Προς το περιεχόμενο

Thompson 55 4k va panel 279 [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ-ΑΚΥΡΑ]


manthos_27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σιγα μην εχει παραλαβει κανενας, εγω ειμαι ακομα.

pa.jpg.de2e0e7293c73e6f435067d092ad35c4.jpg

τηλεφωνα ή email δεν απαντουν , τα couriers ειναι full. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2020 στις 3:24 ΜΜ, mikesss είπε

Κάποιος που την έχει μπορεί να μετρήσει και να μου πει το μήκος της βάσης, την απόσταση ανάμεσα στα ποδαράκια; 
Έχω ένα τραπεζάκι τηλεόρασης που είναι 1,05 σε μήκος. Θα ήθελα να ξέρω αν χωράει. 

Δεν μπορώ να το βρω πουθενά να αναγράφεται σε specifications. 

Σε όλες τις τηλεοράσεις με δύο πόδια μπορείς να τα αλλάξεις και να βάλεις VESA επιτραπέζια βάση στήριξης σαν αυτή.
Αλλά κοστίζουν 30€-40€. Από Amazon Αγγλίας έχει πάρα πολλές βάσεις και λίγο φθηνότερα θα σου έρθει.

Capture.JPG

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, aristarhos είπε

Σε όλες τις τηλεοράσεις με δύο πόδια μπορείς να τα αλλάξεις και να βάλεις VESA επιτραπέζια βάση στήριξης σαν αυτή.
Αλλά κοστίζουν 30€-40€. Από Amazon Αγγλίας έχει πάρα πολλές βάσεις και λίγο φθηνότερα θα σου έρθει.

Capture.JPG

Ευχαριστω, εχεις δικιο. Ειχα δει αυτες τις βασεις. Θυμαμαι παλια ειχε στο Σκρουτζ γυρω στα 40 ευρω, αλλα τωρα ειναι καπου στα 60-80. Θα δω και στο Amazon τι παιζει.

Ετσι κι αλλιως, μεχρι να το σκεφτω, την εχασα την προσφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
54 minutes ago, aristarhos said:

Σε όλες τις τηλεοράσεις με δύο πόδια μπορείς να τα αλλάξεις και να βάλεις VESA επιτραπέζια βάση στήριξης σαν αυτή.

Αυτή γιατί μου φαίνεται επιδαπέδια κι όχι επιτραπέζια? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα χθες το πρωι. Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος με μονο μελανο σημειο τον ηχο. Ακομα και η προηγουμενη TV 10ετιας που ειχα ειχε καλυτερο ηχο, ευτυχως ελυσα το προβλημα με μια ηχομπαρα. Δεν ξερω πως μπορω να δω αν το panel ειναι οντως va γιατι δεν εχω εμπειρια και οπως ειπα η προηγουμενη μου τηλεοραση ηταν μια vizio 10ετιας. Η εικονα παντως και τα χρωματα σε 4k ειναι εντυπωσιακα. Προσπαθησα να μπω στο service menu μηπως βρω το μοντελο του panel αλλα χωρις επιτυχια. Σκεπτομενος τα 280 που εδωσα μου φαινεται super vfm αυτο που παρελαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Αυτή γιατί μου φαίνεται επιδαπέδια κι όχι επιτραπέζια? 😛

Δεν είναι τόσο μεγάλη σε μέγεθος όσο φαίνεται

Διαστάσεις:53x25x73,2εκ. (ΠxBxY)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2020 στις 3:24 ΜΜ, mikesss είπε

Κάποιος που την έχει μπορεί να μετρήσει και να μου πει το μήκος της βάσης, την απόσταση ανάμεσα στα ποδαράκια; 
Έχω ένα τραπεζάκι τηλεόρασης που είναι 1,05 σε μήκος. Θα ήθελα να ξέρω αν χωράει. 

Δεν μπορώ να το βρω πουθενά να αναγράφεται σε specifications. 

115 cm

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, aristarhos said:

Δεν είναι τόσο μεγάλη σε μέγεθος όσο φαίνεται

Διαστάσεις:53x25x73,2εκ. (ΠxBxY)

Σκέψου ότι αν την βάλεις πάνω σε τραπέζι, την ανεβάζει πολύ πάνω σε σχέση με το εργοστασιακό stand της τηλεόρασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Σκέψου ότι αν την βάλεις πάνω σε τραπέζι, την ανεβάζει πολύ πάνω σε σχέση με το εργοστασιακό stand της τηλεόρασης.

Επειδή την έχω δει τοποθετημένη δεν ενοχλεί. Άλλωστε εξαρτάται και από το τραπεζάκι σου.

Έχει τρεις θέσης τοπoθέτησης της οριζόντιας βάσης στήριξης. Αν πιάνουν τα χέρια σου, ανοίγεις άλλες τρύπες στη βάση και τη χαμηλώνεις. 

Προτιμότερο από το να αλλάξεις έπιπλο. Πάει ξέφυγε το off topic.

 

Επεξ/σία από aristarhos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γράψω κι εγώ λίγο οφφ...

Η πιο έξυπνη λύση που έχω δει για το θέμα "στενό έπιπλο" είναι της Hisense. Έχει 2 διχαλωτά ποδαράκια όπως οι περισσότερες πλέον, αλλά 4 σετ τρύπες στο κάτω μέρος της TV.οπότε με τη μια έχεις 2 επιλογές setup, 1 στενή και μια πιο φαρδιά. Βολική λύση και το κόστος απειροελάχιστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, barman_ είπε

το υψος απο τα ποδαρακια ειναι αρκετο για να μπει   ηχομπαρα μπροστα?

Εχει υψος περιπου 6 cm μεχρι το bezel και 7,5 cm μεχρι το panel. Η ηχομπαρα μου ειναι 6,5 cm οποτε δεν ειχα προβλημα. Αν μπει ακριβως μπροστα απο την τηλεοραση επηρεαζει τη ληψη σηματος απο το remote control αλλα το να μπει λιγο πιο διπλα ειναι μικρο κακο.

Επεξ/σία από Android
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Android said:

Παρελαβα χθες το πρωι. Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος με μονο μελανο σημειο τον ηχο. Ακομα και η προηγουμενη TV 10ετιας που ειχα ειχε καλυτερο ηχο, ευτυχως ελυσα το προβλημα με μια ηχομπαρα. Δεν ξερω πως μπορω να δω αν το panel ειναι οντως va γιατι δεν εχω εμπειρια και οπως ειπα η προηγουμενη μου τηλεοραση ηταν μια vizio 10ετιας. Η εικονα παντως και τα χρωματα σε 4k ειναι εντυπωσιακα. Προσπαθησα να μπω στο service menu μηπως βρω το μοντελο του panel αλλα χωρις επιτυχια. Σκεπτομενος τα 280 που εδωσα μου φαινεται super vfm αυτο που παρελαβα.

Από τις γωνίες θέασης κυρίως + αν γράφει κάπου contrast ratio.. 

Ένας άλλος μπακαλιστικος τρόπος είναι να ακουμπήσεις την οθόνη με κινούμενο δάκτυλο. Ips οθόνη δεν εμφανίζει πολύ 'ghosting' καθώς αυτός εξαφανίζεται πολύ γρήγορα.. Έχει εδώ πως φαίνονται οι διαφορές.. Κάποιοι τρόποι είναι εφαρμοσιμοι άλλοι όχι.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...