Προς το περιεχόμενο

Σημαντική αύξηση στην αποστολή έγκυρων SMS στον αριθμό 13033


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Υπαρχει app ; 

 

Πλέον ναι 

https://ergasiakanea.eu/coronasms-efarmogi-poy-dieykolynei-tin-apostoli

Επεξ/σία από marras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, marras είπε

 

Ελπίζω το παιδί που την έφτιαξε να είναι μαθητης/φοιτητής/χομπίστας γιατί δεν βλέπεται η καημένη 😫

On a more serious note, μην εμπιστεύεστε άκυρα APKs που δεν έχουν περάσει από google play (εκτός αν δεν είδα το λινκ στο «άρθρο»). Όχι ότι πιστεύω ότι το συγκεκριμένο είναι malicious, αλλά καλύτερα να γραψεις ένα SMS με το χέρι απ το να εγκαθιστάς άσχετες εφαρμογές από άγνωστες πηγές.

Επεξ/σία από loukas77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Lalakis1975 said:

τα παιδιά θα είναι κλεισμένα φυλακή ;

Με την ίδια λογική, γιατί μόνο τα παιδιά και τα σκυλιά βόλτα; οι ενήλικες μέσα φυλακή; Ας βγούμε όλοι τότε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, loukas77 είπε

Ελπίζω το παιδί που την έφτιαξε να είναι μαθητης/φοιτητής/χομπίστας γιατί δεν βλέπεται η καημένη 😫

On a more serious note, μην εμπιστεύεστε άκυρα APKs που δεν έχουν περάσει από google play (εκτός αν δεν είδα το λινκ στο «άρθρο»). Όχι ότι πιστεύω ότι το συγκεκριμένο είναι malicious, αλλά καλύτερα να γραψεις ένα SMS με το χέρι απ το να εγκαθιστάς άσχετες εφαρμογές από άγνωστες πηγές.

Μια φορά το γράφεις με το χέρι το sms, μετά copy paste και αλλάζεις μονο τον αριθμό.

Προφανώς η εφαρμογή έχει φτιαχτεί για ηλικιωμένους που δεν το έχουν με το πληκτρολόγιο η τις συντομεύσεις. Γράφεις μια φορά τα στοιχεία τους και τους το δίνεις να πατάνε μόνο την επιλογή και την αποστολή. 

Στο site γράφει ότι θα τη βάλει και στο play, μάλλον ομως θέλει λίγο χρόνο μέχρι να το εγκρίνει ο γουγλης. Κάτι άλλο δε γνωρίζω, ούτε τον ξέρω τον προγραμματιστή. 

Επεξ/σία από marras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο γελοίοι είναι που ήρθε ο μπάτσος στην ουρά για να ελέγξει το κόσμο για να βγάλουν με το έτσι θέλω λεφτά δεν μπορούσαν να τα πάρουν απο τους φοροφυγάδες ή την λίστα Λαγκάρντ ο κόσμος τους ενόχλησε που πάει να κάνει τις δουλειές του πόσο ανοργάνωτο κράτος έχουμε τελικά.

Επεξ/σία από ptriv1
  • Confused 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ptriv1 είπε

Πόσο γελοίοι είναι που ήρθε ο μπάτσος στην ουρά για να ελέγξει το κόσμο για να βγάλουν με το έτσι θέλω λεφτά δεν μπορούσαν να τα πάρουν απο τους φοροφυγάδες ή την λίστα Λαγκάρντ ο κόσμος τους ενόχλησε που πάει να κάνει τις δουλειές του πόσο ανοργάνωτο κράτος έχουμε τελικά.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έφτιαξα 50 χαρτιά με έτοιμα τα προσωπικά μου στοιχεία.

Συμπληρώνω Χ,ώρα,υπογραφη.

Βοήθεια σε χειρουργημένο από μηνισκο(έχω μαζί το εξιτήριο) ενώ πηγαίνω περπάτημα 3*6χιλ βδομάδα για την πετρα στα νεφρά (έχω μαζί τις εξετάσεις μου.)

Ου μπλέξεις......

