Προς το περιεχόμενο

Lidl δραπανοκατσαβιδο 70€


ultimamage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/4/2020 στις 10:02 ΜΜ, pinakas0 είπε

Υπάρχει σοβαρός ξυλουργός που να δουλεύει με Parkside?

Σοβαρευτείτε... μια καλούλα λύση για ερασιτέχνες. Μέχρι εκεί.

Και δε ξέρω το κατά πόσο καλύτερο είναι το parkside από το B&D... τα έχω δουλέψει και τα 2 το Parkside είχε λίγο παραπάνω ροπή αλλά λαβή πολύ καλύτερη το B&D. ΚΑΙ κρουστικό που είναι βασικό αν θες να τρυπήσεις τοίχο

χαχαχαχαχα

Φιλος κολλητος μαραγκος.

Ειχε Makita κατσαβιδι. Αγορασμενο κοντά στα 200€.

Αγορασε και και ενα Parkside απο το lidl.

Τα δουλευε παρέα. 

Στον 1μιση χρονο το Makita τελος. Τηλεφωνο για εγγυηση. "ααα λυπαμαι πολυ. Εχει 1 χρονο εγγυηση".

Το πεταει στην ακρη και συνεχιζει ΜΟΝΟ με το parkside. 

Μου ερχεται ενα πρωι στο γραφειο, και μου λεει οτι το προηγουμενο βραδυ τα επαιξε το parkside. Ρε του λεω... μπας και εχεις την αποδειξη? Παιζει να μην εχει κλεισει τριετια που το πηρες. Μαζι ειχαμε παρει κάτι εργαλεία.

Πράγματι, βρισκει την αποδειξη, και πραγματι ηταν 3 χρονια παρα 40 μερες. Πάει στον Περισσο, το αφηνει, και επιτοπου του δινουν τσαντάκι με ολοκαινουργιο εργαλειο.

Πιστευεις οτι υπαρχει η παραμικρή πιθανότητα να ξανααγοράσει οτιδήποτε διαφορετικό απο Parkside?

Εχει πάρει απο τότε ΟΛΗ την σειρα την 20volt τα οποία δουλεύουν καθημερινα όλα τα εργαλεία, άκρως επαγγελματικά.

Δεν έχει χαλάσει τίποτα!

 

Στις 5/4/2020 στις 11:37 ΜΜ, matrixxx είπε

Αντι για προσφορα βλεπω ενα θεμα "ποιο ειναι καλυτερο".

Μην ενοχλειστε, κανω χαζι. Go on. Εβαλα την τιμη στον τιτλο και αν κανεις ξερει ποσο ειχε παλια αντι για 70 που εχει τωρα, μας το γραφει και αυτο μεσα στο θεμα.

49,99€ ειχε. (και όπως βλέπω διαβαζοντας τα προηγουμενα σχολια ήταν διαφορετικό εργαλείο)

Αγορασμένο 1-7-2019 μετά την επιστροφή του σκουπιδο black decker.

Εχω την απόδειξη.

 

Επεξ/σία από andreaspA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Πάει στον Περισσο, το αφηνει, και επιτοπου του δινουν τσαντάκι με ολοκαινουργιο εργαλειο.

Τον άφησαν να μπει έτσι φόρα παρτίδα, στο Houston service ; Δεν έκανε όλο το τελετουργικό;  Τηλέφωνο στη γραμμή εξυπηρέτησης πελατών του LIDL, άνοιγμα υπόθεσης (ticket) και εν συνεχεία αναμονή από Χιούστον για να του πουν φέρτο μας; 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2020 στις 5:43 ΜΜ, Beefeater είπε

σε τέτοιες τιμες δεν παιζονται απλα… μετα από παροτρυνση πηρε ο κολλητος την κλασσικη ηλεκτροκολληση που βγαζει κάθε εξαμηνο στο 50 ευρω...

2φορες που την χρειαστηκαμε (κολληση σπασμενου κρεββατιου, δημιουργια πορτας σε αγρο) κυριολεκτικα εβγαλε τα λεφτα της...

