Προς το περιεχόμενο

Προμήθεια για ανανέωση χρεωστικής κάρτας Πειραιώς


techPro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
42 λεπτά πριν, PedroG είπε

Ζητω οι Τράπεζες.... λοιπόν 

Που μας κάνουν την ζωή..... καλύτερη πιο ασφαλή...ποιοτικότερη  ευτυχώς δλδη γιατί βαν δεν είχαμε και αυτές ....δεν ξέρω που θα είχε φτάσει ο Κορονοις σε νούμερα και νεκρούς και μας προστατεύουν από υποκλοπές και ένοπλες ληστείες...

 Χαίρομαι όταν βρίσκονται νέοι στη χώρα αυτή που ισχυρίζονται ότι .... ευτυχώς που υπάρχουν τα τραπεζικά ιδρύματα.... δείχνει αν μη τι άλλο.... ότι έχουμε λεφτά σαν λαός !!!!

Τι να πω ...άλλο αν συμφωνείτε όλοι εσείς και επαινείται τις τράπεζες να σας χρεώνουν για τις χρεωστικές κάρτες , τα 2 και 3€ προμήθειες για κάθε συναλλαγή 5 και 10€ για λογαριασμούς και να σας βάζουν με το σταγονόμετρο στα κτήρια τους ...με φωτογραφία χαμόγελο κλπ ....... για να εισέλθεις.....

Τότε μάλλον εγώ άδικο και ίσως θα έπρεπε να τους πληρώνω για την ασφάλεια και τις υπηρεσίες που μου παρέχουν.... Ένα 10% επί της κάθε συναλλαγης ίσως είναι ας πούμε μια χαρά  ......αφού είναι για το καλό της χώρας 

 

 

 

 

 

 

κάπου τα έχεις μπερδέψει φίλε μου τα πράγματα μέσα στο κεφάλι σου...

για αυτό λέω χαλάρωσε άναψε το κλιματιστικό γιατί η ζέστη πειράζει...

καμία χρέωση 2-3 ευρώ δεν υπάρχει για προμήθεια σε συναλλαγή (για ψάξε λίγο καλύτερα) η προμήθεια που παίρνει η τράπεζα σε πληρωμές που κάνεις σε λογαριασμούς είναι λεπτά του ευρώ. Αν το κάνεις μέσω του Web Banking της τράπεζας γιατί εναλλακτικά μπορείς να πληρώσεις κατευθείαν με την πιστωτική/χρεωστική κάρτα σου στην ιστοσελίδα του παρόχου ενέργειας (ΔΕΗ ή άλλου) , στην ιστοσελίδα του παρόχου σταθερής/κινητής τηλεφωνίας , στην ΕΥΔΑΠ , κτλ...

προμήθεια υπάρχει μόνο για μεταφορά χρημάτων σε άλλης τράπεζας λογαριασμό

προμήθεια θα πάρει η τράπεζα αν πας στο γκισέ της τράπεζας και καλά θα κάνει γιατί απασχολείς υπάλληλο της που θα μπορούσε να κάνει άλλα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πληρωμή Λογαριασμού νερού 8€ στο παραθαλάσσιο μου όπου κάθομαι και πίνω μοχίτο αυτή τη στιγμή μεσα στο γαλάζιο με web banking ... προμήθεια 0.5€

Μεταφορά σε λογαριασμό άλλης τράπεζας 20€ για αγορά καθημερινών αναγκών προμήθεια 2€......

 

Έκδοση χρεωστικης κάρτας σε κάρτα και λογαριασμό που έληξε αυτόματα και έχω 30 χρόνια από τότε που ήταν Αγροτική τράπεζα .... προμήθεια ...6 €  Υπόψιν ΚΑΜΙΆ ΤΡΆΠΕΖΑ δεν με έχει χρεώσει ακόμη για επανέκδοση κάρτας....από λήξη προηγούμενης

 

 

Εξυπηρέτηση πελατών για κλείδωμα λογαριασμού της μητέρας μου μέσω τηλεφώνου ..... προμήθεια 0 χρόνος αναμονής και σύνδεσης 40' .... Αποτελέσμα : 0

 

Εχω τουλάχιστον 5 λογαριασμους τραπέζης σε χρηματοπιστωτικά ιδρύματα εντός και εκτός Ελλάδας Revolut, Curve , Attica bank μέχρι και σε Τράπεζα της Βουλγαρίας και Ρουμανίας....

 

Τέτοια αντιμετώπιση από καμία άλλη τράπεζα ούτε εντός χώρας ούτε εκτός Τράπεζα Πειραιώς και Εθνική από τις χειρότερες που διαθέτει η Ευρωπη....

