Προς το περιεχόμενο

(Headphones) Philips Fidelio X2HR @ amazon.co.uk = 114€ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Themos3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Link: https://www.amazon.co.uk/Philips-X2HR-Resolution-Headphones-Isolation-Black/dp/B01N5VHLUG

Skroutz δεν έχει νόημα.

image.png.d07f2ee00beb2657a434515403e5dd3b.png

image.png.6ebe604864101daf37cb3d6514c39a8d.png

 

Ας αποφανθούν οι ειδικοί για το πόσο αξίζουν, τα reviews πάντως είναι καλά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, axlgk είπε

Τα έχω και σε συνδυασμό με V-MODA BoomPro Microphone (30e) Το καλύτερο game set.Είναι και 32Ω οπότε οδηγούνται πανεύκολα.

Παρολο που ειναι μονο 32 μου φανηκε πολυ αδυναμος ο ηχος στην μητρικη και κυριος στο κινητο ( Mi9 ). Τα εχω σε καρτα ηχου και ειναι μερα με την νυχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω εδώ και σχεδόν 1 χρόνο. Πολύ καλά ακουστικά και ό.τι πρέπει για Open Ear χρήστη όπου αλλάζει πολλά δεδομένα σε σχέση με τα κλειστά.

Έχοντας αυτά ως μοναδικά Open Ear και άλλα 4 κλειστά, έχω δει διαφορά σε soundstage και διαχωρισμό του stereo σε κάποια κομμάτια. Δεν είναι για FPS gaming αν δεν είσαι σε ήσυχο περιβάλλον, και τέλος αν τους βάλετε δερμάτινα pads, για μένα αναβαθμίζονται και στον ήχο, προσθέτει περισσότερη λεπτομέρια όπου χάνεται λίγο με τα velour pads που έχει. Θέλει μόντα για να βάλεις δερμάτινα pads και υπάρχουν 3d print models για τα κουμπώματα στα ακουστικά.

Πάντως πολύ καλή τιμή, τόσο τα είχα αγοράσει και εγώ πέρισυ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικα ακουστικα αλλα καποια αλλη στιγμη οταν φυγει ο φοβος του ιου. Δεν ειναι για παραγγελιες αυτη τη στιγμη οσο δελεαστικες και αν ειναι. Επισης μιας και αναφερθηκε πιο πανω τα xiaomi εχουν απο τα χειροτερα dac για αυτο και ο αδυναμος ηχος με καλωδιο. Σε samsung ναυαρχιδα δινουν το full potential τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εξαιρετικα ακουστικα αλλα καποια αλλη στιγμη οταν φυγει ο φοβος του ιου. Δεν ειναι για παραγγελιες αυτη τη στιγμη οσο δελεαστικες και αν ειναι. Επισης μιας και αναφερθηκε πιο πανω τα xiaomi εχουν απο τα χειροτερα dac για αυτο και ο αδυναμος ηχος με καλωδιο. Σε samsung ναυαρχιδα δινουν το full potential τους.

Από ποιά άποψη δεν είναι για παραγγελίες? 
Οικονομίας γιατί πάμε σε κραχ ή φοβάσαι τα δέματα γενικότερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Themos3 είπε

Από ποιά άποψη δεν είναι για παραγγελίες? 
Οικονομίας γιατί πάμε σε κραχ ή φοβάσαι τα δέματα γενικότερα?

Γενικα για τα δεματα γιατι σιγουρα θα περασει πολλα χερια μεχρι να ερθουν στα δικα μου. Υπομονη και ολα θα επανελθουν αλλα γνωμη μου οτι δεν ειναι ωρα για να κανουμε οποιαδηποτε παραγγελια ειτε εξωτερικο ειτε Ελλαδα. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Γενικα για τα δεματα γιατι σιγουρα θα περασει πολλα χερια μεχρι να ερθουν στα δικα μου. Υπομονη και ολα θα επανελθουν αλλα γνωμη μου οτι δεν ειναι ωρα για να κανουμε οποιαδηποτε παραγγελια ειτε εξωτερικο ειτε Ελλαδα. 

Διαφωνώ αλλά θα ανοίξει πολύ το θέμα με οφτοπικ οπότε ας το αφήσουμε εδώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Arkin είπε

Γενικα για τα δεματα γιατι σιγουρα θα περασει πολλα χερια μεχρι να ερθουν στα δικα μου. Υπομονη και ολα θα επανελθουν αλλα γνωμη μου οτι δεν ειναι ωρα για να κανουμε οποιαδηποτε παραγγελια ειτε εξωτερικο ειτε Ελλαδα.

Σόρρυ, αλλά με την ίδια λογική (που αν το προσεγγίσουμε έτσι δεν τελειώνει ποτέ) δεν πρέπει να πάρεις και τρόφιμα στο σούπερ μάρκετ. Μέχρι να βγει εμβόλιο ο φόβος θα υπάρχει άλλωστε. Λες "καλό 2021" στις αγορές σου δηλαδή π.χ.;

Με όλο το σεβασμό στην κατάσταση και τον τρόπο σκέψης του καθενός, αλλά νομίζω από κάποιο σημείο και μετά σταματάει η λογική και αρχίζουν οι υπερβολές. Επιβαρύνουμε υπερβολικά την καθημερινότητά μας με κινήσεις που θεωρώ ότι έχουν μικρό -δυνητικό- όφελος. Ξαναλέω σέβομαι τον τρόπο σκέψης του καθένα. Δεν κάνω υπόδειξη. Κουβέντα κάνουμε, γιατί βλέπω καθημερινά και άλλα παραδείγματα τριγύρω μου και προβληματίζομαι. Προς αποφυγή παρεξήγησης όλο το disclaimer μιας και είναι και ευαίσθητο θέμα. Το καταλαβαίνω.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Σόρρυ, αλλά με την ίδια λογική (που αν το προσεγγίσουμε έτσι δεν τελειώνει ποτέ) δεν πρέπει να πάρεις και τρόφιμα στο σούπερ μάρκετ. Μέχρι να βγει εμβόλιο ο φόβος θα υπάρχει άλλωστε. Λες "καλό 2021" στις αγορές σου δηλαδή πχ.;

Με όλο το σεβασμό στην κατάσταση και τον τρόπο σκέψης του καθενός του καθενός... Αλλά νομίζω από κάποιο σημείο και μετά σταματάει η λογική και αρχίζουν οι υπερβολές.

