Προς το περιεχόμενο

Ebay Αποστολη #1 Λαθος, #2 δεν ήρθε ποτέ


snoopycrete

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω ένα θεματάκι με μια παραγγελία από ebay.

Αρχές Φλεβάρη παρήγγειλα μια (GPU) ψύκτρα για ένα παλιό mac (κόστος λιγότερο απο 10 ευρώ). Ο πωλητής (απο Ιταλία) είχε τη σωστή φωτογραφία και σωστό κωδικό στην καταχώρηση του αλλά τελικά, 2 εβδομάδες μετά παραλαμβάνω λάθος ψύκτρα (CPU αντι GPU).

Στέλνω φωτό, μου κάνει refund, δεν ζητάει τη λάθος ψύκτρα πίσω (υποθέτω λόγω χαμηλής αξίας & υψηλών μεταφορικών επιστροφής) και μου ζητάει να ξαναπαραγγείλω για να έρθει η σωστή. Έτσι και έκανα, όμως απο τις 20 Φλεβάρη που έγινε shipped η δεύτερη παραγγελία (χωρις tracking και αυτή) δεν έχω παραλάβει τίποτα .

Προβλεπόμενη παράδοση ΄max ήταν έως και χθες. Σήμερα ανοίγω case στο ebay και λίγο-πολύ ο πωλητής απάντησε οτι: "Ναι οκ παρέλαβες τη λάθος ψύκτρα αρχικά αλλα όχι τη σωστή την δεύτερη φορά  και περιμένεις να σε πιστέψουμε;"

Τώρα πώς προχωράνε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, marmagia είπε

Escalate και αστον να αποδείξει ότι την έστειλε και ότι την παραλαβές.

Ευχαριστώ @marmagia . Escalate πώς γίνεται; Έχω επιλογή reply στο μήνυμα του, τίποτα άλλο.

Η επικοινωνία ξεκίνησε όταν πάτησα "i didn't receive the item" και στη συνέχεια request refund απο το ιστορικό παραγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d3v4st4tor είπε

Δώσε λίγο χρόνο, γίνεται χαμός στην Ιταλία. Tracking number δεν έδωσε:

 Tracking δεν έδωσε ούτε την πρώτη φορά ούτε τη δεύτερη και δεν παρέχει επιλογή για registered mail.

Η πρώτη παραγγελία ήρθε σε 2 εβδομάδες, η δεύτερη έφυγε 20 Φεβ, πριν ξεκινήσει ο χαμός στην Ιταλία. Από τότε έχουν περάσει 5 εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...