Προς το περιεχόμενο

Sega Megadrive Mini στα 48€ [ΤΕΛΟΣ]


A500

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
5 ώρες πριν, A500 είπε

Πολές αμφιβολίες έχεις φίλε μου...

Εάν πήρα ένα ή δύο,εάν τελικά θα το παραλάβω,στην πιο πάνω ανάρτησή σου..Εάν απέχει ο θάνατος μακριά απο την ζωή...

Μπορώ σε 10 μέρες να ανεβάσω και φώτο από την παραλαβή μου εάν θές για να βεβαιωθείς...

Σκεφτόμαστε λίγο θετικά....Γιατί τέτοια επιθετικότητα προς εμένα?

Καμια αμφιβολια δεν εχω. Ο,τι γραφεις διαβαζω και ηταν αντικρουομενα. Οπως και ακατανοητο το χθεσινο που ειπες και ρωτησα χθες τι ηθελες να πεις. 

Εγω προσωπικα δεν θελω να βεβαιωθω για κατι, αν καποιος θελει μπορει να σου ζητησει αυτα που λες.

Η "επιθετικοτητα" που λες και βλεπεις ειναι τοσο λαθος/ανυπαρκτη οσο ηταν/ειναι και η τιμη του τιτλου.

Το περι ζωης κλπ, ειναι σχετικο με τις ημερες που περναμε, με τον κορονοϊο και με την αποσταση δυο πραγματων. Για να χαμογελασουμε λιγο αυτες τις δυσκολες ημερες. 

Ελπιζω να ελυσα ολες τις αποριες και τις παρεξηγησεις. 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, A500 είπε

Εάν κάνεις λάθος στη δουλειά σου φίλε μου,θα σε καλύψει το αφεντικό σου?

Σαφώς εάν είναι λάθος,την πληρώνει αυτός που έκανε το λάθος,εάν όντως είναι λάθος...Αλλά,

με πείραν απο το κατάστημα και μου είπαν σε 10 ημέρες οτι θα παραλάβω...

Οπότε λάθος,δέν υπάρχει..😁

Σαφως και υπαρχει λαθος και θα προσθετα οτι ειναι ντροπη να χαιρεσαι που εκμεταλλευτηκες το λαθος του οποιου υπαλληλου, που θα μπορουσε να ειναι συγγενης σου η φιλος σου, τοτε βεβαια δεν θα σου αρεσε να συμβει στον δικο σου ανθρωπο, στον απροσωπο βεβαια συναθρωπο σου, χαιρεσαι που τον πατησες, ε ρε απροσωπος κορωναιος που μας χρειαζεται...

Τουλαχιστον το μοιραστηκες εδω και παιρνεις τωρα ενα μαθημα..., ασχετως πως θα το δεις τωρα, ισως στο μελλον καταλαβεις.

 

Επιπλεον, απο τα στοιχεια της εταιρειας φαινεται οτι ειναι μια μικρη, ατομικη συνηθως, ΙΚΕ και οχι καποια μεγαλη απροσωπη αλυσιδα.
Προσωπικα θα χαρω να στην ακυρωσουν την παραγγελια, η να στην βαλουν στον παγο επ'αοριστον οπως πχ κανει κατ'επαναληψιν το μεγαλο public στα λαθη του.

Αναμονη απο τον προμηθευτη και γεια σας.

Δεν θα χαρω που δεν θα παρεις το προιον, κανεις δεν νοιαζεται αν θα το παρεις η οχι, θα χαρω που δεν θα περασει η νοοτροπια αυτη και ο ψυχολογικος εκβιασμος της αρνητικης αξιολογησης.

Αν παλι το μαγαζι θελησει να απαντησει με ειλικρινεια σε τυχον αρνητικη αξιολογηση, οι περισσοτεροι πελατες θα το καταλαβουν.

Αν, τελος, εσυ καταλαβες κατι θετικο απο οσα εγραψα βιαστικα, μπορεις να μιλησεις με το μαγαζι και αφου διαπιστωσεις το ανθρωπινο λαθος, γιατι οχι, να ακυρωσεις μονος σου.

Σε αυτην την περιπτωση θα εχανες μια παιχνιδομηχανη (μπορεις να παιξεις παιχνιδια με 1002 αλλους τροπους), αλλα θα κοιμοσουν καλυτερα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, fagoura είπε

Σαφως και υπαρχει λαθος και θα προσθετα οτι ειναι ντροπη να χαιρεσαι που εκμεταλλευτηκες το λαθος του οποιου υπαλληλου, που θα μπορουσε να ειναι συγγενης σου η φιλος σου, τοτε βεβαια δεν θα σου αρεσε να συμβει στον δικο σου ανθρωπο, στον απροσωπο βεβαια συναθρωπο σου, χαιρεσαι που τον πατησες, ε ρε απροσωπος κορωναιος που μας χρειαζεται...