Μην μπουμε σε τετοια συζητηση.

Αυτο που πιστευει τωρα ο Α και μπορει να φαινεται στον Β υπερβολη, μπορει αυριο να ειναι η πραγματικοτητα και η λογικη του Β. Πολλοι εκαναν ηδη πολλες τετοιες κωλοτουμπες και εδω και εξω και συνεχιζουν. Τα βλεπουμε εδω και 25-30 μερες. 

Συνεχιζει το θεμα για τα ακουστικα παρακαλω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα είχα πάρει 110,93 τελική τιμή από Amazon Γαλλίας στο Cyber Monday.

Δεν έμεινα ευχαριστημένος, μου φάνηκαν λίγο ογκώδη και βαριά και πολύ πιο μπασάτα από αυτό που προτιμώ.

Αντί αυτών πήρα τα SHP9500 95 ευρώ από amazon usa που είχαν καλύτερο ήχο και φάνηκαν πιο open.

Είναι πιο ελαφριά και με όχι τόση πίεση στα αυτιά.

Πάντως από ποιότητα κατασκευής ανώτερα από τα SHP

 

Είναι καλή προσφορά αν σας αρέσει ο ήχος τους

Επεξ/σία από Spyrus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα εχω σε συνδιασμο με creative soundblasterX G6 και ειναι φοβερα ακουστικα. τα συστηνω ανεπιφυλακτα ειδικα στην τιμη αυτη! Εχουν ανακοινωθει και τα Χ3 τα οποια δε βλεπω ομως να κυκλοφορουν στα κοντα. Open air με δυνατο μπασο και καθαρο ηχο. Ογκωδη ειναι ναι αλλα εμενα προσωπικά με Ενδιαφερει η λεπτομερεια στον ηχο. Εχω παρει επισης για θηκη (black pu color) την εξης (για οποιον ενδιαφερεται):

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B0711G9VCZ/ref=psdcmw_2267281011_t1_B01AD0J1PQ?th=1&psc=1


ΥΓ χωρις dac+head amp δε παιζουν δυνατα. Πχ απο iphone. χωρις καρτα ηχου δεν ενδεικνυνται

Επεξ/σία από sterizos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, MessatsuRoku είπε

Παρολο που ειναι μονο 32 μου φανηκε πολυ αδυναμος ο ηχος στην μητρικη και κυριος στο κινητο ( Mi9 ). Τα εχω σε καρτα ηχου και ειναι μερα με την νυχτα

Κάτι που μπερδεύουν πολλοί. Λίγα Ohm σημαίνει ότι το ακουστικό τραβάει πολύ ρεύμα για δεδομένη τάση που μπορεί να βγάλει μια πηγή. Αυτό είναι καλό για την ένταση και κακό για την ποιότητα όμως. Οι κάρτες ήχου και ενδεχομένως κάποια κινητά έχουν κυκλώματα προστασίας(κόφτες) που περιορίζουν την ένταση για να μην ακουστεί χάλια ο ήχος. Πρώτα απ' όλα κόβουν το μπάσο με συνέπεια να ακούγεται τελείως άψυχο και αδύναμο.

Τυπικές κάρτες ήχου των 2 Vrms είναι αρκετά καλύτερες από onboard, αλλά μόνο κάρτες ειδικά σχεδιασμένες για audiophile ακουστικά(όπως η X6 που αναφέρθηκε) θα δώσουν το 99%(αν όχι το 100%) της ποιότητας τους.

Επεξ/σία από pirmen56
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vagdesign είπε

Τα έχω εδώ και σχεδόν 1 χρόνο. Πολύ καλά ακουστικά και ό.τι πρέπει για Open Ear χρήστη όπου αλλάζει πολλά δεδομένα σε σχέση με τα κλειστά.

Έχοντας αυτά ως μοναδικά Open Ear και άλλα 4 κλειστά, έχω δει διαφορά σε soundstage και διαχωρισμό του stereo σε κάποια κομμάτια. Δεν είναι για FPS gaming αν δεν είσαι σε ήσυχο περιβάλλον, και τέλος αν τους βάλετε δερμάτινα pads, για μένα αναβαθμίζονται και στον ήχο, προσθέτει περισσότερη λεπτομέρια όπου χάνεται λίγο με τα velour pads που έχει. Θέλει μόντα για να βάλεις δερμάτινα pads και υπάρχουν 3d print models για τα κουμπώματα στα ακουστικά.

Πάντως πολύ καλή τιμή, τόσο τα είχα αγοράσει και εγώ πέρισυ.

εγω τους ειχα βαλει πιο λεπτα earpads και ο ηχος εγινε πολυ καλυτερος, αν δοκιμασεις να τα πιεσεις στο κεφαλι σου θα καταλαβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δελεαστικό, συγκριτικά με τα sennheiser hd58 του drop πως ειναι; Έχουμε εικόνα;

/offtopicON

@Themos3 πως μπορείς να παρακολουθείς τη τιμή στο άμαζον, όπως φαίνεται στην εικόνα;;

/offtopicOFF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...