Προς το περιεχόμενο

Huawei P40 Pro με 5G, εντυπωσιακό σύστημα καμερών και...HMS


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, JinTheGod είπε

Καλή συσκευή, αναβάθμιση στην κάμερα, υποβάθμιση στην μπαταρία, χωρίς στερεό ηχεία ΠΑΛΙ, προβληματικό curved display τό οποίο ίσως αποδειχθεί λίγο επικίνδυνο,no gapps, τιμή μεγάλη για τά δεδομένα ότι βγαίνει χωρίς Google services σε μια περίοδο μάλιστα που με αυτά πού γίνονται η αγορά έχει πέσει. Δεν θα πουλήσει δυστυχώς όπως οι προκάτοχοι του.

Το δούλεψες εσύ τώρα και είδες ότι είναι fail η οθόνη και η μπαταρία μικρή γιατί το δούλεψες και δεν σου έβγαλε την μέρα; και αυτή η καραμέλα ποια με την Google λες και στο πουλάει brick κάνετε μερικοί. Φιλικά πάντα και αφορμή το ποστ σου, 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, destron είπε

Δεν το έχω δει από κοντά αλλά στη φωτογραφία φαίνεται να έχει το ίδιο πάχος πάνω και κάτω.


Εσυ δηλαδή σε αυτή τη φωτογραφία βλέπεις ίδια τα περιθώρια πάνω και κάτω . Για δεξιά και αριστερά δεν το αναφέρω καθόλου ..

image.png

Επεξ/σία από Chris_BMW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PaNtErAz είπε

Παιδιά τι συζητάμε; 1200€ χωρίς GAPPS; Ποιος και γιατί να το τολμήσει;

εγω.. παιρνει λιγοτερο απο 30 δευτερολεπτα να περασω Gaps..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, blendizzy5000 είπε

Το δούλεψες εσύ τώρα και είδες ότι είναι fail η οθόνη και η μπαταρία μικρή γιατί το δούλεψες και δεν σου έβγαλε την μέρα; και αυτή η καραμέλα ποια με την Google λες και στο πουλάει brick κάνετε μερικοί. Φιλικά πάντα και αφορμή το ποστ σου, 

Φυσικα και δεν το δουλεψα,οπως επισης δεν ανεφερα την λεξη FAIL πουθενα..Ειπα προβληματικη λογο του περιεργου curve που κανει η οθονη του η οποια μπορει να αποδειχθει επικινδυνη.
Οσο αναφορα την μπαταρια, βάση αριθμών μιλάω πάντα.Στα χαρτιά κάθε καινούριος επεξεργαστής πού βγαίνει από όλες τις εταιρίες είναι πιο οικονομικός.Εδω όμως βάση χαρακτηριστικών λίγο μεγαλύτερης οθόνης και 90hz του p40 pro έναντι του p30 pro. Το να βάλουν ίδια μπαταρία καί όχι μεγαλύτερη όπως έκαναν όλοι οι άλλοι πού πρόσθεσαν 90hz/120hz για εμένα το θεωρώ υποβάθμιση. Βέβαια στην πράξη θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε


Εσυ δηλαδή σε αυτή τη φωτογραφία βλέπεις ίδια τα περιθώρια πάνω και κάτω . Για δεξιά και αριστερά δεν το αναφέρω καθόλου ..

image.png

Για πάχος έλεγες και τώρα μου λες για περιθώρια.Σε καμία συσκευή τα περιθώρια δεν είναι ίδια πάνω και κάτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, blendizzy5000 είπε

...και αυτή η καραμέλα ποια με την Google λες και στο πουλάει brick κάνετε μερικοί

Ναι, brick στο πουλάει.

Εκτός αν προτίθεσαι σε καινούργιο κινητό των 1000 Ευρώ να κάνεις χακιές "των 5 λεπτών" που γράφουν ορισμένοι ινστρούχτορες από τα ΕΛΟΜΑΣ για να βάλεις maps.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, destron είπε

Για πάχος έλεγες και τώρα μου λες για περιθώρια.Σε καμία συσκευή τα περιθώρια δεν είναι ίδια πάνω και κάτω

 Από το αρχικό μου Post ...

Η οθόνη είναι .. ασύμμετρη (!) Πως το καταφέρανε αυτό ένας θεός ξέρει .”

