Προς το περιεχόμενο

Το iOS 14 ενδέχεται να φέρει widgets στη home screen και wallpaper customizations


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι κι εγώ το ίδιο, το περιμένουμε εδώ και 2 εκδόσεις τουλάχιστον γιατί πλέον ui δείχνει τα χρονάκια του και ίσως βελτιώσει την συνολική εικόνα εμπειρίας του χρήστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, teri23 είπε

Θα προτιμήσω 1000 φορές το ντιζάιν του iPhone από αυτό του Galaxy s20 Ultra και θα σε προλάβω λέγοντας ότι είχα ένα iPhone 11 Pro Max, άλλαξα σε Galaxy s20 Ultra και τώρα πάλι iPhone 11 Pro Max. Δυστυχώς η Samsung απογοήτευσε ξανά.

στο θέμα τώρα εμένα προσωπικά με βολεύουν τα widget όπως είναι τώρα. Ωραία συμμαζεμένα στα αριστερά δεν θέλω να γεμίζω την οθόνη 

Συμφωνώ ότι έτσι είναι πιο συμαζεμένα και όμορφα.

Λογικά θα υπάρχει η επιλογή να τα αφήσεις όπως είναι η να τα βάλεις στην home screen...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2020 στις 6:23 ΜΜ, stafaf είπε

Έχει ήδη widgets αλλά επειδή έχεις Android δεν το ξέρεις όπως και κανένας από όσους σχολίασαν ως τώρα. 
 

Αν όμως έχεις xiaomi ή huawei είναι η τέρμα αριστερά οθόνη, που τσούρνεψαν μπακαλίστικα από τα iPhone. 
 

Συνεχίστε το ανούσιο σπαμάρισμα. 

Και είναι τόσο εύχρηστο αλλά και χρήσιμο που αποφάσισε η apple να βάλει τελικά widgets στη homescreen (sic). 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2020 στις 1:01 ΜΜ, teri23 είπε

Θα προτιμήσω 1000 φορές το ντιζάιν του iPhone από αυτό του Galaxy s20 Ultra και θα σε προλάβω λέγοντας ότι είχα ένα iPhone 11 Pro Max, άλλαξα σε Galaxy s20 Ultra και τώρα πάλι iPhone 11 Pro Max. Δυστυχώς η Samsung απογοήτευσε ξανά.

στο θέμα τώρα εμένα προσωπικά με βολεύουν τα widget όπως είναι τώρα. Ωραία συμμαζεμένα στα αριστερά δεν θέλω να γεμίζω την οθόνη 

Κάποιοι εδώ πέρα αλλάζουν τις ναυαρχίδες σαν τα κουλούρια.  Στα λόγια. Φυσικά το να λες ότι αγόρασες ένα κινητό των 1400 ευρώ και μετά από ένα μήνα το άλλαξες είναι στην πραγματικότητα ακόμη χειρότερο δεν ισχυροποιεί το επιχείρημα σου το εξασθενεί. 

Στις 6/4/2020 στις 12:00 ΠΜ, ntsikos είπε

Σσσσττ μην τα λες αυτά τα μυστικά θα πάθουν κανένα βραχυκύκλωμα 

Widgets στην αριστερή οθόνη δηλαδή όχι στη home screen δεν είναι βέβαια το ίδιο πράγμα. Απομειώνει τη χρηστικότητα των widgets και βεβαίως δίνει στο τηλέφωνο μία αρχαϊκή αισθητική. Κατά τα φαινόμενα η Apple συμφωνεί μαζί μου. ΥΓ. Άντε και app drawer για να μπορείς να βλέπεις την ταπετσαρία σου το 2024 , Always on Display το 2032, dual screen multitasking το 2040, edge menus το 2053 και πάει λέγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostasSTi είπε

Και είναι τόσο εύχρηστο αλλά και χρήσιμο που αποφάσισε η apple να βάλει τελικά widgets στη homescreen (sic). 😂

Μια χαρά ωραιότατα τακτοποιημένα είναι όπως είναι. 
Αυτο το χύμα το ινδιάνικο του Android να μου λείπει. 
Ελπιζω να αλλάξει γνώμη και να μη λανσάρει αυτό το χάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, stafaf είπε

Μια χαρά ωραιότατα τακτοποιημένα είναι όπως είναι. 
Αυτο το χύμα το ινδιάνικο του Android να μου λείπει. 
Ελπιζω να αλλάξει γνώμη και να μη λανσάρει αυτό το χάλι. 

Μα αν ξεχωρίζει σε κάτι το android από το ios στο ui, είναι σε αυτό! Μπορείς να το κάνεις όπως εσύ θέλεις! Χάλι θες; Χάλι. Συμμαζεμένο θες; Κι έτσι γίνεται. Μπερδεμένο το θες; Κι αυτό μπορεί να γίνει. Στο ios τα εικονίδια έχουν δική τους άποψη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Αν δεν πάει σε κραχ σκέφτομαι την αναβάθμιση στο 12 pro.

Ποιο πιθανον ειναι να πανε χωρες σε κραχ παρα η Apple...μια χαρα θα μπορεσεις να αγορασεις το 12.

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Ποιο πιθανον ειναι να πανε χωρες σε κραχ παρα η Apple...μια χαρα θα μπορεσεις να αγορασεις το 12.

Κραχ εννοούσα για εμάς, δηλαδή τη χώρα μας. Αν και με το φάρμακο που βγήκε μαντεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Η Apple να πάει σε κραχ το θεωρώ αδύνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tilaverboy είπε

Κραχ εννοούσα για εμάς, δηλαδή τη χώρα μας. Αν και με το φάρμακο που βγήκε μαντεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Η Apple να πάει σε κραχ το θεωρώ αδύνατο.

Ουτε εμεις θα παμε λογω ευρω μην πω οτι θα ειμαστε σε καλυτερη κατασταση απο αλλους εταιρους ...αυτα να τα βλεπουν οι δραχμολαγνοι και απλα να βαλουν την φαντασια τους να δουλεψει τι θα ειχε γινει την προηγουμενη φορα με την κριση και το χειροτερο τωρα με τον ιο.
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Ουτε εμεις θα παμε λογω ευρω μην πω οτι θα ειμαστε σε καλυτερη κατασταση απο αλλους εταιρους ...αυτα να τα βλεπουν οι δραχμολαγνοι και απλα να βαλουν την φαντασια τους να δουλεψει τι θα ειχε γινει την προηγουμενη φορα με την κριση και το χειροτερο τωρα με τον ιο.
 

Θα τρώγαμε σκυλάκια όπως στη Βενεζουέλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...