Τουλαχιστον το μοιραστηκες εδω και παιρνεις τωρα ενα μαθημα..., ασχετως πως θα το δεις τωρα, ισως στο μελλον καταλαβεις.

Επιπλεον, απο τα στοιχεια της εταιρειας φαινεται οτι ειναι μια μικρη, ατομικη συνηθως, ΙΚΕ και οχι καποια μεγαλη απροσωπη αλυσιδα.
Προσωπικα θα χαρω να στην ακυρωσουν την παραγγελια, η να στην βαλουν στον παγο επ'αοριστον οπως πχ κανει κατ'επαναληψιν το μεγαλο public στα λαθη του.

Αναμονη απο τον προμηθευτη και γεια σας.

Δεν θα χαρω που δεν θα παρεις το προιον, κανεις δεν νοιαζεται αν θα το παρεις η οχι, θα χαρω που δεν θα περασει η νοοτροπια αυτη και ο ψυχολογικος εκβιασμος της αρνητικης αξιολογησης.

Αν παλι το μαγαζι θελησει να απαντησει με ειλικρινεια σε τυχον αρνητικη αξιολογηση, οι περισσοτεροι πελατες θα το καταλαβουν.

Αν, τελος, εσυ καταλαβες κατι θετικο απο οσα εγραψα βιαστικα, μπορεις να μιλησεις με το μαγαζι και αφου διαπιστωσεις το ανθρωπινο λαθος, γιατι οχι, να ακυρωσεις μονος σου.

Σε αυτην την περιπτωση θα εχανες μια παιχνιδομηχανη (μπορεις να παιξεις παιχνιδια με 1002 αλλους τροπους), αλλα θα κοιμοσουν καλυτερα...

Πρώτον,δέν με ενδιαφέρει τί λές εσύ γιατί δέν σε ξέρω...

Δευτερο,απο το ψευδόνιμό σου,ναι έχω κι εγώ μία....

Τρίτον,α άνθρωπος με πήρε και μου είπε οτι θα το παραλάβω σε 10-12 ημέρες..Οπότε λάθος δέν υπάρχει...

Τέταρτον,οποιος μπεί στο προφίλ σου φίλε μου, σε βλέπει μόνο στις προσφορές που βάζουν εδώ οι στο forum για τα κατστήματα!!!! Οπότε μή μου λές οτι ΔΕΝ σε ενδιαφέρει η χαμιλή τιμη!!!!

Και πέμτο και τελευτέο, εάν κάνεις λάθος εσύ στη δουλειά σου,θα το πάρεις επάνω σου η θα το φορτώσεις σε άλλους?

Ολοι κοιτάμε τις χαμηλές τιμές και είναι ΝΤΡΟΠΗ που λές οτι κακός έκανα την αγωρά.!!!

ΝΤΡΟΠΗ? Γιατί?

Αυτά ήθελα να σου πώ εγώ,είμαι 41 χρονών (δέν ξέρω πόσο είσαι εσύ) και ξέρω πολύ καλα τί μου γίνετε στη ζωή μου!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να επέμβω αλλά η ηλικία δεν σημαίνει κάτι ως προς τον παράγοντα "νοοτροπία". Επίσης, καλό είναι να μη ασχολούμαστε μόνο με παιχνίδια αλλά και με κανένα word αν δεν είμαστε σίγουροι για την ορθογραφία μας.

Το λέω τελείως φιλικά και συμφωνώ με τον @fagoura. Ας είμαστε γενικά λίγο ποιο ευαισθητοποιημένοι. Όλοι κοιτάζουμε την τιμή...αλλά μέχρι εκεί που δεν προκαλεί κάτι κακό στην επιχείρηση. Όταν λήξει όλο αυτό που περνάμε (και με το περιθώριο κέρδους που έχουν αυτές οι μικρές εταιρείες) καλό θα είναι να συνεχίσουν να υπάρχουν για να στηρίζουν τον ανταγωνισμό.

Μην τις κλείσουμε μόνοι μας....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apollon18 είπε

Δεν θέλω να επέμβω αλλά η ηλικία δεν σημαίνει κάτι ως προς τον παράγοντα "νοοτροπία". Επίσης, καλό είναι να μη ασχολούμαστε μόνο με παιχνίδια αλλά και με κανένα word αν δεν είμαστε σίγουροι για την ορθογραφία μας.