παρε τηλ σιδερα να ερθει να σου κανει 2 κολλησεις πχ (ουτε ένα ηλεκτροδιο ) να δουμε ποσο θα σου παρει...

Την εχω καινουργια στο κουτι της και καθεται. Δεν την εχω δοκιμασει ποτε. Αξιζει τον κοπο? Μου εχουν πει διαφορες "μπουρδες" όπως φανταζομαι, του στυλ "μην ασχοληθεις καν... θα απογοητευτεις" κλπ,κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

θα είναι στα το τέρας του Λοχ Νες ...... κάπου - κάποτε κάποιος το είδε :) 

Υπάρχουν κι αλλού αναφορές και δεν έχω ανάγκη να αποδείξω τίποτα. Εγώ (μη επαγγελματίας) τον άκουσα τότε το μαραγκό και δεν το μετάνιωσα.

Αυτά..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Τον άφησαν να μπει έτσι φόρα παρτίδα, στο Houston service ; Δεν έκανε όλο το τελετουργικό;  Τηλέφωνο στη γραμμή εξυπηρέτησης πελατών του LIDL, άνοιγμα υπόθεσης (ticket) και εν συνεχεία αναμονή από Χιούστον για να του πουν φέρτο μας; 

Απολύτως τίποτα. Με τα ρούχα της δουλειάς, μπήκε μέσα, το έδωσε, του έδωσαν καινούργιο και έφυγε.

Τι να σου πω... μπορει να τον ηξεραν και ως φατσα. Της γειτονιας ειναι. Καλογρεζα.

 

Και τώρα που το λές... ποιο τελετουργικό? Και ο πατέρας μου εχει πάει για σέρβις στον περισσό (δεν θυμαμαι την συσκευη. Κάτι της μάνας μου θα ήταν), και δεν είχε κανένα τελετουργικό.

Επεξ/σία από andreaspA
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, andreaspA είπε

Την εχω καινουργια στο κουτι της και καθεται. Δεν την εχω δοκιμασει ποτε. Αξιζει τον κοπο? Μου εχουν πει διαφορες "μπουρδες" όπως φανταζομαι, του στυλ "μην ασχοληθεις καν... θα απογοητευτεις" κλπ,κλπ.

για εμενα αξιζει με τα 1000... τωρα τι θα σου πουν οι "επιστήμονες" δικο τους θεμα...

συμβουλη- δουλευε την παντα με έναν ανειστηρα στο φουλ από πισω πλευρα που εχει "διχτακι" για να μην ζεστανεται και αναβει το θερμικο της... εγω εχω κολλησει μεχρι και 6 2.5 ηλεκτρόδια συνεχωμενα και δεν εχει σταματησει...

δλαδη τι παραπανω να ζητήσεις από ηλεκτροκολληση 50 ευρω αξιας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, andreaspA είπε

χαχαχαχαχα

Φιλος κολλητος μαραγκος.

Ειχε Makita κατσαβιδι. Αγορασμενο κοντά στα 200€.

Αγορασε και και ενα Parkside απο το lidl.

Τα δουλευε παρέα. 

Στον 1μιση χρονο το Makita τελος. Τηλεφωνο για εγγυηση. "ααα λυπαμαι πολυ. Εχει 1 χρονο εγγυηση".

Το πεταει στην ακρη και συνεχιζει ΜΟΝΟ με το parkside. 

Μου ερχεται ενα πρωι στο γραφειο, και μου λεει οτι το προηγουμενο βραδυ τα επαιξε το parkside. Ρε του λεω... μπας και εχεις την αποδειξη? Παιζει να μην εχει κλεισει τριετια που το πηρες. Μαζι ειχαμε παρει κάτι εργαλεία.

Πράγματι, βρισκει την αποδειξη, και πραγματι ηταν 3 χρονια παρα 40 μερες. Πάει στον Περισσο, το αφηνει, και επιτοπου του δινουν τσαντάκι με ολοκαινουργιο εργαλειο.

Πιστευεις οτι υπαρχει η παραμικρή πιθανότητα να ξανααγοράσει οτιδήποτε διαφορετικό απο Parkside?