Σας αφηνω γιατί έχω καλύτερα να κάνω από το μιλάμε παπαγάλους... Εγώ έφυγα από Πειραιώς και φεύγω και από εθνική....εσείς μείνετε να σας φυλάει τα λεφτά σας και ότι άλλο θέλετε 

 

 

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PedroG είπε

Πληρωμή Λογαριασμού νερού 8€ στο παραθαλάσσιο μου όπου κάθομαι και πίνω μοχίτο αυτή τη στιγμή μεσα στο γαλάζιο με web banking ... προμήθεια 0.5€

Μεταφορά σε λογαριασμό άλλης τράπεζας 20€ για αγορά καθημερινών αναγκών προμήθεια 2€......

 

Έκδοση χρεωστικης κάρτας σε κάρτα και λογαριασμό που έληξε αυτόματα και έχω 30 χρόνια από τότε που ήταν Αγροτική τράπεζα .... προμήθεια ...6 €  Υπόψιν ΚΑΜΙΆ ΤΡΆΠΕΖΑ δεν με έχει χρεώσει ακόμη για επανέκδοση κάρτας....από λήξη προηγούμενης

 

 

Εξυπηρέτηση πελατών για κλείδωμα λογαριασμού της μητέρας μου μέσω τηλεφώνου ..... προμήθεια 0 χρόνος αναμονής και σύνδεσης 40' .... Αποτελέσμα : 0

 

Εχω τουλάχιστον 5 λογαριασμους τραπέζης σε χρηματοπιστωτικά ιδρύματα εντός και εκτός Ελλάδας Revolut, Curve , Attica bank μέχρι και σε Τράπεζα της Βουλγαρίας και Ρουμανίας....

 

Τέτοια αντιμετώπιση από καμία άλλη τράπεζα ούτε εντός χώρας ούτε εκτός Τράπεζα Πειραιώς και Εθνική από τις χειρότερες που διαθέτει η Ευρωπη....

Σας αφηνω γιατί έχω καλύτερα να κάνω από το μιλάμε παπαγάλους... Εγώ έφυγα από Πειραιώς και φεύγω και από εθνική....εσείς μείνετε να σας φυλάει τα λεφτά σας και ότι άλλο θέλετε 

 

 

Με μέτρο τα μοχίτο αδερφέ, βαράει το λαιμ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O.K .

Πάρε τα χρηματα και πήγαινε να πληρώσεις τον λογαριασμό του εξοχικού ο ίδιος. 

Εγώ προτιμάω να δώσω 0,5 ευρώ και να μην τρέχω στον Δήμο Μαραθώνα όπου θα τον πλήρωνα δωρεάν.

Επίσης προτιμώ να δώσω 2 ευρώ παρά να παώ στο ταμείο άλλης τράπεζας να στηθώ στην ουρά για να πληρώσω 20 ευρώ...

Επεξ/σία από Vasileios-gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1989..... προθεσμιακη κατάθεση σε ελληνική τράπεζα......έχω μπροστά μου.....τους τίτλους απόδοσης ...

 

24,3%....το χρόνο.

 

επιπλέον λόγω ηλικίας και γνώσης του που το πάνε οι συστηματικές τράπεζες θα σου αναφέρω γιατί είσαι μάλλον νεαρός...... 

Κάποτε εκλείνες τα χρήματα 💸💰💸💰 σου ....για 4 χρόνια...και διπλασιάζοταν το κεφάλαιο σου... Έχω αποδεικτικό για αυτό που λέω..... Επιπλέον σας αναφέρω ότι ποτέ άλλοτε δεν πλήρωνα 2 ευρώ 💶 προμήθεια η 6 ευρώ για χρεωστικη κάρτα να εισπρατω ώτα χρήματα μου....

Κάνε ότι σου αρέσει.... εγώ ήδη τα έστειλα έξω με αξιοπρέπεστατο επιτόκιο όχι να μου κρατάνε τα λεφτά μου και να με κοροϊδεύουν κ ολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PedroG είπε

1989..... προθεσμιακη κατάθεση σε ελληνική τράπεζα......έχω μπροστά μου.....τους τίτλους απόδοσης ...

 

24,3%....το χρόνο.

 

επιπλέον λόγω ηλικίας και γνώσης του που το πάνε οι συστηματικές τράπεζες θα σου αναφέρω γιατί είσαι μάλλον νεαρός...... 

Κάποτε εκλείνες τα χρήματα 💸💰💸💰 σου ....για 4 χρόνια...και διπλασιάζοταν το κεφάλαιο σου... Έχω αποδεικτικό για αυτό που λέω..... Επιπλέον σας αναφέρω ότι ποτέ άλλοτε δεν πλήρωνα 2 ευρώ 💶 προμήθεια η 6 ευρώ για χρεωστικη κάρτα να εισπρατω ώτα χρήματα μου....

