Προς το περιεχόμενο

Το YouTube θα αφαιρέσει βίντεο με θεωρίες συνωμοσίας που συνδέουν τον κορωνοϊό με το 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το YouTube αποφασιζει να αφαιρέσει βίντεο με 5g... Κάπου εδώ ξεκινάνε τα σενάρια συνωμοσίας....

Επεξ/σία από salamander998
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Αυτή η κίνηση με κάνει να πιστεύω πως ίσως να είναι αλήθεια.....
Και όλα ξεκίνησαν με το 4g...
Μια χαρά ήμασταν με το 3g.....
source.gif

Και με την PSTΝ μια χαρα ησουν με 56Kbps μεχρι που γνωρισες την ISDN.
Και με την ISDN το ιδιο μεχρι που γνωρισες την DSL και παει λεγοντας. Να συνεχισω?

Επεξ/σία από grifind
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, aypnia είπε

Δεν είναι όμως ελεύθερο μέσο, είναι ιδιωτικό φόρουμ και για αυτό έχουν αποφασίσει τα δικαστήρια.

 

Eιναι ιδιωτικο φορουμ που μονοπωλει το μεγαλυτερο public forum ονοματι internet. Ας διασπασουν την Google και τα υπολοιπα μονοπωλια/ολιγοπωλεια του ιντερνετ σε χιλια κομματια και δε θα χουμε κανενα παραπονο τοτε. Μεχρι να γινει αυτο ομως πρεπει να θεωρειται δημοσιο φορουμ. Οσο για τα δικαστηρια ολοι ξερουμε καλά πως υποκυπτουν στα συμφεροντα και στη δικη μας χωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JcD είπε

Επηρεάζεται εν τέλη το κοινωνικό αγαθό στο σύνολο του αφού επηρεάζουν απόψεις και ψηφοφορικά σώματα όλες αυτές οι πλατφόρμες.

Ο συμφορουμίτης σου εξηγεί ότι θα πρέπει αυτό το δικαίωμα να βρίσκεται υπό έλεγχο. Για παράδειγμα το Fb παραδέχεται στυγνά ότι υπάρχουν αλγόριθμοι ειδικά για την εξαφάνισή  των συντηρητικών απόψεων. Εν ολίγοις η πλατφόρμα λειτουργεί με πολιτικό πρόσημο και από την στιγμή που επηρεάζει μεγάλη μερίδα πολιτών ανά τον κόσμο θα πρέπει να ελέγχεται.

Για τους παραπάνω λόγους δεν υπάρχει η απλή επιλογή της αποχώρησης από όλες αυτές τις πλατφόρμες αν δεν συμφωνούμε με τις πολιτικές τους, οι ενεργοί πολίτες θα πρέπει να αγωνίζονται εναντίων αυτών των πολιτικών φίμωσης.

Σίγουρα επηρεάζεται το κοινωνικό σύνολο από τη στιγμή που έχει 2 δισεκατομμύρια χρήστες.

Και τι ακριβώς δεν επηρεάζει τη κοινή γνώμη; Το YouTube όμως δεν είναι μέσο κοινωνικής δικτύωσης.

Αν ήταν μέσο κοινωνικής δικτύωσης γιατί νομίζεις πήγαν και έβγαλαν (και έφαγαν τα μούτρα τους) το Google+;

Αν το YouTube είναι τότε τα πάντα είναι, μέχρι το Netflix και το Spotify.

 

5 λεπτά πριν, korgan είπε

Eιναι ιδιωτικο φορουμ που μονοπωλει το μεγαλυτερο public forum ονοματι internet. Ας διασπασουν την Google και τα υπολοιπα μονοπωλια/ολιγοπωλεια του ιντερνετ σε χιλια κομματια και δε θα χουμε κανενα παραπονο τοτε. Μεχρι να γινει αυτο ομως πρεπει να θεωρειται δημοσιο φορουμ. Οσο για τα δικαστηρια ολοι ξερουμε καλά πως υποκυπτουν στα συμφεροντα και στη δικη μας χωρα.

Το τι πρέπει να θεωρείται το κρίνουν τα δικαστήρια, έτσι γίνεται στη δημοκρατία.

