Προς το περιεχόμενο

Ο Bill Gates χρηματοδοτεί εργοστάσια για 7 υποψήφια εμβόλια για τον κορωνοϊό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, Antilogos1975 said:


Αυτο είναι το θέμα, δεν θες να καταλήξεις κάπου, απλά είδες μπιλ Γκέιτς και μπήκες.
αν τον έλεγαν Θανάση μουστοξυδη λες να έγραφες τα όσα έγραψες.?
και αν δεν το ξέρεις ακόμα ,καλύτερα να το μάθεις, τα λεφτά θέλουνε πάντα λεφτά.

αν δεν ήταν τα λεφτά στην μέση στην χώρα που ζεις ακόμα μονοπάτια θα  είχες. (για Ελλάδα λέω)

λες να υπήρχε μηχανικός και εργολάβος που θα φτιάχνανε δρόμους για την υστεροφημία τους?

φιλικα πάντα...

Έχει μπλέξει λίγο την π με την βούρτσα.
1) Σε παρακαλώ μην μου κάνεις μαθήματα και μάλιστα ανευ επιχειρημάτων
2) Αν ήξερα για τον Θανάση Μουστοξύδη μπορεί
3) Δεν τα κάνουν όλοι όλα για τα λεφτά. Έχεις σφάλμα λογικής. Δεν είπα ότι ο Gates ήταν στη microsoft και την έκανε/λειτουργούσε ανιδιοτελώς. Έβγαλε λεφτά από αυτό και καλά έκανε. Είπα ότι είναι πιθανό να μην τον νοιάζει να βγάλει λεφτά από το εμβόλιο όπως επίσης είναι πιθανό και να χάσει. Δεν νομίζω ότι το κάνει σαν ιδιοτελή κίνηση. Γνώμη μου είναι. Και έχει βάση, Μπορεί να είναι και λάθος. Πάντως κάνει φιλανθρωπίες ξοδεύοντας χρόνο και χρήμα πολλά χρόνια τώρα. Δεν κερδίζει λεφτά από αυτό. Χάνει. Αλλά η σύγκρισή σου είναι τελείως άκυρη. Τι σχέση έχει τώρα αν ο εργολάβος θα έκανε κάτι τζάμπα ή όχι. Και εκεί λάθος είσαι. Δηλαδή ποιος εμποδίζει τον Μπόμπολα να κερδοσκοπεί και συγχρόνως να φτιάξει και ένα σχολείο από δικά του λεφτά για δικούς του λόγους? Δεν είναι 1 και 2 τα παραδείγματα. Δεν βρίσκω κάποια βάση στη σκέψη σου

15 hours ago, antonisff said:

Τι σχέση έχουν αυτά που ειπα με Μασωνικες στοες και τα υπολοιπα φαιδρά που γράφεις μονο εσει ξέρεις... Η γνωμη μου είναι οτι ο κύριος Gates είναι πρωτα απο ολα επιχειρηματιας  και κοιταζει πως θα βγαλει λεφτα . Το γράφω με άλλες λεξεις μηπως το καταλάβεις. Αν σου έθιξα το θειο Bill συνέχισε τη κλάψα . Δε το παιρνω προσωπικα καλά κάνεις και μας λες τη γνώμη σου

Καλά όποιος έχει διαφορετική άποψη δεν είναι ανήψι του Bill. Εντάξει δεν ξέρω αν θα βγάλει λεφτά από το εμβόλιο αλλά είσαι σίγουρος ότι για αυτό το κάνει? Προσωπικά δεν το πιστεύω. Δεν πλέκω και το εγκώμιό του. Αλλά ο συγκεκριμένος δεν δείχνει ότι τα κάνει όλα για τα λεφτά. Προφανώς δεν είναι και άγιος. Αλλά εντάξει δηλαδή κάποιος δεν μπορεί να είναι και επιχειρηματίας και συγχρόνως όντως να ενδιαφέρεται και για κόσμο πέρα από το τομάρι του? Mutual exclusive?

Επεξ/σία από JimGer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

γιατί κάποιοι αγνοούν το τεράστιο φιλανθρωπικό έργο του.

The Bill and Melinda Gates Foundation is one of the wealthiest private foundations as of 2019 with endowment of $46.8 billion as of December 31, 2018.

Επεξ/σία από elteo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/04/2020 at 18:41, kr0m said:

πριν 10 χρονια μιλαγε για μειωση πληθυσμου μεσω εμβολιασμων, πριν 4 χρονια μας ελεγε για μια πανδημια που θα ερθει και δεν ειμαστε ετοιμοι, πριν 6 μηνες το ιδρυμα του συμμετειχε σε ασκηση-προσομοιωση μιας πανδημιας κορωνοιου. τυχαια ολα αυτα παντα.
τυχαιο επισης οτι η microsoft και η gavi (δημιουργημα του ιδρυματος gates), χρηματοδοτουν την συμμαχια ID2020 (google it).
τυχαιο επισης και πως προ ημερων ο gates εγραψε στο reddit πως θα ερθουν στο μελλον "ψηφιακα πιστοποιητικα" τα οποια θα δειχνουν ποιος νοσησε, ποιος εχει κανει το εμβολιο κ.ο.κ...για το καλο μας, και αλιμονο, τυχαιο και αυτο!