με ρωτάς πως το εννοώ το ασύμμετρη οθόνη σου απαντάω :

 Άλλο πάχος έχει δεξιά αριστερά και άλλο πάνω κάτω 

 Σου παραθέτω και φωτό για του λόγου το αληθές και εσυ απαντάς ότι σου έλεγα για .... ΠΑΧΟΣ τι ;;; Συσκευής;; Για την οθόνη δεν μιλάμε ;

 Φίλε λυπάμαι αλλά έχω πρόβλημα με ανθρώπους που έχουν δυσκολία στην κατανόηση κειμένου .

 Τελευταίο σχόλιο προς αυτό το προφίλ που έχεις .

Επεξ/σία από Chris_BMW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

 Από το αρχικό μου Post ...

Η οθόνη είναι .. ασύμμετρη (!) Πως το καταφέρανε αυτό ένας θεός ξέρει .”

με ρωτάς πως το εννοώ το ασύμμετρη οθόνη σου απαντάω :

 Άλλο πάχος έχει δεξιά αριστερά και άλλο πάνω κάτω 

 Σου παραθέτω και φωτό για του λόγου το αληθές και εσυ απαντάς ότι σου έλεγα για .... ΠΑΧΟΣ .

 Φίλε λυπάμαι αλλά έχω πρόβλημα με ανθρώπους που έχουν δυσκολία στην κατανόηση κειμένου .

 Τελευταίο σχόλιο προς αυτό το προφίλ που έχεις .

ε, η αληθεια ειναι οτι ετσι οπως το εγραψες και εγω καταλαβα οτι κοιτας το κινητο απο το πλαι και βλεπεις αλλο παχος απο την μια πλευρα και αλλο απο την αλλη...

που θα μπορουσε να ισχυει αν π.χ ηταν πιο <<γεματο>> απο την μερια της καμερας...

οπως και να εχει ..ολα καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

 Από το αρχικό μου Post ...

Η οθόνη είναι .. ασύμμετρη (!) Πως το καταφέρανε αυτό ένας θεός ξέρει .”

με ρωτάς πως το εννοώ το ασύμμετρη οθόνη σου απαντάω :

 Άλλο πάχος έχει δεξιά αριστερά και άλλο πάνω κάτω 

 Σου παραθέτω και φωτό για του λόγου το αληθές και εσυ απαντάς ότι σου έλεγα για .... ΠΑΧΟΣ τι ;;; Συσκευής;; Για την οθόνη δεν μιλάμε ;

 Φίλε λυπάμαι αλλά έχω πρόβλημα με ανθρώπους που έχουν δυσκολία στην κατανόηση κειμένου .

 Τελευταίο σχόλιο προς αυτό το προφίλ που έχεις .

Αυτό απάντησες

"Άλλο πάχος έχει δεξιά και αριστερά , άλλο πάχος έχει πάνω και άλλο πάχος κάτω .

 Έτσι το εννοώ . Δηλαδή ασύμμετρο . Εμένα δεν μου κάθεται καλά . Μπορεί και σε άλλους "

Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα και με αυτούς που δεν μπορούν να διατυπώσουν σωστά την άποψη τους ώστε να είναι κατανοητοί στους συνομιλητές τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

 Από το αρχικό μου Post ...

Η οθόνη είναι .. ασύμμετρη (!) Πως το καταφέρανε αυτό ένας θεός ξέρει .”

με ρωτάς πως το εννοώ το ασύμμετρη οθόνη σου απαντάω :

 Άλλο πάχος έχει δεξιά αριστερά και άλλο πάνω κάτω 

 Σου παραθέτω και φωτό για του λόγου το αληθές και εσυ απαντάς ότι σου έλεγα για .... ΠΑΧΟΣ τι ;;; Συσκευής;; Για την οθόνη δεν μιλάμε ;

 Φίλε λυπάμαι αλλά έχω πρόβλημα με ανθρώπους που έχουν δυσκολία στην κατανόηση κειμένου .

 Τελευταίο σχόλιο προς αυτό το προφίλ που έχεις .

Μα η ερώτηση είναι λάθος εξαρχής γι αυτο δε σε καταλαβαίνει κανενας. 

Κοιτα όλα τα κινητά νεας γενιας (χωρίς μπεζελ πανω κατω) και βρες ένα που δεν ισχύει αυτο που γράφεις. 

Στο κατω μέρος της οθόνης είναι τα καλώδια που την συνδέουν στην κεντρική πλακέτα γι αυτό εκεί το μπεζελ είναι καπου 2πλασιο απο το πανω. Έτσι όπως έφτιαξε την οθονη η huawei με μεγάλη κυρτοτητα ίσως χτυπάει λιγο παραπάνω στο ματι, αλλά γενικά όλα έτσι είναι. 