Πως όμως θα διασπάσουμε και τα 2 δισεκατομμύρια χρήστες που έχει;

Σε YouTube 1, YouTube 2, YouTube 3, YouTube για μερακλήδες, YouTube ufo edition κλπ;

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JcD είπε

Ο συμφορουμίτης σου εξηγεί ότι θα πρέπει αυτό το δικαίωμα να βρίσκεται υπό έλεγχο. Για παράδειγμα το Fb παραδέχεται στυγνά ότι υπάρχουν αλγόριθμοι ειδικά για την εξαφάνισή  των συντηρητικών απόψεων. Εν ολίγοις η πλατφόρμα λειτουργεί με πολιτικό πρόσημο και από την στιγμή που επηρεάζει μεγάλη μερίδα πολιτών ανά τον κόσμο θα πρέπει να ελέγχεται.

Για τους παραπάνω λόγους δεν υπάρχει η απλή επιλογή της αποχώρησης από όλες αυτές τις πλατφόρμες αν δεν συμφωνούμε με τις πολιτικές τους, οι ενεργοί πολίτες θα πρέπει να αγωνίζονται εναντίων αυτών των πολιτικών φίμωσης.

Eλεγχο από ποιον? Ειπαμε, αν νομιζεις οτι δε τηρουνται οι νομοι του κρατους που διεπουν την εταιρια μπορεις να καταφυγεις στη δικαιοσυνη.

Αυτο που για σενα ειναι φιμωση, για καποιον αλλο είναι απαραιτητο μετρο.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Για τους παραπάνω λόγους δεν υπάρχει η απλή επιλογή της αποχώρησης από όλες αυτές τις πλατφόρμες αν δεν συμφωνούμε με τις πολιτικές τους, οι ενεργοί πολίτες θα πρέπει να αγωνίζονται εναντίων αυτών των πολιτικών φίμωσης.

Εχω μπερδευτεί... από πότε η διασπορά ψεύτικων ειδήσεων, επικίνδυνων για την υγεία απόψεων και η εκμετάλλευση αμόρφωτων ανθρώπων είναι κοινωνικό δικαίωμα και εντάσσεται στην ελευθερία του λόγου??? Από πότε αυτά τα αποτρεπτικά μέτρα θεωρούνται φίμωση???

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, andreaspA είπε

Υπαρχουν βλαμμενοι και βλαμμενοι.
Το να πιστεύεις ότι η γη ειναι επίπεδη , ή ότι έρχεται ενέργεια απο το σύμπαν που θα σε γιατρέψει απο τον καρκίνο, ή ότι η καφετζού θα σου πει ποτε θα παντρευτεις, δεν ενοχλεις κανεναν και δεν δημιουργεις και προβλημα στην κοινωνια.

Στο χωριό μου πιστεύαν ότι το γαιδούρι κατέβαινε απο την συκιά στο νεκροταφείο.


Αλλα να σχηματιζεται ενα κινημα, απο ανοητους, που κανουν σημαια ΟΤΙ ΠΑΠΑΡΙΑ βρουνε στο internet, είτε ότι ο κορονοιος δεν υπαρχει , είτε ότι το 5g θα μας στειρώσει , θα μας αποβλακωσει , θα μας κανει σκλάβους του εξω απο δω , ή ότι ο γκαραζιέρης απο την πάτρα έχει 3 τρις που κάθονται στην τράπεζα, ή ακομα και ότι "λεφτά υπάρχουν" και εγώ θα σας τα δώσω αλλά ο άλλος είναι κακός και δεν θέλει, ήρθε η ώρα να λογοκριθεί και να ελεγθεί.
Απο την στιγμή που δεν εχουν την αντίληψη να καταλάβουν ούτε τέτοια απλά πράγματα, και πια τολμώ να πώ ότι είναι ψυχιατρικό αντικείμενο οι εμμονές που τους διακατέχουν και ορίζουν την ζωή του, οφείλει κάποιος να κάνει κάτι!

Και οφείλει να το κάνει, διότι αυτές οι εμμονές επηρεάζουν την δική μου ζωή. Οι ψυχοπαθείς λοιπόν αυτοί είναι επικινδύνοι για το κοινωνικό σύνολο.

Δυστυχως δεν είναι εφικτό να διαθέσουμε έναν ψυχίατρο πάνω απο τον καθένα μας.

Συνεπώς... ΜΠΡΑΒΟ YOUTUBE!