ευχαριστουμε σωτηρα gates!

Και όλα να ισχύουν, η ιστορία που βγάζεις τη θεωρώ τελείως απαράδεκτη θεωρία συνομωσίας. 

1) Ναι μίλαγε για μείωση πληθυσμού μέσω εμβολίων. Τι κατάλαβες ότι εννοούσε? Είδες τι εξήγησε?
2) Ναι το έλεγε και οι μαλάκες δεν τον άκουσαν. Το απόλυτα λογικό είναι ότι πανδημίες επαναλαμβάνονται. Δεν το λέει μόνο ο Gates αλλά όλοι οι επιστήμονες του τομέα και είναι και απόλυτα λογικό. Άρα το πρόβλημα το είχε ο Gates που έλεγε, ζώα κράτη που σας ενδιαφέρει μόνο η τσέπη σας και να δώσετε την υγεία στους ιδιώτες, δεν έχετε κάνει τίποτα για την περίπτωση της πανδημίας που θα έρθει νομοτελειακά σε κάποια φάση, ή τα κράτη που δεν έκαναν τίποτε να είναι έτοιμα για περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης όπως αυτή? Το ID2020 το είδα λίγο τώρα αλλά δεν το έψαξα πολύ. Δημιουργία ψηφιακής ταυτότητας νομίζω είναι. Και το γεγονός να κάνουν προσομοίωση για πανδημία κορωνοϊού και μη, μόνο καλό το βλέπω. Το κακό είναι ότι μάλλον δεν είχε γίνει από κράτη. Άρα κατ' εσέ αν κάνει κάποιος ασκήσεις ετοιμότητας σε περίπτωση φωτιάς δάσος, κτιρίου κλπ και ειδοποιεί ότι δεν έχουμε πλάνο σε περίπτωση φωτιάς και μετά από κάποιο καιρό (πχ καλοκαίρι) ω τι περίεργο, πιάσει φωτιά, ο πρώτος που υποψιάζεσαι είναι αυτός που ειδοποιούσε να είμαστε έτοιμοι. Συγχαρητήρια, κέρδισες χρυσό βατόμουρο για τη σκέψη σου.

Α και για πιο κοντινό παράδειγμα, σκέψου τώρα να είχε ειδοποιήσει κάνενας απαράδεκτος (και να τον είχαν ακούσει κιόλας οι αρχές) να είχαμε κάνει πρόβες εκκένωσης στο Μάτι. Καταστροφή θα ήταν σε σχέση με τα θαυματουργά αποτελέσματα.

Αυτό γιατί σε μετέπειτα ποστ σου ζητάς απάντηση. Όχι δεν λες κάτι ψέμματα. Απλά η συλλογιστική σου είναι μόνο για την Ελεύθερη Ώρα. Πήγαινε στον Στέφανο Χίο για συνέντευξη. Το πρόβλημα βέβαια δεν είναι με σένα (μόνο). Αλλά είδα το ποστ σου είχε πόσα like κλπ κλπ. Και το πρόβλημα για εμένα είναι ότι εσείς ψηφίζετε.

Α και για να προλάβω obviously δεν έχει να κάνει για να προστατεψώ τον Gates μην μου τον κακολογήσετε. Εγώ από τον Σόρος τα παίρνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φαντάζομαι πως το ιδανικό για πολλούς εδώ μέσα, θα ήταν ο Bill Gates να αρχίσει να μοιράζει χρήματα πετώντας τα με ελικόπτερο πάνω από τις γειτονιές ώστε να είναι αγαπητός ε? 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Φαντάζομαι πως το ιδανικό για πολλούς εδώ μέσα, θα ήταν ο Bill Gates να αρχίσει να μοιράζει χρήματα πετώντας τα με ελικόπτερο πάνω από τις γειτονιές ώστε να είναι αγαπητός ε? 😛 

Μπα και πάλι θα πουν ότι είναι μολυσμένα με τον ιό γιατί θέλει με αυτόν τον τρόπο να διευκολύνει την εξάπλωση του ώστε να χρειαστούμε σίγουρα το εμβόλιο και το τσιπ που ετοιμάζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AtiX είπε

Μπα και πάλι θα πουν ότι είναι μολυσμένα με τον ιό γιατί θέλει με αυτόν τον τρόπο να διευκολύνει την εξάπλωση του ώστε να χρειαστούμε σίγουρα το εμβόλιο και το τσιπ που ετοιμάζει...

Σωστά...

Αφού μπορεί να μας τα βάλει κατευθείαν στο λογαριασμό μας...

Ύποπτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...