 Προσωπικά χωρίς gapps η συγκεκριμένη συσκευή (που δε μου αρέσει καθόλου κυρίως λογω του σκίσιματος στην οθονη αλλά και της μεγάλης κυρτοτητας της οθόνης) ουτε με 300€ δεν το έπαιρνα.. 

Και άσχημη οθονη τοσο κυρτή, και στο πρώτο πέσιμο θα γίνει κομμάτια. 

Μετα το νοτε 8 με κυρτή οθόνη (φυσικά και εσπασε) πηρα το s10 lite με flat οθονη και βρηκα την υγεία μου. 

Ποτέ ξανά κυρτή οθόνη. Κανένα tempered δεν κάθεται καλα, χανεις οθόνη με ολα ή δεν πιανουν ολη την οθονη, και βλέπεις τα πάντα με αντανάκλασεις και αλλαγη χρωματων. 

Το εκανε κάποτε η σαμσουνγκ επειδη μπορούσε, απλα για να διαφοροποιηθει, και τωρα που πέρασε η μοδα και αυτη σιγα σιγα τις ισιώνει, ξέροντας οτι μόνο μειον εχουν.

Και η huawei σαν κατι μικροαστοι, το πηγε στο αλλο ακρο.. Εντελώς κυρτη. 

Ουτε όμορφο είναι ουτε κέρδιζεις το παραμικρό.  Το χειρότερο ολων ομως είναι αυτό το σκίσιμο στην οθονη. Πολύφημος ν2 μετα τη σαμσουνγκ. 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, linus13 είπε

Για τη σειρά όπως έγραψα πιο πάνω αλλά και πάλι είχε αύξηση πωλήσεων

Νομίζω ότι εκτός από την σειρά XS και S10 και το Mi9 ξεπέρασε σε πωλήσεις τα Mate 30...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, oldnew είπε

Μα η ερώτηση είναι λάθος εξαρχής γι αυτο δε σε καταλαβαίνει κανενας. 

Κοιτα όλα τα κινητά νεας γενιας (χωρίς μπεζελ πανω κατω) και βρες ένα που δεν ισχύει αυτο που γράφεις. 

 

Ρε φίλε και εσύ και οι υπόλοιποι , γράφω πως η οθόνη είναι ασύμμετρη .Η ΟΘΟΝΗ του τηλεφώνου .Τι σας μπερδεύει από αυτό δεν μπορώ να καταλάβω .

 Για την οθόνη μιλάω και στη συνέχεια επεκτείνομαι και στις γωνιές αυτής με τα μαύρα κενά .

Που κολλάει το πάχος της συσκευής και όλα τα υπόλοιπα.

 Προσωπική άποψη εξέφρασα και αυτό είναι όλο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Ρε φίλε και εσύ και οι υπόλοιποι , γράφω πως η οθόνη είναι ασύμμετρη .Η ΟΘΟΝΗ του τηλεφώνου .Τι σας μπερδεύει από αυτό δεν μπορώ να καταλάβω .

 Για την οθόνη μιλάω και στη συνέχεια επεκτείνομαι και στις γωνιές αυτής με τα μαύρα κενά .

Που κολλάει το πάχος της συσκευής και όλα τα υπόλοιπα.

 Προσωπική άποψη εξέφρασα και αυτό είναι όλο 

 

Αν καταλαβαίνω τωρα καλα τι λες, οτι πχ ας πούμε οι γωνίες της οθόνης δεν εχουν ακριβως το ιδιο σχήμα οι πανω με τις κατω, δεν μπορώ να ειμαι βέβαιος .. Γιατι με το διαφορετικό πάχος τον μπεζελ πάνω και κάτω, ξεγελάει κάπως το ματι. Φαντάζομαι οτι ειναι ιδιες χωρίς να ειμαι και σιγουρος . Δε νομίζω να εχει κανει (και) τετοια πατατια η Huawei .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οσο και να μην το θελουμε η ελλεψη των gapps ειναι μεγαλο μειον. Σαν μειον δεν το βλεπουν μονο οι Χαβανεζοι και καλα κανουν fanboys ειναι,  οι περισσοτεροι ειμαστε καπου , αλλα αν δεν ηταν μειον δεν θα τα εκοβε ο Τραμπας και δεν θα εκανε αμαν η Χαβαη να τα ξαναβαλει. Ενα κινητο δεν ειναι μονο το hw αλλα και το sw και εδω δεν το εχει.Ισως να το δοκιμαζα με αλλη τιμη.Θα πεσει δεν το συζηταμε αλλα μεχρι να ερθει εκεινη η στιγμη και αν θα ερθει θα εχουν βγει αλλα

Επεξ/σία από nikolis2000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...