Το λέω τελείως φιλικά και συμφωνώ με τον @fagoura. Ας είμαστε γενικά λίγο ποιο ευαισθητοποιημένοι. Όλοι κοιτάζουμε την τιμή...αλλά μέχρι εκεί που δεν προκαλεί κάτι κακό στην επιχείρηση. Όταν λήξει όλο αυτό που περνάμε (και με το περιθώριο κέρδους που έχουν αυτές οι μικρές εταιρείες) καλό θα είναι να συνεχίσουν να υπάρχουν για να στηρίζουν τον ανταγωνισμό.

Μην τις κλείσουμε μόνοι μας....

Συμφωνώ με την ορθογραφία είμαι ανορθόγραφος ,αλλά δέν συμφωνώ με τις τιμές φίλε μου..

Θα σου φέρω ένα παράδειγμα απλό που μου έτυχε όπως αυτό.

Έβαλε μία μέρα πριν 2 χρόνια ο Κωτσόβολος ένα monitor Asus 24" IPS στα 79 ευρώ,ενώ τα άλλα καταστήματα την είχαν 139 ευρώ...

Εσύ από πού θα την έπαιρνες?

Απο τα άλλα μαγαζιά για να τους στηρίξουμε ενάντια στον ανταγωνισμό? Οπως μου αναφέρεις?

Πές μου απλά.....Και η προσφορά,όντως υπήρχε!! Δέν ήταν λάθος!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συγκρίνω "καρχαρίες" με "μαρίδες". Και από την στιγμή που δεν ήταν λάθος και το επιβεβαίωσες δεν νομίζω ότι έχει κάποιος θέμα. Μια γενική συζήτηση κάναμε. Απλώς για να βγάζουν οι "καρχαρίες" αυτές τις τιμές πρέπει να υπάρχουν και οι "μαρίδες".....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
10 ώρες πριν, A500 είπε

Πρώτον,δέν με ενδιαφέρει τί λές εσύ γιατί δέν σε ξέρω...

Δευτερο,απο το ψευδόνιμό σου,ναι έχω κι εγώ μία....

Τρίτον,α άνθρωπος με πήρε και μου είπε οτι θα το παραλάβω σε 10-12 ημέρες..Οπότε λάθος δέν υπάρχει...

Τέταρτον,οποιος μπεί στο προφίλ σου φίλε μου, σε βλέπει μόνο στις προσφορές που βάζουν εδώ οι στο forum για τα κατστήματα!!!! Οπότε μή μου λές οτι ΔΕΝ σε ενδιαφέρει η χαμιλή τιμη!!!!

Και πέμτο και τελευτέο, εάν κάνεις λάθος εσύ στη δουλειά σου,θα το πάρεις επάνω σου η θα το φορτώσεις σε άλλους?

Ολοι κοιτάμε τις χαμηλές τιμές και είναι ΝΤΡΟΠΗ που λές οτι κακός έκανα την αγωρά.!!!

ΝΤΡΟΠΗ? Γιατί?

Αυτά ήθελα να σου πώ εγώ,είμαι 41 χρονών (δέν ξέρω πόσο είσαι εσύ) και ξέρω πολύ καλα τί μου γίνετε στη ζωή μου!!

Στην τύχη να πέτυχες 2-3 λέξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, The_Prodigy είπε

Στην τύχη να πέτυχες 2-3 λέξεις. 

Δέν με νοιάζει φίλε....

Το ανάφερα και πιό πάνω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, A500 είπε

Πρώτον,δέν με ενδιαφέρει τί λές εσύ γιατί δέν σε ξέρω...

Δευτερο,απο το ψευδόνιμό σου,ναι έχω κι εγώ μία....

Τρίτον,α άνθρωπος με πήρε και μου είπε οτι θα το παραλάβω σε 10-12 ημέρες..Οπότε λάθος δέν υπάρχει...

Τέταρτον,οποιος μπεί στο προφίλ σου φίλε μου, σε βλέπει μόνο στις προσφορές που βάζουν εδώ οι στο forum για τα κατστήματα!!!! Οπότε μή μου λές οτι ΔΕΝ σε ενδιαφέρει η χαμιλή τιμη!!!!

Και πέμτο και τελευτέο, εάν κάνεις λάθος εσύ στη δουλειά σου,θα το πάρεις επάνω σου η θα το φορτώσεις σε άλλους?

Ολοι κοιτάμε τις χαμηλές τιμές και είναι ΝΤΡΟΠΗ που λές οτι κακός έκανα την αγωρά.!!!

ΝΤΡΟΠΗ? Γιατί?

Αυτά ήθελα να σου πώ εγώ,είμαι 41 χρονών (δέν ξέρω πόσο είσαι εσύ) και ξέρω πολύ καλα τί μου γίνετε στη ζωή μου!!

Αυτα καταλαβες, αυτα εγραψες.
Μεινε οπως εισαι, ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...