Προς το περιεχόμενο

Η ACS ανακαλεί την έκτακτη χρέωση στον τιμοκατάλογό της [Ενημέρωση]


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφωνα με αυτο :
https://www.mononews.gr/business/th-fessas-sto-mononews-kamia-afxisi-stis-ipiresies-tis-acs-gia-ton-mina-aprilio

 

Αναφορά σε κείμενο

Συμπληρώνει ότι δεν ήταν σε γνώση του η συγκεκριμένη τιμολογιακή πολιτική, δεν ήταν ενήμερος για την εν λόγω αναπροσαρμογή των τιμών και υπογραμμίζει πως η τιμολογιακή πολιτική της εταιρείας θα διατηρηθεί αμετάβλητη για τον μήνα Απρίλιο.


Πως γινεται να μην ηταν ενημερος για τις αυξησεις ολοκληρος διευθυνων συμβουλος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε και εσάς δεν σας βρίσκει στο σπίτι.Στην δική μου περίπτωση που είμαι σε περίπτερο σε κεντρικό δρόμο σε πόλη της Βόρειας Ελλάδας που λένε ότι περάσανε και δεν βρήκανε κανέναν; Κάθε φορά τα ίδια, 3 στις 5 με έπρεπε να  περάσω από το κατάστημα για παραλαβή και κάθε φορά ίδια δικαιολογία. Κύριε περάσαμε και δεν σας βρήκαμε...Σε περίπτερο που είναι ανοικτό από το πρωί μέχρι αργά το βράδυ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, theoilia είπε

Άντε και εσάς δεν σας βρίσκει στο σπίτι.Στην δική μου περίπτωση που είμαι σε περίπτερο σε κεντρικό δρόμο σε πόλη της Βόρειας Ελλάδας που λένε ότι περάσανε και δεν βρήκανε κανέναν; Κάθε φορά τα ίδια, 3 στις 5 με έπρεπε να  περάσω από το κατάστημα για παραλαβή και κάθε φορά ίδια δικαιολογία. Κύριε περάσαμε και δεν σας βρήκαμε...Σε περίπτερο που είναι ανοικτό από το πρωί μέχρι αργά το βράδυ...

Θα ήταν η στιγμή που γέμιζες τα ψυγεία. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει ένα δέμα εδώ και 6 ήμερες από Αθήνα σε  Αθήνα.

Δυστυχώς έπεσα πάλι επάνω τους στο δέμα που παράγγειλα, δεν φέρνουν ούτε χαρτάκια πλέον αλλά ούτε και σου στέλνουν μήνυμα καθώς σε θεωρούν μ@@ να το ψάξεις μόνος σου.

Γνωρίζουν ότι είναι όλοι σπίτι αυτή την εποχή οπότε το κόλπο με το χαρτάκι δεν πιάνει,

Εαν πάρεις τηλέφωνο δεν μπορείς να βγάλεις γραμμή..

Ανέκαθεν η εταιρία αυτή είχε προβλήματα με τις παραδώσεις στις περισσότερες περιοχές.

Τους ιδιώτες τους έχουν χεσμ@@

Από εταιρία σε εταιρία αλλάζουν λίγο τα πράγματα απλά έχω πάψει να συνεργάζομαι μαζί τους (όσο αφορά την εταιρία) χρόνια, καθώς υπήρχαν πολλά παράπονα μη παράδοσης δεμάτων.

Απορώ πως ακόμη είναι η πρώτη εταιρία.

Εγώ συνεργάζομαι με την γενική που αν και αυτή έχει προβλήματα την θεωρώ καλύτερη σε εξυπηρέτηση, και τα ελτά τα πάνε καλά πλέον αλλά και η speedex. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, M A T R I X είπε

