Προς το περιεχόμενο

Thompson 55 4k va panel 279 [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ-ΑΚΥΡΑ]


manthos_27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Hardware Busters είπε

Επειδή ακόμη με κοροϊδεύουν από τα mediamarkt και μου κρατάν τα λεφτά κανονικά για τη συγκεκριμένη TV χωρίς να τρέχει τίποτα, παρόλα τα τηλέφωνα που έχω πάρει κτλ. Αποφάσισα να κάνω ένα βίντεο που προειδοποιεί τον κόσμο. Παραγγελία από τις 25-26 Απριλίου, μου δώσαν ακύρωση στις 12 Μαρτίου και προχτές πλήρωσα κανονικά τη δεύτερη δόση!! Μου λένε θα σε πάρουν τηλέφωνο από το λογιστήριο κτλ και τιποτα. Προσοχή παιδιά στις αγορές με πιστωτικές και δόσεις αυτή την περίοδο!!!

Εννοείται ότι έχω κάνει ΚΑΙ καταγγελία επίσημα στον συνήγορο του καταναλωτή, αλλά δεν ίδρωσε το αυτί τους (ακόμη).

Δεν έχει να κάνει με τα mediamarkt αλλά με τραπεζικές διαδικασίες. Ο,τι και να πάρεις με δόσεις, η πίστωση θα γίνει σε δόσεις, ακόμα και αν ακυρωθεί η παραγγελία.

Αγορασα μισό σπίτι από το mediamarkt Black Friday και είμαι κατευχαριστημενος από τιμές αλλά και από τις παροχές που έδινε δωρεάν μαζί με τις συμφέρουσες εν γένει τιμές εκείνης της περιόδου.

Αντίθετα από το amazon τα τελευταία 2 χρόνια έχω κάνει λιγότερες από 10 παραγγελίες και οι 2 έχουν χαθεί στον δρόμο. Η μία ακυρώθηκε χωρίς να με ρωτήσουν μάλιστα και έχασα την τιμή της black Friday του 2019. Ενώ έχασα ανεπιστρεπτί και τα currency fees (2-3 ευρώ) που είχα πληρώσει για να πάρω το προϊόν. 

Οπότε δεν είναι και τόσο επαγγελματίες πάντα εκεί στο amazon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΔΕΝ έχει γίνει πίστωση!! Αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά δεν ακούει κανείς εκεί στα media. Πληρώνω κανονικά για κάτι που δεν παρέλαβα ποτέ εδώ και 1.5 μήνα και ακόμη περιμένω τηλέφωνο από το λογιστήριο τους για να μου κάνουν refund!

Από Amazon έχω αγοράσει 200 (ίσως και παραπάνω) προϊόντα τα τελευταία 2 χρόνια και κανένα πρόβλημα ποτέ. Τώρα μου άργησε λίγο να έρθει μια παραγγελία και μου στείλαν mail αν θέλω refund ή να μου την ξαναστείλουν. Επίσης από μόνοι τους μου δώσαν πίσω τα λεφτά στα μεταφορικά! Αυτό μου το έχουν ξανακάνει αρκετές φορές στο παρελθόν. Αλλά εδώ δεν έχει να κάνει το θέμα μας με το Amazon, αλλά με το ότι ΔΕΝ μπορώ να πάρω πίσω τα λεφτά μου από τα media παρόλο που έχω κανει πάνω από 20 τηλέφωνα περιμένοντας από 30-45 λεπτά στην αναμονή και χωρίς κανένας από εκεί να ενδιαφερθεί να βοηθήσει. Τα παιδιά στο τηλεφωνικό κέντρο μου λένε ότι προωθούν το αίτημα μου στο λογιστήριο και ότι θα με πάρει κάποιος από εκεί τηλέφωνο, αλλά αυτό δεν έχει γίνει μέχρι στιγμής! 

 

3 ώρες πριν, wolfskinn είπε

'Παραγγελία από τις 25-26 Απριλίου, μου δώσαν ακύρωση στις 12 Μαρτίου' κατι λες λαθος

Ναι έβαλα ανάποδα τους μήνες. Στο βίντεο δείχνω το ακυρωτικό mail για όποιον έχει αμφιβολίες και έχω και το order number (επίτηδες δεν το έχω σβύσει)!

 

Επεξ/σία από Hardware Busters
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hardware Busters είπε

ΔΕΝ έχει γίνει πίστωση!! Αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά δεν ακούει κανείς εκεί στα media. Πληρώνω κανονικά για κάτι που δεν παρέλαβα ποτέ εδώ και 1.5 μήνα και ακόμη περιμένω τηλέφωνο από το λογιστήριο τους για να μου κάνουν refund!

