Προς το περιεχόμενο

Η ACS ανακαλεί την έκτακτη χρέωση στον τιμοκατάλογό της [Ενημέρωση]


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιοξεφτιλες,δε θα σας ξεχασουμε οταν τελειωσει ολο αυτο,απο εδω και περα οτι παραγγελια,ανταλλακτικο και συνεργασια εχω,θα δηλωνω οτι δε συνεργαζομαι με την ACS.

 

Πλακα πλακα,τωρα με την απαγορευση συνεχιζουν αραγε το ιδιο παραμυθι,οτι περασαν και δε βρηκαν καποιον στο σπιτι;; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H ACS γενικά έχει "όνομα" στην ότι να ναι εξυπηρέτηση και παιζει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ρόλο το τοπικό υποκατάστημα.

Πχ. σε νησί του Ιονίου είχα πολύ καλή γνώμη εκτός της σχέσης τους με το τηλέφωνο (αργούσαν ή εν το σήκωναν).

Στην Αθήνα (Γαλάτσι) πολύ χειρότερα τα πράγματα. Ναι μεν δεν είχα ακόμη περιστατικό "δεν σας βρήκαμε (ενώ υπήρχαν άτομα στο σπίτι)" ωστόσο στο γραφείο μία υπάλληλος είναι ο ορισμός της αγένειας και βαρεμάρας. Η αδιαφορία στο να σηκώσουν το τηλέφωνο στην ACS στα υποκαταστήματα είναι δεδομένη (όταν έχουν πελάτη μπροστά) ιδίως όμως τώρα με τον χαμό που γίνεται στις online παραγγελίες λόγω καραντίνας, το έχουν τερματίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις 26/03 παρήγγειλα καινούρια καρέκλα για το γραφείο και αγόρασα από ένα παλικάρι απ τις αγγελίες εδώ έναν 7700.

Η καρέκλα έφτασε απ την Πολωνία που είναι η αποθήκη της Secretlab με Fedex την 01/04, ο επεξεργαστής απ τον Άλιμο που μου τον έστειλε ο πωλητής αγνοείται..

Όλοι τραβάμε ζόρια αυτές τις μέρες, εδώ Ελλάδα είναι όλοι τους σκατά, εκτός από DHL.

Επεξ/σία από SakafliaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με τις ειδοποιήσεις που δε χτυπάνε, έχω μια απορία. Αν την ώρα που κάνει την υποτιθέμενη παράδοση και κολλάει το χαρτάκι τον δεις και κατέβεις, πως θα το μαζέψει?

Επεξ/σία από .::NikoS::.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά που παρέλαβα κάποιο δέμα στο σπίτι από την ACS ήταν το 2014. Έκτοτε βρίσκω πάντα χαρτάκι να πάω να παραλάβω και ένα μήνυμα στο κινητό... Σε μια περίπτωση μάλιστα χτύπησε το κουδούνι και απάντησα σε δευτερόλεπτα για να ακούσω τον χαρακτηριστικό ήχο της sebring να απομακρύνεται... Δεν μου φαίνεται καθόλου παράλογο που συμπεριφερεται με αυτόν τον τρόπο μιας και ομιλος στον ποιο ανήκει μας έχει ξςφραγκιασει από τη δεκαετία του 80, όταν για ένα ποντίκι για pc η quest μας χρέωνε το 1/10 του μισθού μας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα παραγγελια την Πεμπτη απο καταστημα Αθηνα και σημερα στις6!! πηρα μυνημα με κωδικο αποστολης. Στο tracking μου δειχνει οτι εφυγε το πακετο απο το καταστημα και το περιμενω σημερα (καλυβια μενω). Θα ξαναστειλω οταν το παραλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giteart είπε

Δεν κατάλαβα την ανακοίνωση του προέδρου.  Λέει οτι έχουμε αυξημένα κόστη από τη μία και απο την αλλη λέει έχουμε πάρα πολλές διανομές να κάνουμε. Δηλαδή έχουν πολύ δουλειά,  άρα κ έσοδα.  Και αν κρίνω απο την έλλειψη διανομέων μιας κ όλο χαρτάκια μοιράζουν τι έξοδα έχουν πια?

Θα σου το εξηγήσω φίλε μου.

Αυτο που εννοεί είναι πως έχουμε την ίδια δουλειά απλά επειδή τώρα είναι όλοι σπίτια , αντί για χαρτάκια πρέπει να να πηγαίνουμε τα δέματα.

Οποτε εχουμε και λεμε: πριν ειχε 1000 δέματα παράδοση και 3 delivery να παραδόσουν 1000 χαρτακια οτι ηρθαν και δεν σε βρηκαν.

Τωρα εχει 3 delivery να παραδόσουν 1000 δεματα...οποτε αυτο εννοει εχει αυξημένη δουλειά.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Predatorkill είπε

Οποιος δεν παρακολουθει το θεμα στο μπλα μπλα, ολη η αληθεια σε λιγες γραμμες 

https://www.liberal.gr/apopsi/i-koroidia-ton-etaireion-courier/281454?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf


liberal.gr ακραιος φιλελευθερισμος να ζηταει κρατικο ελεγχο στις εταιριες κουριερ
Τα εχω δει ολα σε αυτη την χωρα φιλε μου, ΟΛΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, .::NikoS::. είπε

Σχετικά με τις ειδοποιήσεις που δε χτυπάνε, έχω μια απορία. Αν την ώρα που κάνει την υποτιθέμενη παράδοση και κολλάει το χαρτάκι τον δεις και κατέβεις, πως θα το μαζέψει?

Θα σου πει κάλεσε και δεν είχε σήμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...