Προς το περιεχόμενο

Lidl δραπανοκατσαβιδο 70€


ultimamage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί υπήρχαν ερωτήσεις για το δραπανοκατσαβιδο του lidl την προηγούμενη εβδομάδα για όποιον ενδιαφέρεται.

https://www.fylladiomat.gr/lidl/φυλλδιο-non-food-απ-τη-δευτρα-06-04-2020/?page=13

Στα 69.99 ευρώ

Πάρα πολύ καλό δραπανοκατσαβιδο αλλά από ότι βλέπω δεν είναι κρουστικό.

Όποιος θέλει και κρουστικό ας περιμένει κάνα 2 εβδομάδες όλο και θα το βγάλουνε πάλι.

Από Πέμπτη 9 του μήνα.

Edit specs:

  • Κινητήρας χωρίς ψήκτρες (Brushless Motor) – ιδιαίτερα μεγάλη διάρκεια ζωής λόγω της μικρότερης φθοράς
  • Γρήγορη αλλαγή λειτουργίας από διάτρηση σε βίδωμα και αντίστροφα, χωρίς τη χρήση εργαλείων
  • Κίνηση 2 ταχυτήτων με ρυθμιζόμενο αριθμό στροφών και γρήγορο στοπ
  • Ταχυφορτιστής με αυτόματη απενεργοποίηση φόρτισης
  • 21 προρυθμιζόμενες βαθμίδες ροπής στρέψης και επιπλέον ρύθμιση διάτρησης
  • Ενσωματωμένο LED
  • Ένδειξη φόρτισης μπαταρίας 3 βαθμίδων
  • Τσοκ-Röhm από μέταλλο με ακτινικό κλείδωμα
  • Μπαταρία: ιόντων λιθίου max. 20 V / 2 Ah
  • Μέγιστη ροπή στρέψης: 60 Nm
  • Βαθμίδες ροπής στρέψης: 21 + 1 βαθμίδα διάτρησης
  • Περιοχή σύσφιξης τσοκ: 1,5-13 mm
  • Μέγιστη διάμετρος διάτρησης: 38 mm σε ξύλο / 13 mm σε ατσάλι
  • Μπαταρία συμβατή με όλες τις συσκευές της σειράς „PARKSIDE X 20 V Team“
  • Σε σύγκριση με το επαναφορτιζόμενο δραπανοκατσάβιδο 2 ταχυτήτων PARKSIDE PABS 20-Li D4:
  • • έως 85 % υψηλότερο ρεύμα φόρτισης
  • • έως 70 % υψηλότερη ροπή στρέψης
  • • έως 10 x μεγαλύτερη διάρκεια ζωής κινητήρα
  • Έως 85 % υψηλότερο ρεύμα φόρτισης*
  • Έως 70 % υψηλότερη ροπή στρέψης*
  • Έως 10 x μεγαλύτερη διάρκεια ζωής κινητήρα*
  • * σε σύγκριση με το επαναφορτιζόμενο δραπανοκατσάβιδο 2 ταχυτήτων PARKSIDE PABS 20-Li D4
  • Μαγνητική υποδοχή bit
  • Αυτόματο κλείδωμα SPINDLE LOCK
  • Πρακτικό κλιπ ζώνης

5 χρονια εγγύηση*

Επεξ/σία από ultimamage
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.e-shop.gr/drapanokatsabido-kroystiko-mpatarias-black-decker-10mm-18v-li-ion-15ah-2-taxytiton-bdchd18-p-TLS.020584

Αυτό το παρέλαβα προχθές στα 59.9,τώρα ακρίβυνε βλέπω,αλλά είναι και κρουστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

https://www.e-shop.gr/drapanokatsabido-kroystiko-mpatarias-black-decker-10mm-18v-li-ion-15ah-2-taxytiton-bdchd18-p-TLS.020584

Αυτό το παρέλαβα προχθές στα 59.9,τώρα ακρίβυνε βλέπω,αλλά είναι και κρουστικό.

 Δεν εχει καμια σχεση το b&d με του lidl...

το b & d έχει ξανά ανέβει και ανέβασα του lidl γιατί ζητήθηκε απο τα παιδια σε ποστ που ηταν για b&d .

Του lidl ειναι σκυλί μαυρο. Εχει μεταλλικό τσοκ και οχι πλαστικο και στραβο σαν του b&d.

Οποιος εχει δουλεψει και τα 2 ξερει οτι ειναι η μερα με την νυχτα.

Βεβαια του lidl ερχεται ακριβο για ερασιτεχνική χρήση + οτι δεν ειναι κρουστικό.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει σοβαρός ξυλουργός που να δουλεύει με Parkside?

Σοβαρευτείτε... μια καλούλα λύση για ερασιτέχνες. Μέχρι εκεί.

Και δε ξέρω το κατά πόσο καλύτερο είναι το parkside από το B&D... τα έχω δουλέψει και τα 2 το Parkside είχε λίγο παραπάνω ροπή αλλά λαβή πολύ καλύτερη το B&D. ΚΑΙ κρουστικό που είναι βασικό αν θες να τρυπήσεις τοίχο

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pinakas0 είπε

Υπάρχει σοβαρός ξυλουργός που να δουλεύει με Parkside?

Σοβαρευτείτε... μια καλούλα λύση για ερασιτέχνες. Μέχρι εκεί.