Κάνε ότι σου αρέσει.... εγώ ήδη τα έστειλα έξω με αξιοπρέπεστατο επιτόκιο όχι να μου κρατάνε τα λεφτά μου και να με κοροϊδεύουν κ ολας

Τι επιτόκιο ?

Γιατί όλοι δίνουν 0.02%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PedroG είπε

1989..... προθεσμιακη κατάθεση σε ελληνική τράπεζα......έχω μπροστά μου.....τους τίτλους απόδοσης ...

 

24,3%....το χρόνο.

 

επιπλέον λόγω ηλικίας και γνώσης του που το πάνε οι συστηματικές τράπεζες θα σου αναφέρω γιατί είσαι μάλλον νεαρός...... 

Κάποτε εκλείνες τα χρήματα 💸💰💸💰 σου ....για 4 χρόνια...και διπλασιάζοταν το κεφάλαιο σου... Έχω αποδεικτικό για αυτό που λέω..... Επιπλέον σας αναφέρω ότι ποτέ άλλοτε δεν πλήρωνα 2 ευρώ 💶 προμήθεια η 6 ευρώ για χρεωστικη κάρτα να εισπρατω ώτα χρήματα μου....

Κάνε ότι σου αρέσει.... εγώ ήδη τα έστειλα έξω με αξιοπρέπεστατο επιτόκιο όχι να μου κρατάνε τα λεφτά μου και να με κοροϊδεύουν κ ολας

Πως τα έστειλες έξω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση. Διατηρώ λογαριασμούς σε 2 τράπεζες, Εθνική και Πειραιώς, και έχω μοιράσει τα λεφτά μου και στις 2.

Τον Αύγουστο του 2020 προέκυψε μια ύποπτη κίνηση 900 ευρώ στην κάρτα μου της Πειραιώς, ευτυχώς η τράπεζα την μπλόκαρε αλλά μου ζήτησε να ακυρώσουμε την κάρτα και να βγάλουμε νέα με άλλο 16ψήφιο νούμερο διότι το νούμερο της παλιάς μπορεί να διέρρευσε κάπου.

Εγώ όμως εκείνη την περίοδο μόλις είχα ποιάσει δουλειά κάπου στην οποία μου ζητούσαν λογαριασμό Εθνικής, οπότε αποφάσισα να μην βγάλω κάρτα στην Πειραιώς γιατί δεν ήθελα να πληρώσω τα 6 ευρώ. Χρησιμοποιούσα την κάρτα της Εθνικής, και τα λεφτά στην Πειραιώς τα είχα σαν αποταμίευση.

Τέλος πάντων, και ερχόμαστε τώρα, σχεδόν 1 χρόνο μετά. Μπαίνω στο e-banking της Πειραιώς για να δω το υπόλοιπο των χρημάτων, και άρχισα να ψαχουλεύω τα μενού διότι είχα καιρό να χρησιμοποιήσω το e-banking της Πειραιώς μιας και τις συνναλαγές μου τις έκανα κυριως από την Εθνική. Και μπαίνοντας στις χρεωστικές κάρτες προφανώς δεν μου έβγαζε καμιά κάρτα, αφού την παλιά την είχα ακυρώσει και δεν έβγαλα καινούρια, και διαπίστωσα ότι μου έδινε επιλογή να βγάλω νέα κάρτα.

Υποψιασμένος ότι θα με χρεώσει 6 ευρώ, αποφάσισα να προχωρήσω την αίτηση αλλά χωρίς να την ολοκληρώσω, δηλαδή θα την ακύρωνα στο τελευταίο βήμα (μου έβγαζε τα βήματα). Και τελικά αφού φτάνω στο τελευταίο βήμα, μου βγάζει κόστος 0 ευρώ, δηλαδή τίποτα. Οπότε αποφάσισα να ολοκληρώσω την αίτηση. Και θα μου στείλουν την κάρτα ταχυδρομικώς.

Βασικά κάπου είχα ακούσει ότι αν δεν έχεις κάρτα για πάνω από 6 μήνες, τότε σου βγάζουν μία δωρεάν, αλλά το έχω ακούσει σε κάποιο φόρουμ, όχι επίσημα από την τράπεζα. Ξέρει κανείς κάτι περαιτέρω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PedroG είπε

1989..... προθεσμιακη κατάθεση σε ελληνική τράπεζα......έχω μπροστά μου.....τους τίτλους απόδοσης ...

 

24,3%....το χρόνο.

 

επιπλέον λόγω ηλικίας και γνώσης του που το πάνε οι συστηματικές τράπεζες θα σου αναφέρω γιατί είσαι μάλλον νεαρός...... 

