Προς το περιεχόμενο

Tidal (ανάλογο του Spotify)


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω την πάτησα. Premium αντί για HiFi :(

κάνας τρόπος να ακυρώσουμε και να πάρουμε το HiFi?

Μου χρέωσε και 1 ευρώ στη κάρτα...άρα τα 3ευρώ κάντε τα 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Moderators

Για οποιον ψαχνει προωθητικη απο προωθητες με την επιδοτηση τους, βλεπω googl-αροντας tidal 120 days , πως υπαρχουν καλυτερες λυσεις:

Πχ 60 ημερες εντελως δωρεαν ή 

Experience 120 days of Hi-Fi TIDAL for only USD 1.99. Your payment method will be automatically charged. After the promotional period, keep listening for USD ..

Το τοπικ μενει ανοικτο μονο για feedback της υπηρεσιας και οχι για αναρτηση βρωμικων συνδεσμων.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα με όλες αυτές τις προσφορές είναι ότι αφιερώνεις χρόνο να φτιάξεις τις λίστες σου κλπ και μετά η προσφορά λήγει και πρέπει να ξεκινήσεις πάλι από την αρχή

δεν έχω βρει δωρεάν τρόπο μεταφοράς playlists, favourites κλπ από μία εφαρμογή σε κάποια άλλη

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, waroo είπε

το πρόβλημα με όλες αυτές τις προσφορές είναι ότι αφιερώνεις χρόνο να φτιάξεις τις λίστες σου κλπ και μετά η προσφορά λήγει και πρέπει να ξεκινήσεις πάλι από την αρχή

δεν έχω βρει δωρεάν τρόπο μεταφοράς playlists, favourites κλπ από μία εφαρμογή σε κάποια άλλη

Πληρώνεις μια υπηρεσία και τέλος. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να ζεις με trials για κάτι που κοστίζει όσο ένα ποτό ή δύο καφέδες. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ το tidal κορυφαίο σε ήχο καθώς έχει ποιότητα αντίστοιχη με flac όταν επιλεχθεί master ή hi-fi ως ποιότητα streaming.

Βεβαια το προτείνω μόνο για WiFi καθώς ένα album εύκολα περνάει το μισό γιγαμπαιτ σε όγκο.

Διαφορετικά ποιότητα στο normal και ήχος αντίστοιχος με Spotify.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από προσωπική κακή εμπειρία, να είστε πολύ προσεχτικοί με τους κωδικούς σας στο tidal γιατί εμένα μου χακαραν τον λογαριασμό και η εξυπηρέτηση τους είναι για τα μπάζα. Έχω ανοίξει θέμα στο support εδώ και μια εβδομάδα και ακόμη δεν έχω απάντηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, waroo είπε

το πρόβλημα με όλες αυτές τις προσφορές είναι ότι αφιερώνεις χρόνο να φτιάξεις τις λίστες σου κλπ και μετά η προσφορά λήγει και πρέπει να ξεκινήσεις πάλι από την αρχή

δεν έχω βρει δωρεάν τρόπο μεταφοράς playlists, favourites κλπ από μία εφαρμογή σε κάποια άλλη

Υπάρχει online εργαλείο που κάνει μεταφορά playlists από Spotify σε Tidal (και από άλλες υπηρεσίες). Δες εδώ https://tidal.com/import-playlist

Εγώ το δοκίμασα με την προσφορά που δίνει για 120 ημέρες ή 5 μήνες. Όντως έχει λίγο καλύτερη ποιότητα ήχου από Spotify και στα κομάτια που λέει Master είναι ακόμη καλύτερο. Αλλά τελικά επέστρεψα σε Spotify γιατί αφενός έχει περισσότερο υλικό και αφετέρου η συνδρομή του Tidal με την υψηλή ποιότητα είναι αρκετά ακριβή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Tidal είναι φανταστικό για όσους ακούνε κλασσική μουσική / jazz, οι επιλογές του είναι ποιοτικές και σε μέτρια ποιότητα όχι την αισχρή του Spotify. Μεγάλο + είναι και το Tidal DL στο github.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

To spotify έχει ποιότητα μέχρι 320kbps.Το tidal τι παραπάνω προσφέρει σε θέμα ποιότητας;

MQA 1500kbps++ σε flac container. Tο software MQA decode του app τους είναι κακό αλλά αν υπάρχει υποστήριξη της κάρτας ήχου ή DAC με το passthrough έχεις αρκετά καλά αποτελέσματα.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα και εγώ. Googlαρα 120 days και με 4USD όλα κομπλέ. Επίσης με το κάτω link του φίλου που πόσταρε κάνεις μεταφορά playlist. Μπόμπα.

 

1 ώρα πριν, anifiend είπε

Υπάρχει online εργαλείο που κάνει μεταφορά playlists από Spotify σε Tidal (και από άλλες υπηρεσίες). Δες εδώ https://tidal.com/import-playlist

Εγώ το δοκίμασα με την προσφορά που δίνει για 120 ημέρες ή 5 μήνες. Όντως έχει λίγο καλύτερη ποιότητα ήχου από Spotify και στα κομάτια που λέει Master είναι ακόμη καλύτερο. Αλλά τελικά επέστρεψα σε Spotify γιατί αφενός έχει περισσότερο υλικό και αφετέρου η συνδρομή του Tidal με την υψηλή ποιότητα είναι αρκετά ακριβή.

thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...