Από Amazon έχω αγοράσει 200 (ίσως και παραπάνω) προϊόντα τα τελευταία 2 χρόνια και κανένα πρόβλημα ποτέ. Τώρα μου άργησε λίγο να έρθει μια παραγγελία και μου στείλαν mail αν θέλω refund ή να μου την ξαναστείλουν. Επίσης από μόνοι τους μου δώσαν πίσω τα λεφτά στα μεταφορικά! Αυτό μου το έχουν ξανακάνει αρκετές φορές στο παρελθόν. Αλλά εδώ δεν έχει να κάνει το θέμα μας με το Amazon, αλλά με το ότι ΔΕΝ μπορώ να πάρω πίσω τα λεφτά μου από τα media παρόλο που έχω κανει πάνω από 20 τηλέφωνα περιμένοντας από 30-45 λεπτά στην αναμονή και χωρίς κανένας από εκεί να ενδιαφερθεί να βοηθήσει. Τα παιδιά στο τηλεφωνικό κέντρο μου λένε ότι προωθούν το αίτημα μου στο λογιστήριο και ότι θα με πάρει κάποιος από εκεί τηλέφωνο, αλλά αυτό δεν έχει γίνει μέχρι στιγμής! 

Ναι έβαλα ανάποδα τους μήνες. Στο βίντεο δείχνω το ακυρωτικό mail για όποιον έχει αμφιβολίες και έχω και το order number (επίτηδες δεν το έχω σβύσει)!

Σε άλλο θέμα πριν λίγες μέρες γράφτηκε ότι σε τέτοιες περιπτώσεις κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα και ξεμπερδεύεις.

Δεν θυμάμαι το θέμα αλλά αν δεν κάνω λάθος το έγραψε ο @lionheart75.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Δοκιμάζεις με την τράπεζα. 

2. Εαν δεν πετύχει, Γενική Γραμματεία Καταναλωτή (εάν θυμάμαι καλα) καταγγελία μέσω mail. Εγώ έτσι βρήκα άκρη κάποτε με το getitnow που μου έλεγαν οι απίστευτοι ότι και καλά μου πιστωσαν τα λεφτά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 ώρες πριν, zio10 είπε

Σε άλλο θέμα πριν λίγες μέρες γράφτηκε ότι σε τέτοιες περιπτώσεις κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα και ξεμπερδεύεις.

Δεν θυμάμαι το θέμα...

Καποιος το εχει κλειδωσει το θεμα στο οποιο αναφερεσαι, ηταν με την 32αρα

Βαζω εδω τις σχετικες αναρτησεις.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω κάνει ήδη αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα και μου είπαν ότι μπορεί να πάρει μέχρι και 2 μήνες!! Εντωμεταξύ τους έχω στείλει το επίσημο mail που έλαβα από τα Media ότι ακυρώσαν την παραγγελία! Αλλά από ότι κατάλαβα και η τράπεζα υπολειτουργεί αυτή την περίοδο.

 Καταγγελία έκανα επίσης αλλά μέχρι να γίνουν ενέργειες και από εκεί, θα έχω πληρώσει ήδη ολόκληρο το ποσό χωρίς να έχω παραλάβει ποτέ. 

Τι να πω, θα βγει άκρη κάποια στιγμή, αφού έχω στάξει 300 ευρώ για κάτι που δεν παρέλαβα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2020 στις 8:22 ΜΜ, Hardware Busters είπε

ΔΕΝ έχει γίνει πίστωση!! Αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά δεν ακούει κανείς εκεί στα media. Πληρώνω κανονικά για κάτι που δεν παρέλαβα ποτέ εδώ και 1.5 μήνα και ακόμη περιμένω τηλέφωνο από το λογιστήριο τους για να μου κάνουν refund!

Απο την ωρα που εγινε η παραγγελια, η ΜΜ πηρε τα χρηματα απο την τραπεζα. Η πληρωμη εχει ηδη γινει. Τα χρηματα θα τα παρεις πισω σε δοσεις (+εξτρα τα χρηματα των δοσεων που ηδη πληρωσες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Απο την ωρα που εγινε η παραγγελια, η ΜΜ πηρε τα χρηματα απο την τραπεζα. Η πληρωμη εχει ηδη γινει. Τα χρηματα θα τα παρεις πισω σε δοσεις (+εξτρα τα χρηματα των δοσεων που ηδη πληρωσες)

Ιδιες δοσεις θα παρει πισω, εξτρα αποκλειεται, τα refunds γινονται αυτοματοποιημενα, θα φαινεται δηλ στον λογαριασμο για παραδειγμα, χρεωση πχ τωρα δοση 3/24, επιστροφη 1/24.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nek4d είπε

Ιδιες δοσεις θα παρει πισω, εξτρα αποκλειεται, τα refunds γινονται αυτοματοποιημενα, θα φαινεται δηλ στον λογαριασμο για παραδειγμα, χρεωση πχ τωρα δοση 3/24, επιστροφη 1/24.

Αν εχει πληρωσει εστω και μια δοση, προφανως θα του επιστραφουν στον λογαριασμο. Αυτο εννοω σαν εξτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...