Κάποτε εκλείνες τα χρήματα 💸💰💸💰 σου ....για 4 χρόνια...και διπλασιάζοταν το κεφάλαιο σου... Έχω αποδεικτικό για αυτό που λέω..... Επιπλέον σας αναφέρω ότι ποτέ άλλοτε δεν πλήρωνα 2 ευρώ 💶 προμήθεια η 6 ευρώ για χρεωστικη κάρτα να εισπρατω ώτα χρήματα μου....

Κάνε ότι σου αρέσει.... εγώ ήδη τα έστειλα έξω με αξιοπρέπεστατο επιτόκιο όχι να μου κρατάνε τα λεφτά μου και να με κοροϊδεύουν κ ολας

Μονο αυτό θυμάσαι;Το επιτόκιο στα δάνεια το θυμάσαι;Τον πληθωρισμό;Την υποτίμηση της δραχμής;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PedroG είπε

1989..... προθεσμιακη κατάθεση σε ελληνική τράπεζα......έχω μπροστά μου.....τους τίτλους απόδοσης ...

 

24,3%....το χρόνο.

 

επιπλέον λόγω ηλικίας και γνώσης του που το πάνε οι συστηματικές τράπεζες θα σου αναφέρω γιατί είσαι μάλλον νεαρός...... 

Κάποτε εκλείνες τα χρήματα 💸💰💸💰 σου ....για 4 χρόνια...και διπλασιάζοταν το κεφάλαιο σου... Έχω αποδεικτικό για αυτό που λέω..... Επιπλέον σας αναφέρω ότι ποτέ άλλοτε δεν πλήρωνα 2 ευρώ 💶 προμήθεια η 6 ευρώ για χρεωστικη κάρτα να εισπρατω ώτα χρήματα μου....

Κάνε ότι σου αρέσει.... εγώ ήδη τα έστειλα έξω με αξιοπρέπεστατο επιτόκιο όχι να μου κρατάνε τα λεφτά μου και να με κοροϊδεύουν κ ολας

με 15% πληθωρισμό στην Ελλάδα το 1989  ο οποίος έφτασε το 20 % το 1990  αν έκλεινες τα λεπτά σου για 4 χρόνια διπλασίαζες την ονομαστική τους πληθωρηστική αξία. 

Στην πράξη είχες ένα πολύ καλό επιτόκιο αν έκλεινες τα χρήματα σου. Τα επιτόκια  ταμιευτηρίου ήταν πάντα κάτω από τον πληθωρισμόspacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η εθνική μου κράτησε 6 ευρώ για κάρτα που λήγει τέλη του μήνα. Τι μπορώ να κάνω ώστε να τα πάρω πίσω? Ούτε αίτηση για έκδοση καινούργιας έκανα ούτε έλαβα κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/7/2021 στις 11:42 ΠΜ, GREGORYMO είπε

Τι επιτόκιο ?

Γιατί όλοι δίνουν 0.02%

 

Στις 31/7/2021 στις 12:08 ΜΜ, eidikos33 είπε

Πως τα έστειλες έξω? 

 

Στις 31/7/2021 στις 12:27 ΜΜ, Ukforthemoment είπε

Μονο αυτό θυμάσαι;Το επιτόκιο στα δάνεια το θυμάσαι;Τον πληθωρισμό;Την υποτίμηση της δραχμής;

σας δουλεύει και ασχολείστε μαζί του.  Εκτός αν μιλάει για καμια Ουγκάντα ή Νότια Αφρική (παίζουν επιτόκια στο 10%).

Τώρα που το σκέφτομαι και οι Ταλιμπαν τώρα που ανέλαβαν την εξουσία στο Αφγανιστάν θα προπσπαθήσουν να φέρουν κεφάλαια στη χώρα τους. Λογικά θα δίνουν καλά επιτόκια, Ίσως τα έστειλε κι εκεί.

Σε σοβαρή χώρα, σοβαρά επιτόκια δε παίρνεις. Και η διπλανή μας Βουλγαρία (επειδή την αναφέρει στο ποστ του) που είχε πολλαπλάσια των δικών μας, τώρα έχει τα ίδια με εμάς (είχα κι εγώ λογαριασμό εκεί). Και η Ρουμανία ακριβώς τα ίδια. Και η Βουλγαρία συγκεκριμένα άρχισε να χρεώνει τις κάρτες νωρίτερα απ ότι οι ελληνικές τράπεζες και μάλιστα με μεγαλύτερη χρέωση. 

ό,τι να ρε γράφετε μερικοί....

Στην ουσία, τα στραβά ξεκινάνε απ έξω κι έρχονται εδώ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...