Προς το περιεχόμενο

Ο Edge είναι τώρα ο δεύτερος δημοφιλέστερος desktop browser


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, sotirisl είπε

για τον καινούργιο μιλάω... το πρόβλημα εμφανίζεται όταν γράφω comments σε νήματα (όπως εδώ)....

 

Περίεργο, τον χρησιμοποιώ μήνες από beta και δεν είχα πρόβλημα στο insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, Radiatedsoul είπε

Τον εχω εδω και ενα μηνα, ειναι ολοιδιος με τον chrome που ειχα πριν, χρησημοποιει τα ιδια ακριβως extensions τα οποια τα κατεβαζεις απο το ιδιο μαγαζι του chrome, με μια μονο διαφορα: δεν τρωει ολη τη μνημη του συστηματος οταν ανοιγεις ενα tab

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τον νεο edge

Όχ....όντος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά πολύ καλή προσπάθεια ο Edge, από την πρώτη κιόλας έκδοση αλλά αναμφίβολα έδωσε άλλον αέρα η συμβατότητα της πασίγνωστης μηχανής. 

Το μόνο κρίμα από όλη την ιστορία είναι η Mozilla. Αντικειμενικά πρόσφερε τόσα πολλά στο Web και μάλλον σε 2 χρόνια θα κηρύξει πτώχευση :(. Και όχι μόνο για λόγους νοσταλγίας, αλλά χρειαζόμαστε ακτιβιστές με λίγο νιονιό που δεν καίνε κεραίες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Punker είπε

Το 90% του μεριδίου τους θεωρώ είναι από άσχετους που δεν ξέρουν να κατεβάσουν μόνοι τους Browser και χρησιμοποιούν τον προεγκαστεστημένο με τα Windows :)

Ενώ οι σχετικοί κατεβάζουν chrome.

Ok.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sotirisl είπε

εμένα πάντως αρκετές ιστοσελίδες (συμπεριλαμβανομένου του insomnia.gr) δεν τις εμφανίζει σωστά...

Δες τις ρυθμίσεις ασφαλείας ή κατέβασε το επίπεδο από balanced σε basic, με off το Tracking prevention

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα συμπεράσματα μου.

1) Κρίμα για τον Firefox, μετά από όλα τα κρομοειδή κατέληξα στον Firefox και δεν τον αλλάζω με τίποτα.

2) Οι χρήστες του insomnia χρησιμοποιούν (με βάση τα posts το λέω), περισσότερο τον opera από ότι οι ίδιοι οι κινέζοι.

3) Τα ποσοστά του Chrome, επειδή διαβάζω τα ποσοστά κάθε μήνα στο softpedia, παραμένουν μπετόν αρμέ, δεν πέφτουν με τίποτα.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιουσα Firefox για πανω από 15 χρόνια αλλά πρόσφατα γύρισα στον edge μιας και είναι πιο ελαφρύς κσι γρήγορος.
Επίσης μπορείς να μεταφέρεις όλους τους σελιδοδεικτες και όλους τους κωδικούς από άλλους browsers κσι έτσι είναι σαν να τον χρησιμοποιουσα πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...