Πες τα!! Πριν λίγες μέρες συζητούσα με φίλους στο discord και τους έλεγα ακριβώς τα ίδια πράγματα!! Το οτι υπάρχει τόσος πολύς κόσμος που δεν μπορεί να αντιληφθεί τα βασικά με τιλταρει απίστευτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, νομίζω οτι δεν θα τα διαγράφει τελείως, αλλά δεν θα τα προωθεί:

https://telecoms.com/503580/youtube-to-limit-exposure-5g-conspiracy-theories-but-wont-remove-content/

Και να τα έσβηνε μερικά ακραία όπως αυτά με το κίνημα στην Μ. Βρεταν΄ία που ότι ιστό βρίσκουν τον καίνε, πάλι υπέρ θα ήμουν. 

Δεν μιλάμε εδώ για παραπληροφόρηση, αλλά προτροπή σε παράνομες ενέργειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, aypnia είπε

Tο τι πρέπει να θεωρείται το κρίνουν τα δικαστήρια, έτσι γίνεται στη δημοκρατία.

Πως όμως θα διασπάσουμε και τα 2 δισεκατομμύρια χρήστες που έχει;

Σε YouTube 1, YouTube 2, YouTube 3, YouTube για μερακλήδες, YouTube ufo edition κλπ;

 

Ε δε το λες και δημοκρατια αυτο που εχουμε αλλα τεσπα. Οσο για την απορια σου υπαρχουν πολλοι τροποι και εταιριες παλιοτερα διασπονταν συχνα λογω μονοπωλιων. Για παραδειγμα το youtube μπορει να γινει ανεξαρτητο ωστε να μην εχει το χρημα της google απο πισω απου θα βοηθησει πολυ τον ανταγωνισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korgan είπε

Ε δε το λες και δημοκρατια αυτο που εχουμε αλλα τεσπα. Οσο για την απορια σου υπαρχουν πολλοι τροποι και εταιριες παλιοτερα διασπονταν συχνα λογω μονοπωλιων. Για παραδειγμα το youtube μπορει να γινει ανεξαρτητο ωστε να μην εχει το χρημα της google απο πισω απου θα βοηθησει πολυ τον ανταγωνισμο.

Ευχαριστώ αλλά όχι 🙂

Συγκρίνοντας τα προτεινόμενα που μου βγάζει το YouTube με των άλλων αντίστοιχων sites ψηφίζω Google ΑΙ δαγκωτό.

Δεν δίνω 10 ευρώ το μήνα για premium για να έχω στη τελική ένα χειρότερο προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aypnia είπε

Ευχαριστώ αλλά όχι 🙂

Συγκρίνοντας τα προτεινόμενα που μου βγάζει το YouTube με των άλλων αντίστοιχων sites ψηφίζω Google ΑΙ δαγκωτό.

Δεν δίνω 10 ευρώ το μήνα για premium για να έχω στη τελική ένα χειρότερο προϊόν.

 

Εννοεις τα προτεινομενα με cringe youtubers που αρεσουν στα 12χρονα ή σε περιπτωση που δε βλεπεις πολυ Ελλληνικο youtube κατι αθλια βιντεακια τυπου SNL μεγαλων αμερικανικων καναλιων? Οχι ευχαριστω δε θα παρω. Επισης δε μπορω να το πιστεψω οτι πετας τα λεφτα σου στο Youtube Premium, τοσο κοστιζουν netflix και Amazon prime.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, korgan είπε

Εννοεις τα προτεινομενα με cringe youtubers που αρεσουν στα 12χρονα ή σε περιπτωση που δε βλεπεις πολυ Ελλληνικο youtube κατι αθλια βιντεακια τυπου SNL μεγαλων αμερικανικων καναλιων? Οχι ευχαριστω δε θα παρω. Επισης δε μπορω να το πιστεψω οτι πετας τα λεφτα σου στο Youtube Premium, τοσο κοστιζουν netflix και Amazon prime.

Εξαρτάται τι βλέπεις. Το βασικό είναι τα προτεινόμενα να έχουν σχέση με αυτά που βλέπεις.

Σε άλλα sites τύπου dailymotion μου βγάζει αρκούδες, δεν μου αρέσουν οι αρκούδες 🙂

Το γιατί έχω premium... για αφαίρεση διαφημίσεων παντού και σε smart τηλεοράσεις εύκολα, offline mode παντού και ουσιαστικά μου έρχεται μόνο 2 ευρώ από τη στιγμή που έκοψα τη συνδρομή στο spotify για το music.

Έχω και Netflix και Apple TV. Το prime το έκοψα γιατί δεν είχε υπότιτλους και μου την έσπαγε αλλά σιγά σιγά θα βάλουν τώρα οπότε μπορεί να ξαναβάλω.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...