Προς το περιεχόμενο

Αγορές απο Αμερική (help me) StockX


liotheshotta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα guys, άπλα δεν έχω ιδέα από διαδικτυακές αγορές από την Αμερική . Απλά έχω δει κατι παπουτσια απο ενα site το StockΧ τα οποια κοστιζουν 60 ευρω  . Αν τα αγοράσω με το shipping παει γυρω στα 72 ευρώ . Εγω κυρίως αυτο που φοβαμαι και διστάζω να τα αγοράσω ειναι το τελωνειο . Δηλαδη αν θα πληρωσω κατι παραπάνω απο αυτο που μου λεει λογω τελωνειου ; 

Επεξ/σία από liotheshotta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι θα πληρώσεις παραπάνω, κάποιες εταιρείες σου κάνουν υπολογισμό συνόλου με τελωνείο(π.χ. amazon) αλλά δεν νομίζω να το κάνει η εταιρεία που αναφέρεις

Επεξ/σία από s1mplement
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, s1mplement είπε

ναι θα πληρώσεις παραπάνω, κάποιες εταιρείες σου κάνουν υπολογισμό συνόλου με τελωνείο(π.χ. amazon) αλλά δεν νομίζω να το κάνει η εταιρεία που αναφέρεις

οκ, φιλε ευχαριστω απλα θέλω να δω μήπως ειχε αγοράσει κανείς απο αυτο το σάιτ. 

21 λεπτά πριν, Occlusion είπε

Check planet express. Δεν μου έχει περάσει ποτέ τελωνείο.

Θα το τσεκάρω αν κ εχω σταμπάρει κατι πολυ συγκεκριμένο . Ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, liotheshotta είπε

οκ, φιλε ευχαριστω απλα θέλω να δω μήπως ειχε αγοράσει κανείς απο αυτο το σάιτ. 

Θα το τσεκάρω αν κ εχω σταμπάρει κατι πολυ συγκεκριμένο . Ευχαριστώ πάντως.

dropshipping ειναι. το στέλνεις σ αυτούς, το προωθούν σε σένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες υπαρχει και τιποτα για αγορα απο αυστραλια? θελω να αγορασω ενα ρολοι οποτε το τελωνειο το κοβω στανταρ..

το planet express βγαζει κατι μεταφορικα στα 250 δολλαρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει εγώ από StockX. Δύο φορές είχε έρθει απο Ευρώπη μέσω UPS, και την τρίτη ήρθε με DHL απο Αμερική. Αυτό που έγινε ηταν πως με πήραν τηλέφωνο απο την DHL, με ρώτησαν τι είχε το πακέτο, και να τους στείλω απόδειξη αγοράς, ΑΦΜ και ΔΟΥ. Μετα απο λίγες μέρες το παρέλαβα χωρίς να πληρώσω κατι. Αυτό που έχω καταλάβει είναι πως πριν κάποιους μήνες, έκανε μια συμφωνία το StockX και πλέον είναι σαν να προπληρώνεις τους δασμούς στο checkout.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο προσωπική εμπειρία, και απο εμπειρία γνωστού που έχει γίνει το ίδιο, θα σου έλεγα ναι. Μπορείς βέβαια να στείλεις και μήνυμα στο StockX να το επιβεβαιώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 χρόνια αργότερα...
  • 7 μήνες μετά...

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να πουλήσω ένα ζευγάρι παπούτσια μέσω StockX και μετά να αγοράσω ένα άλλο ζευγάρι, πάλι από StockX.

Αν έχει κάνει κάποιος οποιαδήποτε από τις 2 ενέργειες πρόσφατα, θα εκτιμούσα το feedback:

Πώληση: Όταν πουληθούν τα παπούτσια, τυπώνω μια ετικέτα για το κουτί και τα στέλνω με UPS. UPS δεν έχω κοντά μου οπότε θα πρέπει να κανονίσω παραλαβή από το σπίτι. Η ετικέτα που μου δίνουν είναι ότι επιστρέφω κάτι για να μη πληρώσω μεταφορικά απ'οτι κατάλαβα, σωστά?

Αγορά: Υπάρχει περίπτωση extra χρεωσης από το τελωνείο? Πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποια υπηρεσία όπως το planetexpress ή κάτι παρόμοιο?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...