Και δε ξέρω το κατά πόσο καλύτερο είναι το parkside από το B&D... τα έχω δουλέψει και τα 2 το Parkside είχε λίγο παραπάνω ροπή αλλά λαβή πολύ καλύτερη το B&D. ΚΑΙ κρουστικό που είναι βασικό αν θες να τρυπήσεις τοίχο

ναι ολοι το εχουν οσους γνωριζω εγω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, postfire είπε

ναι ολοι το εχουν οσους γνωριζω εγω

δηλαδή έχει δώσει ο άλλος 4-5 χιλιάρικα για πάγκους και λοιπά εργαλεία και δουλεύει με το δράπανο του LIDL αντί να πάρει ένα Dewalt να κάνει την δουλειά του

χαχα... οκ πάσο ότι πείτε

  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι 

1 λεπτό πριν, pinakas0 είπε

δηλαδή έχει δώσει ο άλλος 4-5 χιλιάρικα για πάγκους και λοιπά εργαλεία και δουλεύει με το δράπανο του LIDL αντί να πάρει ένα Dewalt να κάνει την δουλειά του

χαχα... οκ πάσο ότι πείτε

ναι γιατι ειναι σκυλια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MauroPaltoudias είπε

Γιατί Dewalt ειδικά; 

Στα δράπανα τα Dewalt είναι συνήθως τα κορυφαία (όχι πάντα), στα άλλα εργαλεία αλλάζουν λίγο τα πράγματα

3 λεπτά πριν, postfire είπε

ναι 

ναι γιατι ειναι σκυλια 

ότι πεις

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, pinakas0 είπε

Στα δράπανα τα Dewalt είναι συνήθως τα κορυφαία (όχι πάντα)

Εντάξει, καλά το πήγες, άξιος! (σε φιλικό ύφος, δεν το λέω ειρωνικά)

Το "όχι πάντα" μου έδωσε απαντήσεις. Είχα πλείστα παραδείγματα να παραθέσω (ειδικά σε ξυλουργικές εργασίες)

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pinakas0 είπε

Στα δράπανα τα Dewalt είναι συνήθως τα κορυφαία (όχι πάντα), στα άλλα εργαλεία αλλάζουν λίγο τα πράγματα

ότι πεις

αποψη μου ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή ευκαιρία να σπάσετε τα νεύρα των συγκάτοικών σας στις πολυκατοικίες, τρέξτε να προλάβετε όσοι μένετε σε διαμέρισμα, τώρα είναι το σωστό timing.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, pinakas0 είπε

Υπάρχει σοβαρός ξυλουργός που να δουλεύει με Parkside?

Σοβαρευτείτε... μια καλούλα λύση για ερασιτέχνες. Μέχρι εκεί.

Και δε ξέρω το κατά πόσο καλύτερο είναι το parkside από το B&D... τα έχω δουλέψει και τα 2 το Parkside είχε λίγο παραπάνω ροπή αλλά λαβή πολύ καλύτερη το B&D. ΚΑΙ κρουστικό που είναι βασικό αν θες να τρυπήσεις τοίχο

σε πληροφορω οτι εχω μακιτα δραπανοκατσαβιδο αξιας 220 ευρω και ενα parkside που το πηρα 60ευρω...το parkside το πηρα σαν δευτερο ετσι για να υπαρχει..μια μερα που μου χαλασε το μακιτα και το εδωσα με την εγγθηση του να το κανουν κανανε 2 βδομαδες..Σε αυτες τις δυο βδομαδες που χρησιμοποιουσα το parkside επαθα πλακα καμια διαφορα και πλεον τα χρησιμοποιω και τα δυο το ιδιο,με το parksιde λιγο περισσοτερο...Γενικα οτι δραπανα,παλμικα κατσαβιδια βγαζει το lidl της parkside χτυπηστε ειναι κελεπουρια...Δεν λεω ολα τα εργαλεια parkside επαναλαμβανω τα δραπανοκτσαβιδα,κρουστικα,παλμικα κλπ

εχουν και τρια χρονια εγγυηση

45 λεπτά πριν, postfire είπε

ta parkside σκοτωνουν τα εχουν ολοι οι ξυλουργοι

εχουν μεγαλη δυναμη και ποιοτητα 

εδω ενα βιντεακι 

αυτο το κρουστικο δραπανοκατσαβιδο της parkside εχω και ειναι κορυφη,τα καλυτερο εργαλειο απο οσα εχει δωσει η συγκερημενη εταιρια!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, petoglou είπε

σε πληροφορω οτι εχω μακιτα δραπανοκατσαβιδο αξιας 220 ευρω και ενα parkside που το πηρα 60ευρω...το parkside το πηρα σαν δευτερο ετσι για να υπαρχει..μια μερα που μου χαλασε το μακιτα και το εδωσα με την εγγθηση του να το κανουν κανανε 2 βδομαδες..Σε αυτες τις δυο βδομαδες που χρησιμοποιουσα το parkside επαθα πλακα καμια διαφορα και πλεον τα χρησιμοποιω και τα δυο το ιδιο,με το parksιde λιγο περισσοτερο...Γενικα οτι δραπανα,παλμικα κατσαβιδια βγαζει το lidl της parkside χτυπηστε ειναι κελεπουρια...Δεν λεω ολα τα εργαλεια parkside επαναλαμβανω τα δραπανοκτσαβιδα,κρουστικα,παλμικα κλπ

εχουν και τρια χρονια εγγυηση

αυτο το κρουστικο δραπανοκατσαβιδο της parkside εχω και ειναι κορυφη,τα καλυτερο εργαλειο απο οσα εχει δωσει η συγκερημενη εταιρια!

πες τα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...