Εχει πάρει απο τότε ΟΛΗ την σειρα την 20volt τα οποία δουλεύουν καθημερινα όλα τα εργαλεία, άκρως επαγγελματικά.

Δεν έχει χαλάσει τίποτα!

49,99€ ειχε. (και όπως βλέπω διαβαζοντας τα προηγουμενα σχολια ήταν διαφορετικό εργαλείο)

Αγορασμένο 1-7-2019 μετά την επιστροφή του σκουπιδο black decker.

Εχω την απόδειξη.

Όλα τα funboys έχουν φίλους μαραγκούς σε αυτό το νήμα απ' ότι φαίνεται 😄😄😄

Επίσης δε χρειάζεται σε κάθε πρόταση να πατάς το Enter... φιλικά να σε ενημερώσω ότι οι προτάσεις μπαίνουν και σε σειρά η μία μετά την άλλη χωρίς πρόβλημα και με εγγύηση LIDL 🤣

Επεξ/σία από pinakas0
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, pinakas0 είπε

Όλα τα funboys έχουν φίλους μαραγκούς σε αυτό το νήμα απ' ότι φαίνεται 😄😄😄

Επίσης δε χρειάζεται σε κάθε πρόταση να πατάς το Enter... φιλικά να σε ενημερώσω ότι οι προτάσεις μπαίνουν και σε σειρά η μία μετά την άλλη χωρίς πρόβλημα και με εγγύηση LIDL 🤣

Κάνε μια αναζήτηση για "μαραγκός parkside" και θα βρεις αποτέλεσμα από το 2013.

Εμείς τα έχουμε γράψει κι εκείνα για να διασκεδάζεις εσύ τώρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως μην τρελαίνεστε .....μιλάμε για εργαλεία χειρός,που συνεπάγεται εργαλεία που δεν χρειάζονται ακριβεια στην λειτουργία κλπ.

Αν ένα εργαλείο,εχει ικανοποιητική ισχύ και καλή πολύ καλή τιμή...του συγχωρείς οτι ειναι λίγο πιο βαρυ ή μεγάλο απο ένα επώνυμο που έχει 3-4 φορές πάνω.

Δεν μιλάμε για τόρνους ή φρέζες...ένα δράπανο είναι που ανοίγεις τρύπες με το χέρι.Και το συγκεκριμένο brushless μοντέλο...και κρίνοντας απο τα προηγούμενα με μακρά δοκιμή στη δουλειά,είναι ακόμη καλύτερο . Οσον αφορά την εγγύηση , δεν νομίζω οτι υπάρχει στην αγορά αντίστοιχη εταιρία που πλησιάζει καν.3 χρόνια εγγύση (ακόμη και χωρίς απόδειξη πολλές φορές),και 6 μήνες άμεση επιστροφή χρημάτων στο ταμείο αν δεν σου άρεσε ή το μετάνιωσες.

Προσωπικά,έχω μοντάρει αντίστοιχα dewalt εργαλεία που έχω και δουλεύουν με τις μπαταρίες 20v της parkside...με 3d printed αντάπτορα.

Επεξ/σία από babisgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pinakas0 είπε

Όλα τα funboys έχουν φίλους μαραγκούς σε αυτό το νήμα απ' ότι φαίνεται 😄😄😄

Επίσης δε χρειάζεται σε κάθε πρόταση να πατάς το Enter... φιλικά να σε ενημερώσω ότι οι προτάσεις μπαίνουν και σε σειρά η μία μετά την άλλη χωρίς πρόβλημα και με εγγύηση LIDL 🤣

Μήτσος μαραγκός. Αν έχεις καμιά δουλειά να σου δώσω το τηλέφωνο.

Πολύ καλό παιδί, και πολύ καλές τιμές. 