καλά η ACS έχει αρχίσει και κουράζει. Πάνε οι καλές εποχές της. Προχθές πήγα δέμα από Χαλάνδρι για Ιωάννινα και μετά από 2 ημέρες έστειλαν μήνυμα στο παλικάρι ότι το δέμα σας είναι έτοιμο για παραλαβή στο κατάστημα του Χαλανδρίου, και βρισκόταν ακόμα εκεί. 
Το τελευταίο 2μηνο, δέματα που περιμένω να έρθουν, ενημερώνουν με μήνυμα ότι δεν βρήκαν κάποιον ενώ δεν περνάνε καν από το σπίτι. Αυτή την εβδομάδα μόνο, περίμενα δέμα από istorm, έχουν ενημερώσει στο tracking ότι πέρασαν 3 φορές και δεν έχουν περάσει ούτε απέξω. Απλά απαράδεκτοι. Και το τελευταίο διάστημα έχω προσέξει ότι κάνουν πάρα πολύ κακή διαχείριση στα δέματα, όπου αυτά δεν έπαιζαν παλιότερα. 
Θέλουν και +22,5% τρομάρα τους

Και το κακό δεν είναι αυτό το κακό είναι ότι το κάνουν όλα τα courier πλέον. Δεν περνάνε σου λένε ότι πέρασαν και αναγκάζεσαι να πας να το πάρεις ο ίδιος. Και αν πάρεις τηλ σου λένε η έχει πολύ δουλειά μέσα στην εβδομάδα θα το παραλάβετε. Η λένε από μέρα σε μέρα.

και δεν μπορείς να αλλάξεις courier όλοι τα ίδια είναι πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε όλα αυτά προσθέτουμε και την ταλαιπωρία που βάζουν στον κόσμο που περιμένει το δέμα σπίτι του και ενώ σου λένε ότι αύριο από τις δέκα μέχρι τις δώδεκα θα περάσουμε αυτοι περνάνε αφήνουν το αυτοκόλλητο και μετά δεν σας βρήκαμε. Οικονομία.... 

Επεξ/σία από cousa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H χειρότερη "κούριερ" με διαφορά. 

Παραγγέλνω πέρσι το καλοκαίρι από σκρουτζομάγαζο Τετάρτη με σκοπό να το έχω την επομένη αν όχι βαριά την Παρασκευή. Σάββατο έφευγα διακοπές. Περνάει η Πέμπτη έρχεται η Παρασκευή πάει 18:00 με ζώνουν φίδια. Τηλέφωνο και μετά από αναμονή 15 λεπτών περίπου μου λέει η μαντάμ η οποία ήταν και αγενής ότι ξέρετε δεν προλάβαμε, θα το πάρετε τη Δευτέρα!!! Της λέω από Τετάρτη το έστειλαν (Αθήνα εντός έτσι?). Εγώ φεύγω διακοπές. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Σαββάτο πρωί-πρωί στο κατάστημα, το παρέλαβα αφού τους στόλισα από πάνω μέχρι κάτω. Το γράφω και τα ξαναθυμάμαι και νευριάζω. Μία από τις πολλές κακές εμπειρίες που έχω.

Από τότε είπα ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ κατάστημα που συνεργάζεται με ACS. ΠΟΤΕ!

Αν δείτε στο google στα POIS σε ότι κατάστημα ACS υπάρχει οι αξιολογήσεις και τα σχόλια είναι άκρως αρνητικά. 

Κατά τα άλλα τον συκοφάντησαν τον πρόεδρα. 

Επεξ/σία από elteo
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ωραίο είναι ότι και καλά δεν σε βρίσκουν ποτέ πλέον, ενώ τους περιμένεις, και απλά αφήνουν μια ειδοποίηση ότι δεν σε βρήκαν!

Έτσι προλαβαίνουν να κάνουν την δουλίτσα τους μια χαρά και σε στέλνουν στο κατάστημα να τραβιέσαι με κόστη που είναι ήδη πληρωμένα!

Έξυπνο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, hiper7 said:

Δυστυχώς, η ACS έχει εξελιχθεί σε μια εταιρεία που δουλεύει για της δική της διευκόλυνση και όχι των πελατών. 8-10 φορές που παραγγέλνω κάτι και το κατάστημα χρησιμοποιεί ACS, λαμβάνω μήνυμα ότι δε μας βρήκαν σπίτι ενώ πάντα υπάρχει κάποιος, και χρειάζεται να πηγαίνω να τα παίρνω μόνος μου! Άσε που όταν τους παίρνω τηλέφωνο έχει σταντανρτ αναμονή 15' !

