Προς το περιεχόμενο

AUTOCAD 2020 ( cpu )


tassoti4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας.

Θέλω να τρεξω το Autocad 2020.

Μου ζητουσε 64bit λογισμικο.Επρεπε να βαλω τα windows 10.Ok τα έβαλα.

Παω να το τρεξω και τωρα ζηταει 64bit επεξεργαστη γιατι εχω λεει 32bit.( ΦΩΤΟ CPU ).

Εχω αυτον 

Intel® Core™2 Quad Processor Q6600 8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB

τον οποίο η INTEL τον αναφερει 64bit.(φωτο INTEL ).

Τι πρεπει να κανω?
Και αν πρεπει να αγορασω νεο επεξεργαστη ποιον να παρω?

Σκεφτομαι και για RAM αλλα πιο μετα!
Οποιος φιλος-φιλη μπορει ας βοηθησει!

Ευχαριστω!

INTEL.png

CPU.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, panatha1369 είπε

και θελει το λιγοτερο 8 gb ram..εσυ εχεις μονο 2

Καταλαβα φίλε μου!Ευχαριστω!

1 ώρα πριν, avraam5 είπε

Φιλε μου μπερδευτηκες στη μεταφραση.

Τα windows που εβαλες ειναι 32bit , οχι ο επεξεργαστης.

Καταλαβαινω..!Εχεις δικιο! Σε ευχαριστω πολυ!
Αρα πρεπει να βαλω windows 64bit.
Μα γιαυτο εβαλα τα 10 γιατι λεγαν πως ειναι 64bit🤬🤬🤬

Επεξ/σία από tassoti4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tassoti4 είπε

Καταλαβα φίλε μου!Ευχαριστω!

Καταλαβαινω..!Εχεις δικιο! Σε ευχαριστω πολυ!
Αρα πρεπει να βαλω windows 64bit.
Μα γιαυτο εβαλα τα 10 γιατι λεγαν πως ειναι 64bit🤬🤬🤬

στην εγκατάσταση έκανες λάθος επιλογή... Πρέπει να τα ξανα περάσεις .... 

Πρόσεξε τι θα διαλέξεις αυτή τη φορά  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, leros2004 είπε

στην εγκατάσταση έκανες λάθος επιλογή... Πρέπει να τα ξανα περάσεις .... 

Πρόσεξε τι θα διαλέξεις αυτή τη φορά  

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έβαλες την τελευταία έκδοση του AudoCAD σε ένα τέτοιο παλιό υπολογιστή ;

Με 2GB το πιθανότερο θα σέρνεται, υπάρχει λόγος που οι δημιουργοί του συνιστούν περισσότερη. Θα έλεγα να εγκαταστήσεις μια έκδοση του AutoCAD ανάλογη με την ημερομηνία παραγωγής του επεξεργαστή σου.

Τις περισσότερες φορές εξάλλου ούτε στο 1% δεν εκμεταλλεύονται οι χρήστες τις νέες εκδόσεις τέτοιων προγραμμάτων, φίλοι αρχιτέκτονες τρέχουν ακόμα εκδόσεις πριν το 2009.

Φιλικά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, dimosthenis7 είπε

φίλοι αρχιτέκτονες τρέχουν ακόμα εκδόσεις πριν το 2009.

Υπάρχουν συγκεκριμένοι λόγοι για αυτό πρώτον για λόγους συμβατότητας εκδόσεων μεταξύ γραφείων (προκειμένου να μπορούν να λάβουν και να στείλουν dwg ή/και dxf) και δεύτερον (αλλά σημαντικότερο) η ύπαρξη αυθεντικών αδειών στα γραφεία αυτά.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρείς τα παραπάνω δεσμευτικά, τότε θα έλεγα πως ένας SSD σκληρός και/ή περισσότερη μνήμη σε περίπτωση που δεν κάνεις μικρές αλλαγές στα αρχεία, θα ήταν πολύ χρήσιμα έως απαραίτητα (συν ότι τα 64bit είναι πιο βαριά από τα 32bit)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mp44christos είπε

Να φανταστώ δεν υπαρχει δυνατότητα για νεο σύστημα?

Δυστυχώς όχι....!