Επεξ/σία από alexioannou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπητό μου ημερολόγιο κάτι ύποπτο γίνεται στο site που σου έγραψα εχθές... κάποια ποστ με αλήθειες εξαφανίζονται μυστηριωδώς, ίσως οι υπεύθυνοι να είναι μέσα στο κόλπο και σε συνεννόηση με τους illuminati να μαζεύουν αυτές τις πληροφορίες και να μας καταγράφουν... Να θυμηθώ να μην ποστάρω τίποτα από τις αλήθειες και απλά να τις υπονοώ,  μην μπω και εγώ σε καμία λίστα παρακολούθησης... 

Ευτυχώς όμως υπάρχουν ακόμα χρήστες που συνεχίζουν τον αγώνα μας χωρίς να φοβούνται, μακάρι να ήμουν σαν αυτούς...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Με την ίδια λογική, γιατί μόνο τα παιδιά και τα σκυλιά βόλτα; οι ενήλικες μέσα φυλακή; Ας βγούμε όλοι τότε 

Αφού επιτρέπεται για ενήλικες κανονικά να βγαίνουν  τι λες ; στέλνεις για περίπατο. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, johnbond είπε

Το θέμα δεν είναι ότι θα παρακολουθήσουν μεμονωμένα κάποιον. Αυτό το κάνουν άνετα και χωρίς μηνύματα.

Μπορούν όμως να δουν μαζικά τι κάνει η κοινωνία. Αυτό είναι το πρόβλημα. Πχ πόσοι έχουν σκύλο ,τι ώρα βγαίνουμε έξω ,πόσοι γυμνάζονται κτλ. 

Ειδικά τα συμπεράσματα για το πόσοι έχουν σκύλο θα είναι εγκυρότατα... και τα συμπεράσματα για τα υπόλοιπα που έγραψες θα είναι πέρα για πέρα αληθινά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, johnbond είπε

Το θέμα δεν είναι ότι θα παρακολουθήσουν μεμονωμένα κάποιον. Αυτό το κάνουν άνετα και χωρίς μηνύματα.

Μπορούν όμως να δουν μαζικά τι κάνει η κοινωνία. Αυτό είναι το πρόβλημα. Πχ πόσοι έχουν σκύλο ,τι ώρα βγαίνουμε έξω ,πόσοι γυμνάζονται κτλ.

οι επιλογές δεν είναι τόσο ξεκάθαρες όσο νομίζετε πάντως :))) 

1000 άτομα στέλνουν 6 .... βγάλε εσύ τώρα συμπέρασμά στο πόσοι έχουν σκύλο , πόσοι αθλούνται , πόσοι απλά βγήκαν για βόλτα , πόσοι απλά πετάνε τα σκουπίδια
1000 άτομα στέλνουν 2 .... βγάλε εσύ συμπέρασμα αν πήγαν σούπερ μάρκετ , αν πήγαν στον χασάπη της γειτονιάς ή να πάρουν τσιγάρα από το περίπτερο

και $@$! τα συμπεράσματα .... εκτός βέβαια αν μπαίνουν στην εξίσωση το στίγμα μας , οι αποδείξεις από τα μαγαζιά που ψωνίσαμε , οι Live χάρτες από δορυφόρο για να δουν τι κάνουμε στη διαδρομή κ.ο.κ. :)))))))

ειδικά με το δικό μου σκύλο... τα έχουν μάθει όλα , ούτε καν σταθερή ώρα για έξοδο δεν έχει :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"'Εξυπνη" εφαρμογή για αποστολή μηνύματος στο 13033 - Τη δημιούργησε φοιτητής
Πρόκειται για μια εφαρμογή για κινητά και ταμπλέτες με το όνομα "Αίτηση Έγκρισης Μετακίνησης (SMS 13033)" που βρίσκεται στο GoolglePlay.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aitisiegkrisis.thit&hl=el

https://www.thetoc.gr/koinwnia/article/exupni-efarmogi-gia-apostoli-minumatos-sto-13033---ti-dimiourgise-foititis/

Επεξ/σία από skorpios268
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ziaba είπε

αν θέλω να βγω να πετάξω πχ σκουπίδια ή ξέχασα κάτι στο αυτοκίνητο πρέπει να στείλω sms ή να γράψω υπ. δήλωσή;

θες σοβαρή απάντηση τώρα?

 

ΕΛΕΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...