Προς το περιεχόμενο

Ο Edge είναι τώρα ο δεύτερος δημοφιλέστερος desktop browser


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, TR-909 είπε

Όταν "επιτρέψει" στο new tab να ανοίγει blank page ή μπάρα αναζήτησης με την προεπιλεγμένη μηχανή και όχι με την Bing εδώ είμαστε - έως τότε τα ξαναλέμε.

https://windowsloop.com/change-edge-chromium-new-tab-search-engine/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χειρότερος και από τον chrome για τα προσωπικά δεδομένα.

Αυτό που "o chrome  είναι πιο ελαφρύς και γρήγορος",και ο εντζ πλέον προφανώς,έρχεται με κάποιο κόστος στους πόρους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δουλεύω Opera τα τελευταία χρόνια και Firefox. Και οι δύο έχουν τα καλά τους και τα κακά τους.

Ο Opera ας πούμε έχει ενσωματωμένο VPN αλλά όχι καλούς download managers εκεί που υπερέχει ο firefox...κλπ

3 ώρες πριν, YoungHOV είπε

Opera και ξερό 🍞. Με ενσωματωμένο adblocker. 

Πρόσφατα δοκίμασα τον Edge, και, ενώ μου άρεσε αισθητικά, έκανε κάποιες χαζομάρες σε πολλά από τα daily visit sites μου... 

Τελικά από Microsoft browsers, μόνο ο IE6 άξιζε😝

VPN,ADBLOCKER, βγάζεις φώτο ότι βλέπεις... άψογος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Καλησπέρα, έχετε 5 λεπτά να σας μιλήσουμε για τον σωτήρα μας, ΦΆΙΡΦΟΞ

Δυστυχώς αλλά μετά από πολλά χρόνια με ανάγκασε να τον εγκαταλείψω. Με μισή καρδιά μεν αλλά πλέον είναι αδύνατο να κάνω την δουλειά μου. Μετά την 64 κάτι έκδοση βγήκε off. Κρίμα στην αλεπού. 

Edge πλέον μέχρι να αλλάξει κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, freegr είπε

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά όντως κατάφερε να διακριθεί σε σύντομο χρονικό διάστημα, ωστόσο δεν έχει την ευχρηστία του chrome μάλλον...

Φίλε δοκιμάσετο είναι πολύ καλός σου εχει το collection που δεν έχει ο Chrome εγώ με αυτό σώθηκα απόθηκευω διάφορες σειρές και με ένα κλικ μπαίνω απευθείας έχει και αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εχεις windows tablet και χρησιμοποιείς αφη, ο νεος Edge ειναι μονόδρομος.. Καποια πρόβληματα που έχει ο Chrome με αφη στα Windows, ο edge δεν τα έχει. Επίσης βάζεις οτιδήποτε έχει ο Chrome στον edge. Στην ουσία ο ίδιος browser κατα 99% είναι πλέον chrome και edge, οπότε κατι "μονο chrome, edge βάζουν οι άσχετοι" πρέπει να εισαι ο ίδιος άσχετος για να το πεις. 

Στο Android ομως opera. Μακράν ο καλύτερος. Ο Chrome σαν περιβάλλον εργασίας στο Android, για τα πανηγύρια ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ignome4 είπε

Για μια ακόμη φορά αδικούνε το Safari :(

Εντάξει αντικειμενικά τώρα αν μιλάμε για Windows based μηχανήματα δεν υπάρχει Safari.. και το λέω εγώ που δεν χρησιμοποιώ safari ούτε στα 4 από τα apple devices μου, παρά μόνο στο iphone και αυτό όταν θέλω στα γρήγορα να δω κάτι που δεν προϋποθέτει history ή passwords κλπ....

41 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Ενδιαφέρον θα είχε να μας έδειχνε και τα αντίστοιχα ποσοστά στο insomnia.gr

Toυ insomnia δεν ξέρω, αλλά δες από ένα  πολύμικρό αθλητικό ειδησεογραφικό για σήμερα.. ΚΑΝΕΝΑΣ Edge... Και γενικά στα 37 Google Analytics account που έχω πρόσβαση, δεν υπάρχει κανένας Edge στο Ελληνικό κοινό. Τώρα αν κάποιος θέλει να κάνει διάλογο για ούτε 1% market share, οκ εγώ αποχωρώ και ας συνεχίσει μόνος του...

image.png.7c4a9c68c7e1e1a4c7ca3bf252d02818.png

 

Και επειδή πολύ θα πουν ότι τα ειδησεογραφικά έτσι και αλλιώς τα βλέπουν άτομα από κινητό, ας δούμε και από ένα eshop τί έχει γίνει σήμερα..

