Προς το περιεχόμενο

Iobit δωρεάν εφαρμογές (Uninstaller, Malware fighter, κτλ.)


studiokristo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον θέλει να γλιτώσει τα κλικς , VPNs κλπ. παρακάτω βρίσκει τα κλειδιά (είναι ίδια για όλους)

 

Software Updater:
BB317-E2DB5-6F618-7F7B2
Driver Booster:
FA560-6A0F6-DFDD8-85B47
Uninstaller:
FEB54-557F6-B585D-DDBT9
SystemCare:
4D8FC-C211B-92C2F-0BE4N
SystemCare Ultimate:
B4FD7-AC7DD-16604-6634N
Malware Fighter:
1EFE2-F546A-03576-BEA54
 

Επεξ/σία από Instagram
  • Like 12
  • Thanks 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, nek4d είπε

1) Do not install IObit product
...
If it is too late :
2) Format 😄 /Q, reinstal OS, and do not install IObit product

image.gif

Εξηγησέ μας λίγο παραπάνω. Πολλοί γνωστοί μου έχουν , κατά το παρελθόν είχα κι εγώ κάποια λογισμικά της εταιρίας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Everest είπε

Εξηγησέ μας λίγο παραπάνω. Πολλοί γνωστοί μου έχουν , κατά το παρελθόν είχα κι εγώ κάποια λογισμικά της εταιρίας.

Οπως εγραψα και καπου αλλου προσφατα:

" Προσοχη, Iobit, εχει κακο παρελθον με σκουπιδια που βαζει στο συστημα, ακομη και οταν τα απεγκαθιστας, σε σημειο που εχει κυκλοφορησει, πριν πολλα χρονια ακομη, ειδικο software για να τα ξηλωνει.
Επισης ειχε υποκλεψει καποτε τον κωδικα υπογραφων ιων απο την malwarebytes και ειχε γινει παγκοσμια ρεζιλι.
Κατα τα αλλα, τα προγραμματα της ειναι κανονικα λειτουργικα, συνηθως για 6 μηνες δοκιμαστικα τα δωρεαν και παντα με εξτρα διαφημιστικα.
Προσωπικα τα προσπερναω παντοτε. "

 

Για την υποκλοπη της malwarebytes, εχουν αναρτηθει στο διαδικτυο ολες οι πληροφοριες, πχ.

https://tipsmake.com/malwarebytes-accuses-iobit-of-stealing-software

Για τα σκουπιδια που αφηνουν τα προγραμματα της, επισης ειναι γνωστο χρονια τωρα, σε πολλα forums, οπου οι χρηστες βασανιζονταν να τα απεγκαταστησουν. Και για τα 2 θεματα, μπορειτε να βρειτε ευκολα περισσοτερες πληροφοριες με αναζητηση στο διαδικτυο.

Το ειχα δει και προσωπικα, απεγκατασταση προγραμματος της και εβγαζε ακομη διαφημιστικα. Ετσι ειχα βρει το ειδικο προγραμματακι για να ξηλωσω τα απομειναρια της. Ολα αυτα απο 2009 μεχρι 2014-2015.

Αν αλλαξε πολιτικη τα τελευταια χρονια, δεν γνωριζω, καθοτι δεν τα βαζω πουθενα, αλλα δεν εμπιστευομαι κινεζικη εταιρεια με τετοιο παρελθον.

Εννοειται οτι τα βρισκετε δωρεαν για 6 μηνες καθε τρεις και λιγο, απο πολλα σαιτ, πχ giveawayoftheday, sharewareonsale, κλπ.

Συνιστω να μην τα βαλετε σε Η/Υ εργασιας.

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα κι εγώ μια αναζήτηση για τα 3 λογισμικά που με ενδιέφεραν: Advanced Sytem Care, Malware fighter και Uninstaller. Ουσιαστικά τα δύο πρώτα κατάλαβα είναι προς αποφυγή, ενώ το 3ο θεωρείται πολύ καλό στον τομέα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα και εγω το uninstaller αλλα μετα απο αυτο που εγραψε ο nek4d το εκανα uninstall με το YourUninstaller που το εχω εδω και πολλα χρονια better safe than sorry και ας ειναι καλο προγραμματακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To DriverBooster πάντως με έχει βολέψει πολύ και ιδιαίτερα σε παλιά μηχανήματα...

Επίσης προγράμματα όπως Kaspersky, Norton κ.α. γίνονται εύκολα τελείως unistall? 

Εδώ οι ίδιες οι εταιρίες βγάζουν ειδικά εργαλεία για πλήρη unistall των δικών τους εφαρμογών όταν πας να κάνεις upgrade και κολλάει η προηγούμενη έκδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, harris78 είπε

To DriverBooster πάντως με έχει βολέψει πολύ και ιδιαίτερα σε παλιά μηχανήματα...

Επίσης προγράμματα όπως Kaspersky, Norton κ.α. γίνονται εύκολα τελείως unistall? 

Εδώ οι ίδιες οι εταιρίες βγάζουν ειδικά εργαλεία για πλήρη unistall των δικών τους εφαρμογών όταν πας να κάνεις upgrade και κολλάει η προηγούμενη έκδοση...

Αλλη περιπτωση τα βαρια antivirus και δινουν τα ιδια εξτρα uninstallers για τον ευατο τους.

Εδω ειχε βγει uninstaller απο τριτο και επισης ηταν εσκεμμενη η εμφυτευση διαφημιστικων που προβαλλονταν ακομη και μετα την τυπικη απεγκατασταση.

Αν ομως εσενα σε βολευουν, καλα κανεις και τα κρατας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nek4d είπε

Αλλη περιπτωση τα βαρια antivirus και δινουν τα ιδια εξτρα uninstallers για τον ευατο τους.

Εδω ειχε βγει uninstaller απο τριτο και επισης ηταν εσκεμμενη η εμφυτευση διαφημιστικων που προβαλλονταν ακομη και μετα την τυπικη απεγκατασταση.

Αν ομως εσενα σε βολευουν, καλα κανεις και τα κρατας.

Είπα ότι με βολεύει μόνο ένα το driverbooster. Δεν διαφωνώ με αυτά που λες για τις διαφημίσεις. Κάνουν όμως τη δουλειά που υπόσχονται ή όχι; 

Επίσης προσωπικά, τις περισσότερες διαφημίσεις που έχω δει σε σημείο άκρως εκνευριστικό ήταν/είναι από προϊόντα της Corel!!! (πχ Corel Painter)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...