Προς το περιεχόμενο

Αγορά iPad Pro 2020 τώρα ή αναμονή για το επόμενο;


EfMacOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, EfMacOS είπε

Στον Κωτσόβολο... τι λινκ να βάλω; Ισχύει όμως?

Θα το πάρεις; Έλεγα να πάρω το 12.9 στα 512GB. Aν είναι να πάρω και το magic keyboard θα πάω μάλλον στα 256GB. Αν δεν το δεις όμως πως να αποφασίσεις αν αξίζει να δώσει 450 για ένα πληκτρολόγιο....

Είναι τραγική η τιμή , αλλά και τα 250 του κλασικού είναι εξίσου τραγική. Δεν είναι καλύτερο κάτι τέτοιο ? https://www.logitech.com/en-us/product/slim-folio-pro?crid=1762

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως ο τύπος στο παρακάτω video δίνει την πιο λογική απάντηση για το τι έχει συμβεί με το ipad pro 2020.  Αποφάσισα τελικά να περιμένω για το επόμενο μοντέλο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2020 στις 8:59 ΜΜ, EfMacOS είπε

H σκέψεις μου: Να περιμένω 8 μήνες, και αν δεν το βγάλει; Nα περιμένω άλλους 5 (Μάρτιος 2021, αν το βγάλει τότε); Δηλαδή από τον Νοέμβριο του 2019 που αποφάσισα να το πάρω να φτάσω Μάρτιο 2021 για να έχω το καλύτερο;... Αυτή τη στιγμή έχω ένα ipad Air 2 το οποίο το παίρνουμε π...ούζα 2 1/2 άτομα( και είναι super). To ipad pro 2020 είναι ήδη πολύ μπροστά και γρήγορο (ακόμη και του 2018) για να περιμένω κάτι ακόμη γρηγορότερο. Η αναβάθμιση στην οθόνη αξίζει την τόση αναμονή; Άσε που μπορεί να είναι ακόμη ακριβότερο.

Αρχηγέ έχει γαμηθεί το σύμπαν με τον κωρονοιο , η κατάσταση γενικά δεν είναι καλή ,οικονομικά κυρίως, τι περιμένεις; Νομίζεις ότι δεν θα το ευχαριστηθείς; Πάρε να το απολαύσεις ιδίως τώρα που έχεις και πολύ ελεύθερο χρόνο. Το καλύτερο πάντα στη γωνία είναι. Άλλωστε το λες και μόνος σου. Αποφάσισες Νοέμβρη του 19 και πας για αγορά το Μάρτιο του 21; Αξίζει η αναμονή ; Για tablet μιλάμε όχι για οικόπεδο....

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/4/2020 στις 9:56 ΠΜ, EfMacOS είπε

Νομίζω πως ο τύπος στο παρακάτω video δίνει την πιο λογική απάντηση για το τι έχει συμβεί με το ipad pro 2020.  Αποφάσισα τελικά να περιμένω για το επόμενο μοντέλο...

 

Και εγώ το ίδιο έλεγα αλλά το νέο μοντέλο θα έρθει σε ένα χρόνο.  Αν συν-υπολογίσεις ότι αυτό το μοντέλο είναι όσο δυνατό όσο ένα λαπτοπ με τον i5 10 γενιάς που βγήκε πριν κάνα μήνα , μάλλον έχουμε πολύ καλό επεξεργαστή. 

Το μόνο που με προβληματίζει έντονα είναι αν η Apple θα ακολουθήσει την 5χρονη υποστήριξη ή θα πάει αρκετά παραπάνω , γιατί 1300€(12,9 / 256Gb) δεν είναι καθόλου μα καθόλου λίγα για να είναι άχρηστο μετά από 6 χρόνια.

Από την άλλη , το κλασικό iPad που έχει τον A10 του 2016 , αποκλείεται να μην πάρει αναβάθμιση για τουλάχιστον 3 ακόμα χρόνια , όποτε πάμε σε υποστήριξη 7 χρόνων σίγουρα.  

Βάλε και άλλον ένα χρόνο που θα μείνει στην προηγούμενη και άκρως λειτουργική έκδοση και πάμε στα 8 χρόνια λειτουργίας του A10. 

Ελπίζω σε υποστήριξη μέχρι τουλάχιστον iOS 20 του A12X , όποτε να είναι λειτουργικό για 8 χρόνια από την αγορά του.

Αν είχε τον Α13X , ούτε που θα σκεφτόμουν... κάτι τέτοια χαζά κάνει η Apple και μένεις με την απορία. 

Επεξ/σία από Vasilisxd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάντως σήμερα αναπαράγεται πολύ η είδηση ότι το νέο iPad Pro με την mini-led οθόνη πιθανότατα θα καθυστερήσει και αναμένεται Early 2021...

https://www.macrumors.com/2020/04/16/mini-led-ipad-pro-early-2021-release-rumor/

Επεξ/σία από sotirisl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι περισσότερα από ένα τα video. Τα είδα και γι αυτό είπα πως δεν θα το πάρω. 

5 ώρες πριν, aris_rom είπε

Το οποίο κυκλοφόρησε και έχουμε και το πρώτο βίντεο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Δεν έχει ανταγωνισμό, ότι πιο γρήγορο, φανταστική οθόνη, φανταστικά ηχεία, απίστευτες κάμερες... με μία λέξη τέλειο. 
Δείτε το βίντεο με το unboxing και την παρουσίαση που έκανα. 
https://www.youtube.com/watch?v=EuOoM0uq2f8&t=194s

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...