαγορεύονται και είναι στους κανόνες του φόρουμ. Φιλικά πάντα. Και σε όλα τα φόρουμ απαγορεύονται. Ημεδαπής και αλλοδαπής προελεύσεως. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...