Γενικά η ερώτησή μου είναι ΓΙΑΤΙ ανεβαίνει άρθρο για τον Edge?.. 

image.png.8212db90fdada48df222a652840d9782.png

1 ώρα πριν, oldnew είπε

 Στην ουσία ο ίδιος browser κατα 99% είναι πλέον chrome και edge, οπότε κατι "μονο chrome, edge βάζουν οι άσχετοι" πρέπει να εισαι ο ίδιος άσχετος για να το πεις. 

Στο Android ομως opera. Μακράν ο καλύτερος. Ο Chrome σαν περιβάλλον εργασίας στο Android, για τα πανηγύρια ειναι. 

Δες τα παραπάνω stats και ξαναμιλάμε.. Μην κρίνετε με τις προσωπικές σας προτιμήσεις. 

ΠΟΙΟΣ OPERA ρε μάγκες σοβαρά τώρα, πού ζείτε στο 2004?... hahah... 

Χωρίς πλάκα τώρα, ο μηδενικός Edge με όλο το σπρώξιμο απ'την MS και παλεύει να πιάσει το 1% marketshare.. Respect στον Opera που κρατιέται λίγο από κάτω του χωρίς καθόλου σπρώξιμο, αλλά χωρίς υπερβολή φτιάχνουμε στην εταιρεία site και κανείς πελάτης μας ποτέ δεν θέλει να ασχοληθούμε με το αν παίζουν σε Opera ή όχι... Δεν αξίζει ούτε 1 εργατοώρα το test ο Opera....

2 ώρες πριν, Feregorn είπε

Opera FTW!!!

Είμαστε πολλοί τελικά! Για άλλη μια φορά τα γκάλοπς βγήκαν μούφα!!! xD xD xD

Στα γκάλοπ και εγώ μία φορά που με ρώτησαν στο Σύνταγμα με τα ακουστικά στα αυτιά ακούγοντας Iron Maiden τους φώναξα ένα "Ψηφίζω Λεβέντη" και έφυγα γελώντας.. Στην κάλπη τί ρίχνεις είναι το θέμα... Και η κάλπη είναι τα google analytics. (και φυσικά δεν ψήφισα κανένα Λεβέντη..)

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, polaki είπε

Εντάξει αντικειμενικά τώρα αν μιλάμε για Windows based μηχανήματα δεν υπάρχει Safari.. και το λέω εγώ που δεν χρησιμοποιώ safari ούτε στα 4 από τα apple devices μου, παρά μόνο στο iphone και αυτό όταν θέλω στα γρήγορα να δω κάτι που δεν προϋποθέτει history ή passwords κλπ....

Toυ insomnia δεν ξέρω, αλλά δες από ένα  πολύμικρό αθλητικό ειδησεογραφικό για σήμερα.. ΚΑΝΕΝΑΣ Edge... Και γενικά στα 37 Google Analytics account που έχω πρόσβαση, δεν υπάρχει κανένας Edge στο Ελληνικό κοινό. Τώρα αν κάποιος θέλει να κάνει διάλογο για ούτε 1% market share, οκ εγώ αποχωρώ και ας συνεχίσει μόνος του...

image.png.7c4a9c68c7e1e1a4c7ca3bf252d02818.png

Και επειδή πολύ θα πουν ότι τα ειδησεογραφικά έτσι και αλλιώς τα βλέπουν άτομα από κινητό, ας δούμε και από ένα eshop τί έχει γίνει σήμερα..

Γενικά η ερώτησή μου είναι ΓΙΑΤΙ ανεβαίνει άρθρο για τον Edge?.. 

image.png.8212db90fdada48df222a652840d9782.png

Δες τα παραπάνω stats και ξαναμιλάμε.. Μην κρίνετε με τις προσωπικές σας προτιμήσεις. 

ΠΟΙΟΣ OPERA ρε μάγκες σοβαρά τώρα, πού ζείτε στο 2004?... hahah...

Εσύ δουλεύεις ένα software βάση stats ή ευχρηστίας... με το συμπάθειο κιόλας?  :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...