Προς το περιεχόμενο

(Powerline) TP-LINK TL-PA4022P - 30€


turbat0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ηθελα να ρωτησω, οποιον γνωριζει, αν ειναι φυσιολογικο να συνδεονται τα powerline παρολο που ειναι κουμπωμενα σε διαφορετικα σπιτια στην ιδια οικοδομη ομως (διαφορετικοι πινακες, διαφορετικες συνδεσεις ΔΕΗ). 23 Mbps πιανω στην μεταξυ τους συνδεση αντι για 600, αλλα για να μοιρασω λιγο internet στα πεθερικα μου χωρις να παιδευομαι με ασυρματα ΑΡ ειναι μια χαρα!

Επεξ/σία από asmilon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσιολογικό είναι, ο μετρητής και η απόσταση προκαλούν μια εξασθένιση του σήματος αλλά όχι σε κάποιες περιπτώσεις κάτω από το όριο της σύνδεσης., Γιαυτό πρέπει πάντα να ενεργοποιείται πάντα η αλλαγή του κλειδιού της κρυπτογράφησης από το default

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Είχα βαλει παραγγελία στα public, στις 7/4. Σήμερα μου ήρθε μαιλ για ακύρωση " λόγω της υφιστάμενης απαγόρευσης λειτουργίας των καταστημάτων δε στάθηκε εφικτή η συλλογή και αποστολή για λόγους που εκφεύγουν του ελέγχου μας."

Δεν καταλαβαίνω, δωσαν οσα είχαν σε κεντρική αποθήκη και όσα ειναι στα καταστήματα δεν μπορούν να τα στείλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Γερμανό ήρθαν κανονικά σε δυο ημέρες στο τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ κούριερ . Μέχρι στιγμής δουλεύουν απροβλημάτιστα .

 

Δε νομίζω να είχε παραλαβή από κατάστημα είχε όμως αποστολή σε δυο εργάσιμες . Τουλάχιστον για Αθήνα σε δέκα περιπτώσεις ίσχυσε κανονικά το διήμερο . Μετά στα ΕΛΤΑ Κούριερ ήταν το θέμα , εκτός αν πήγαινες να τα πάρεις κατευθείαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikosdoc Είναι συνηθισμένο από τα public ειδικά σε προϊόντα που βγάζουν σε προσφορά να δέχονται παραπάνω παραγγελίες από αυτές που μπορούν να εξυπηρετήσουν και έτσι τελικά να ακυρώνουν παραγγελίες όταν τελειώσει το προϊόν. Έχουν αναφερθεί εδώ πολλές περιπτώσεις αν ψάξεις. Το σημαντικό είναι πως βάσει νόμου δεν έχουν δικαίωμα να το κάνουν, ειδικά 20 μέρες μετά και μπορείς να απαιτήσεις να σου στειλουν το ίδιο ή παρόμοιο προϊόν στην ίδια τιμή. Δες το thread με τα δικαιώματα του καταναλωτή και θα καταλάβεις. Τα υπόλοιπα που αναφέρουν για την απαγόρευση είναι δικαιολογίες, δεν γίνεται να διαφημίζονται όλη μέρα ότι είναι νούμερο 1 κατάστημα ηλεκτρονικών αγορών και μετά να σου λένε αυτά. Την έπαθα και εγώ δύο φορές τώρα τελευταία για αυτό στα λέω. Σορρυ αν θεωρηθεί εκτός θέματος.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξαναβγηκε στα 35 ευρω στο ΓΕΡΜΑΝΟ (AV600). 

https://www.germanos.gr/product/tp-link-av600-powerline-passthrough-starter-kit-tl-pa4022p/20379453/

 

Edit. Και από Κωτσόβολο.

https://www.kotsovolos.gr/computing/networking/range-extenders-and-wifi-adapters/202893-tp-link-tl-pa4022p-av600-2-port-passthrough-kit

 

Από κάτω Λίνκ και από πλαίσιο από @piranhagr

Επεξ/σία από donstefano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, piranhagr είπε

Το ζήτημα είναι τελικα καλά ή όχι ;

Για τα λεφτά του, ναι, είναι πολύ καλό...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είχα πάρει την προσφορά στα 30 γιατί δε τα χρειαζομουν τοτε αλλά τα χρειαστηκα μετά και λέω τι βλακεία έκανα....νομίζω αν δεν κάνω λάθος εκείνα ήταν av500 ενώ αυτά av 600.ας επιβεβαιώσει κάποιος που πήρε τότε.τωρα φυσικά τα παραγγειλα.και σε 3 μαγαζιά διαθέσιμα είναι πολύ καλά!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, donstefano είπε

Εγώ δεν είχα πάρει την προσφορά στα 30 γιατί δε τα χρειαζομουν τοτε αλλά τα χρειαστηκα μετά και λέω τι βλακεία έκανα....νομίζω αν δεν κάνω λάθος εκείνα ήταν av500 ενώ αυτά av 600.ας επιβεβαιώσει κάποιος που πήρε τότε.τωρα φυσικά τα παραγγειλα.και σε 3 μαγαζιά διαθέσιμα είναι πολύ καλά!!

Το TP-LINK TL-PA4022P είναι AV600...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορει να μου πει καποιος, θελω το ρουτερ στην κουζινα και να βαλω στο δωματιο το powerline για να ειμαι με καλωδιο, δοκιμαζα να κλεινω κατι ασφαλειες απο τον πινακα και αποτι φαινεται δεν ειναι στην ιδια γραμμη η πριζα την κουζινας με του δωματιου, υπαρχει περιπτωση να εχω θεμα? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, imdenq είπε

Παιδια μπορει να μου πει καποιος, θελω το ρουτερ στην κουζινα και να βαλω στο δωματιο το powerline για να ειμαι με καλωδιο, δοκιμαζα να κλεινω κατι ασφαλειες απο τον πινακα και αποτι φαινεται δεν ειναι στην ιδια γραμμη η πριζα την κουζινας με του δωματιου, υπαρχει περιπτωση να εχω θεμα? Ευχαριστω

Έχω το συγκεκριμένο σε τριφασικο με διαφορετική φάση η μπριζες και δεν είχα κανένα πρόβλημα 2 μήνες τώρα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...