Προς το περιεχόμενο

Ddr4 oc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλησπέρα. Έχω αυτές τις μνημουλες. Και θέλω να ρωτήσω αν τις έχει κλοκαρει κάνεις στα 2933 που θέλω να φτάσω εγώ. Οι μνήμες με xmp πάνε 2400mhz όπως λέει και το e-shop. Ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι κάποιος τις ανέβασε 2933 με CL15 νομίζω και 1.40V 

Δεν είναι σχετικά ψηλή αυτή η τάση για DDR4?

Κάποιος που να το έχει δοκιμάσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Νυσταγμένος είπε

Παίδες καλησπέρα. Έχω αυτές τις μνημουλες. Και θέλω να ρωτήσω αν τις έχει κλοκαρει κάνεις στα 2933 που θέλω να φτάσω εγώ. Οι μνήμες με xmp πάνε 2400mhz όπως λέει και το e-shop. Ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι κάποιος τις ανέβασε 2933 με CL15 νομίζω και 1.40V 

Δεν είναι σχετικά ψηλή αυτή η τάση για DDR4?

Κάποιος που να το έχει δοκιμάσει? 

Καλησπέρα, δες με Thaiphoon burner τι τσιπάκια έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα με overclock και να λείπει ο Sheo.. δε γίνεται :P

Δε μου ανοίγει για κάποιο λόγο Thaiphoon burner. Αλλά με cpu-z βλέπω ότι είναι της Hynix. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πετύχει πάντως hyperx fury 2666 να πηγαίνει 3066 χωρίς εξτρα ρεύμα και χωρίς να πειράξω subtimmings η αντε ελάχιστα,που θεωρητικά είναι χειρότερες.Μπορεί βέβαια να μην σημαίνει και κάτι,απλά το αναφέρω

Απο 2400 c12 νομίζω είναι εφικτό 3000 c15.Δοκιμάζεις και βλέπεις δεν έχεις να χάσεις κάτι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Νυσταγμένος είπε

Θέμα με overclock και να λείπει ο Sheo.. δε γίνεται :P

Δε μου ανοίγει για κάποιο λόγο Thaiphoon burner. Αλλά με cpu-z βλέπω ότι είναι της Hynix. 

Δοκιμασες να το τρεξεις ως δαιχειριστης ; ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συγκεκριμένες αν δεν κάνω λάθος είναι Hynix CJR, τώρα δεν ξέρω αν ειναι downbin ή οχι. ξαναδοκίμασε να τρέξεις taiphoon ή αλλιώς πές τι revision είναι (το γράφει στο στικ πάνω) να σου πώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thaipoon αρνείται πεισματικά να ανοίξει. Θα κάνω δοκιμές. Αρχικά 1.35V και 2666 και θα ανεβαίνω ως που να φάω μπλε οθόνη ή άλλο error. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Νυσταγμένος

Φιλαρακι το ονομα σου είναι φουλ παραταιρο με το ονομα του φορουμ… Είναι σα να γραφω εγω στο φορουμ  "e-vegan" ξερω 'γω, με ονομα χρηστη "Κοκορετσης". 😅

Χαβαλέ κανουμε ετσι, συγγνωμη για το off-topic αλλα δεν κρατηθηκα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε σου έχει τύχει να νυστάζεις αλλά να μην μπορείς να κοιμηθείς? Τότε έχεις "insomnia" και είσαι "Νυσταγμένος" :P

Επεξ/σία από Νυσταγμένος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...