Ισχύει, το κάνουν συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, M A T R I X είπε

καλά η ACS έχει αρχίσει και κουράζει. Πάνε οι καλές εποχές της. Προχθές πήγα δέμα από Χαλάνδρι για Ιωάννινα και μετά από 2 ημέρες έστειλαν μήνυμα στο παλικάρι ότι το δέμα σας είναι έτοιμο για παραλαβή στο κατάστημα του Χαλανδρίου, και βρισκόταν ακόμα εκεί. 
Το τελευταίο 2μηνο, δέματα που περιμένω να έρθουν, ενημερώνουν με μήνυμα ότι δεν βρήκαν κάποιον ενώ δεν περνάνε καν από το σπίτι. Αυτή την εβδομάδα μόνο, περίμενα δέμα από istorm, έχουν ενημερώσει στο tracking ότι πέρασαν 3 φορές και δεν έχουν περάσει ούτε απέξω. Απλά απαράδεκτοι. Και το τελευταίο διάστημα έχω προσέξει ότι κάνουν πάρα πολύ κακή διαχείριση στα δέματα, όπου αυτά δεν έπαιζαν παλιότερα. 
Θέλουν και +22,5% τρομάρα τους

Δέμα από Θεσσαλονίκη, παραλαβή από εκεί 1/4 express (15 euro), μετα απο άπειρα τηλεφωνήματα έμαθα ότι θα μου παραδοθεί 9/4. Express σου λεει μετα και θέλουν και παραπάνω λεφτά. Ουυστ τα τομαρια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 4 μερες εστειλα με την acs γραμμα το τονιζω γραμμα στην Γερμανια με την επιλογη μιας  εβδομαδας περιπου παραδοση 

γιατι σε 3 μερες θα ηταν ακριβοτερα και με χρεωσαν 28,6 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειρότερη εταιρεία μαζί με τα ΕΛΤΑ courier. Δεν έχω παραλάβει ποτέ δέμα εκτός αν είναι αντικαταβολή οπότε έχουν να εισπράξουν χρήμα , είναι δεδομένο ότι αν κάποιος σου στείλει με ACS θα πας να παραλάβεις από κατάστημα .Το κακό είναι ότι όλο και περισσότερες εταιρείες συνεργάζονται μαζί τους γιατί προφανώς τους κάνουν πολύ καλές προσφορές σε αντιλογισμό με τις ‘υπηρεσίες’ που(Δεν) προσφέρουν στους καταναλωτές τους.Αποφεύγω καταστήματα που έχουνε courier ACS και ΕΛΤΑ courier.Και κάτι τελευταίο την αύξηση  την πήρανε πίσω πρόστιμο έπεσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chocobo είπε

Θα σου το εξηγήσω φίλε μου.

Αυτο που εννοεί είναι πως έχουμε την ίδια δουλειά απλά επειδή τώρα είναι όλοι σπίτια , αντί για χαρτάκια πρέπει να να πηγαίνουμε τα δέματα.

Οποτε εχουμε και λεμε: πριν ειχε 1000 δέματα παράδοση και 3 delivery να παραδόσουν 1000 χαρτακια οτι ηρθαν και δεν σε βρηκαν.

Τωρα εχει 3 delivery να παραδόσουν 1000 δεματα...οποτε αυτο εννοει εχει αυξημένη δουλειά.

Καλά το οτι ειναι εταιρία που κανει delivery χαρτάκια ειναι γνωστό καιρό τωρα.  Αλλα το οτι άρχισε να μοιάζει κ δέματα δε το ήξερα.  

Ίσως ο κόσμος ξεκίνησε τα παράπονα στο τηλέφωνο non stop... και αυτοί δεν μπορούν να πουν δικαιολογία δεν σας βρήκαμε σπίτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μηχανάκια της ACS δεν κουβαλούσαν κανένα δέμα στα κουτιά μόνο χαρτάκια μοίραζαν αλλά τώρα με το ‘μένουμε σπίτι ’  φαίνεται πηγαίνουν και κάνα δέμα για ξεκάρφωμα.Εδω πέρσι  το καλοκαίρι τους περίμενα στην αυλή του σπιτιού σε μονοκατοικία και πέρασε ένα μηχανάκι έκανε pits tops f1 style και εξαφανίστηκε και λέω ..βρε λες?Παω στην πόρτα και τι βλέπω ?Χαρτακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...