Τώρα αν έχεις κόλλημα εσυ και δεν μπορείς να αποδεχθείς πραγματικές καταστάσεις, σε καταλαβαίνω. Υπάρχουν πολλοί κολλημένοι μάστορες ή "μάστορες" που νομίζουν ότι επειδή έδωσαν 1000€ σκάβουν καλύτερα απο τον άλλον που έδωσε 200€. Ταυτόχρονα αν αποδεχθούν ότι υπάρχει κάτι καλύτερο σε VfM , αυτόματα πρέπει να αποδεχθούν ότι είναι μαλάκες που τα έσκασαν χοντρά για να πάρουν το ίδιο κινέζικο εργαλείο με ταμπελάκι. Δύσκολο να αποδεχθεί ο οποιοσδήποτε ότι τον έπιασαν Κώτσο.
Εχω και απο αυτούς. Κολλητος φιλος 25 χρόνια, υδραυλικός. Μην του πεις για εργαλειο Lidl. Βεβαια ισως αυτος να ειναι και λιγο δικαιολογημενος. Αλλη η δουλεια του υδραυλικού. Πολυ πιο σκληρη για τα εργαλεια. Αλλιως σκάβεις πλάκα οικοδομής , και αλλιώς βιδώνεις βίδες σε μελαμίνες. Είναι και λίγο άμπαλος με τα εργαλεία βέβαια...

Ειναι ακριβώς όπως όλα τα προιόντα. Πάει το βλήμμα στο γωνιακό μαγαζί απέναντι απο τα Everest στο Χαλάνδρι, και αγοράζει tshirt λευκό φανελάκι (ίδιο με αυτό που φόραγα φαντάρος χορηγία) με κάτι πούλιες κολλημένες στο στήθος, στην προνομιακή τιμή των 711€ !!! (Ρώτησα 3 φορες αν ειναι κωδικός προιόντος ή τιμή για να μπορέσω να το πιστέψω)
Το ίδιο και με τα καλάμια ψαρέματος. Πάει και αγοράζει το super γουαου Shimano (ή δεν ξέρω τι άλλη μάρκα) με μηχανακια που μετρανε τα ρουλεμαν, απο εξωτικά υλικά στην προνομιακή τιμή των 500€ και πάει ο μπάρμπας (ο Κυρ Μάριος στο Πόρτο Ράφτη) δίπλα με το πεταχτάρι των 3€ ,ή το καλάμι του Lidl των 20€ την παντόφλα Bufallo και τον φραπέ στο χέρι, βγάζει 5 ψάρια , φεύγει, και κοιτάει ο hi καλαμάς σαν Χάνος, που ούτε αυτόν δεν έβγαλε. (μια που το ανέφερα. Κορυφαίαααα τα καινούργια καλάμια των 35€ που έφερε το Lidl)

Σε όλα τα προιόντα το ίδιο πράγμα γίνεται.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Makita αν κάνεις register το εργαλείο, έχει επέκταση εγγύησης στα 3 χρόνια για το εργαλείο και 2 για την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Anaheim είπε

H Makita αν κάνεις register το εργαλείο, έχει επέκταση εγγύησης στα 3 χρόνια για το εργαλείο και 2 για την μπαταρία.

 Η επέκταση της εγγύησης στα 3 χρόνια για εργαλεία και στα 2 χρόνια για μπαταρίες ισχύει μόνο για αγορές προϊόντων Makita που πραγματοποιήθηκαν από το επίσημο δίκτυο αντιπροσώπων της Makita Ελλάς Α.Ε.! Για παράδειγμα το Amazon, το ebay και άλλα ξένα ηλεκτρονικά καταστήματα δεν ανήκουν στο δίκτυο της Makita Ελλάς Α.Ε.! Σας συνιστούμε να αναζητάτε το λογότυπο των "Makita® Authorised Dealer" της Makita Ελλάς Α.Ε. όταν αγοράζετε προϊόντα Makita από το διαδίκτυο. Η επέκταση της εγγύησης αναγνωρίζεται μόνο σε όσους διαμένουν μόνιμα στην Ελλάδα.

Ωραία εγγύηση δεν λέω , αλλα προφανώς ο επίσημος reseler έχει τιμή αρκετά πάνω απο ενα συνοικιακό ή ακόμη χειρότερα ebay , amazon  

 

Επεξ/σία από babisgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...