 

21 ώρες πριν, dimosthenis7 είπε

Αν θεωρείς τα παραπάνω δεσμευτικά, τότε θα έλεγα πως ένας SSD σκληρός και/ή περισσότερη μνήμη σε περίπτωση που δεν κάνεις μικρές αλλαγές στα αρχεία, θα ήταν πολύ χρήσιμα έως απαραίτητα (συν ότι τα 64bit είναι πιο βαριά από τα 32bit)

Σε ευχαριστω πάρα πολυ για τη βοηθεια σου!
Απλα δουλευω μονος γενικα με δικες μου κατασκευες και μαζι με to AUTOCAD θελω να δουλεψω και SOLIDWORKS 2020  κλπ.
Ο επεξεργαστης μου ειναι 64bit και εβαλα 4gb μνημη.Ξερω δε ειναι κ πολλα αλλα αν τα σηκωνει τα προγραμματα το pc θα τα δουλεψω σε αυτο λογω μη δυνατοτητας αλλαγης!
Απλα θελω να βαλω την 64bit εκδοση των windows 10 που μου ζητάνε τα προγραμματα!
Κατέβασα ξανα τα windows 10 για να τα βαλω σε usb αυτη  τη φορα και να κάνω αναβαθμιση τα ηδη υπαρχοντα!
Επέλεξα την 64bit και τα εβαλα στο στικάκι. Ολα καλα ως εκει. Μπαινω στο Bios να διαλεξω το στικάκι για να κανει boot απο αυτό και μου εχει αυτές τις 9 επιλογές:

LS120, Hard Disk, CDROM, ZIP, USB-FDD, USB-ZIP, USB-CDROM, USB-HDD, Legacy LAN.

Ποια απ ολες πρεπει να διαλέξω; Διαλεξα την USB FDD αλλα ξεκιναει οπως και πριν το pc. Σα να ξεκιναει με τον σκληρό δηλαδη. Μπαινω στο στικακι, παταω το setup.exe μηπως αυτο εκανε κατι ,αλλα μου λεει ( Μη δυνατή εκτέλεση της εφαρμογης στον υπολογιστη.Για να βρείτε μια εκδοση για τον υπολογιστη σας, επικοινωνήστε με την κατασκευάστρια εταιρεία λογισμικού ). Τι πρέπει να κανω;Μηπως ξερεις εσυ ή κάποιο αλλο παιδι που εχει κανει τη διαδικασια?

Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσον η μητρική σου ειναι παλια, το στικακι θα βρισκεται στο hdd boot priority που θα πρεπει να αλλαξεις και να το βάλεις πανω απο τον hdd, αν τα εχεις κανει σωστα και το στικακι ειναι bootable δεν θα χεις προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, tassoti4 said:

Δυστυχώς όχι....!

κουράγιο φιλε αν και όπως σου είπαν τα παιδιά παίζει να μην τρέξει τπτ. Θα ηταν προτιμότερο τα πας σε αλλη εκδοσή autocad.

Αν και γενικός άποψη μου ειναι οτι σαν μηχανικός πρέπει να εχεις ενα καλο μέτριο σύστημα για το autocad. θεωρώ οτι αργά η γρήγορα θα πρέπει να τα σκάσεις.

Επεξ/σία από mp44christos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tassoti4 είπε

Δυστυχώς όχι....!

Σε ευχαριστω πάρα πολυ για τη βοηθεια σου!
Απλα δουλευω μονος γενικα με δικες μου κατασκευες και μαζι με to AUTOCAD θελω να δουλεψω και SOLIDWORKS 2020  κλπ.
Ο επεξεργαστης μου ειναι 64bit και εβαλα 4gb μνημη.Ξερω δε ειναι κ πολλα αλλα αν τα σηκωνει τα προγραμματα το pc θα τα δουλεψω σε αυτο λογω μη δυνατοτητας αλλαγης!
Απλα θελω να βαλω την 64bit εκδοση των windows 10 που μου ζητάνε τα προγραμματα!
Κατέβασα ξανα τα windows 10 για να τα βαλω σε usb αυτη  τη φορα και να κάνω αναβαθμιση τα ηδη υπαρχοντα!
Επέλεξα την 64bit και τα εβαλα στο στικάκι. Ολα καλα ως εκει. Μπαινω στο Bios να διαλεξω το στικάκι για να κανει boot απο αυτό και μου εχει αυτές τις 9 επιλογές:

LS120, Hard Disk, CDROM, ZIP, USB-FDD, USB-ZIP, USB-CDROM, USB-HDD, Legacy LAN.

Ποια απ ολες πρεπει να διαλέξω; Διαλεξα την USB FDD αλλα ξεκιναει οπως και πριν το pc. Σα να ξεκιναει με τον σκληρό δηλαδη. Μπαινω στο στικακι, παταω το setup.exe μηπως αυτο εκανε κατι ,αλλα μου λεει ( Μη δυνατή εκτέλεση της εφαρμογης στον υπολογιστη.Για να βρείτε μια εκδοση για τον υπολογιστη σας, επικοινωνήστε με την κατασκευάστρια εταιρεία λογισμικού ). Τι πρέπει να κανω;Μηπως ξερεις εσυ ή κάποιο αλλο παιδι που εχει κανει τη διαδικασια?

Ευχαριστω πολυ!

Συνήθως είναι η επιλογή USB-HDD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...