Προς το περιεχόμενο

Το YouTube θα αφαιρέσει βίντεο με θεωρίες συνωμοσίας που συνδέουν τον κορωνοϊό με το 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Regulus είπε

Ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να είμαστε στο 2020 με όλα αυτά που έχουμε ανακαλύψει και εφεύρει και με όλη την πληροφορία διαθέσιμη στον κάθε ένα, ο αριθμός των ηλίθιων να αυξάνεται εκθετικά!

Άντε ντε; αυτό το αναρωτιέμαι  κι εγώ.

Μήπως. Μηπως λέω, εσύ, εγώ και κάτι άλλοι δεν πάμε καλά;
Γιατί εδώ βλέπω πολύ τρελά φίλε μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Καλαμάτα πού Ήταν η πρώτη πόλη με τεχνολογία 5G την σταμάτησαν κάποιοι συνωμοσιολόγοι με την δικαιολογία ότι κάνει ζημιά στους όρχεις και δεν μπορούν να κάνουν παιδιά.... .. 
Τώρα σκορπίζει κύταρρα πρωτείνης με περίβλημα απο λίπος (χοντρικά ο κορονοϊός) και σκορπά το θάνατο.
Ας σταματήσει κάποτε ο καθένας να λέει πράγματα τα οποία τα κατασκευάζει ο νους του, διότι αυτός σκορπά τον τρόμο απο την αμάθεια που έχει.
Σε λίγο θα πούν ότι φταίει η κλανιά του ET επειδή ήπιε μπύρα.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μ'αρέσουν οι "δηθενάκιδες" εδώ μέσα που τους αρέσει η φίμωση, άτομα που σε άλλα θέματα θα τους δείς να "κόπτονται" για την δημοκρατία, τον αντιρατσισμό και άλλα τέτοια. Βλέπω άτομα να ειρωνεύονται, να γουστάρουν γκεμπελικές μεθόδους και όχι ελευθερία έκφρασης. Κατα την γνώμη μου μωρά παιδιά είν'αυτά που δεν μπορούν να φιλτράρουν τις γνώμες, απόψεις κλπ. Στην ζωή μου έμαθα να τ'ακούω όλα και με τις δικές μου διαμορφωμένες αντιλήψεις να φιλτράρω και να συμπεραίνω για το οτιδήποτε. Η σφαιρικότητα και η πολυφωνία είναι το απαύγασμα της ζωής μας. Αυτό είναι το κέρδος της εμπειρίας, της γνώσης, της μορφώσεως. Και τέλος έχω μάθει για όλα τα θέματα πως τίποτε δεν θεωρείτε εξ ορισμού θέσφατο. Όλα τα αμφισβητώ και όλα τα δέχομαι με τα ανάλογα ποσοστά στο εκάστοτε θέμα. Οι αρχαίοι Έλληνες έλεγαν... "ενδέχεται άλλως έχειν". Είναι λοιπόν πιστός του "δόγματος" αυτού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Homecinemakias είπε

Εμένα μ'αρέσουν οι "δηθενάκιδες" εδώ μέσα που τους αρέσει η φίμωση, άτομα που σε άλλα θέματα θα τους δείς να "κόπτονται" για την δημοκρατία, τον αντιρατσισμό και άλλα τέτοια. Βλέπω άτομα να ειρωνεύονται, να γουστάρουν γκεμπελικές μεθόδους και όχι ελευθερία έκφρασης. Κατα την γνώμη μου μωρά παιδιά είν'αυτά που δεν μπορούν να φιλτράρουν τις γνώμες, απόψεις κλπ. Στην ζωή μου έμαθα να τ'ακούω όλα και με τις δικές μου διαμορφωμένες αντιλήψεις να φιλτράρω και να συμπεραίνω για το οτιδήποτε. Η σφαιρικότητα και η πολυφωνία είναι το απαύγασμα της ζωής μας. Αυτό είναι το κέρδος της εμπειρίας, της γνώσης, της μορφώσεως. Και τέλος έχω μάθει για όλα τα θέματα πως τίποτε δεν θεωρείτε εξ ορισμού θέσφατο. Όλα τα αμφισβητώ και όλα τα δέχομαι με τα ανάλογα ποσοστά στο εκάστοτε θέμα. Οι αρχαίοι Έλληνες έλεγαν... "ενδέχεται άλλως έχειν". Είναι λοιπόν πιστός του "δόγματος" αυτού.

Κάπου μάλλον μπερδεύεις την ελευθερία στην έκφραση με τη διασπορά ψεμάτων και την εκμετάλλευση των ανίδεων...

Μιλάς για γνώση και μόρφωση και ξεχνάς το σημαντικότερο, για να υπάρχει αυτή θα πρέπει πρώτα να την έχουμε διδαχθεί... τι θα έλεγες αν πχ σε όλα τα σχολικά βιβλία γράφανε ότι η γη είναι επίπεδη?? Ότι ο άνθρωπος κατασκευάστηκε από κάποια ανώτερη δύναμη??? Ότι το πεπρωμένο μας καθοδηγείται από τα άστρα???

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τους κούφιους πολιτικούς που μόνο παχιά λόγια έχουμε να δούμε ποτέ θα σωθούμε και θελουμε όντως 5G εδώ και τώρα που φαίνεται η αξία του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για εσάς που θεωρείτε τους εαυτους σας  "μορφωμένους", που δεν τρώτε σανό (αναφέρομαι και σε εσένα @AtiX), που λέτε πως τα 5G δικτυα ειναι 100% ασφαλή και όσοι λένε το αντίθετο ειναι αμαθείς συνομοσιολόγοι, ακούστε αυτόν τον "αμόρφωτο" καθηγητή Βιοχημείας από το Παν.Πατρών τί έχει να πει:
https://www.brighteon.com/799e105d-211f-4d1c-a4e1-70d2965618db

Οκ, η γη δεν ειναι επίπεδη (το έχουμε αποδείξει), αλλά  τα δίκτυα κυψέλης που εκπέμπουν στα μικροκύματα δεν ειναι 100% ασφαλή (και αυτο το εχουμε αποδείξει).
Δεν είναι διασπορά ψέματος το να λες ότι προκαλούν καρκίνους, υπογονιμότητα, κλπ, αλλά είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ γυρω από την οποία εχουν γραφτεί αρκετά επιστημονικά papers, μας αρέσει δεν μας αρεσει.
Δεν λεω να κατεβάσουμε τις κεραίες, αλλά υπάρχουν έρευνες που δείχνουν ότι η τεχνολογία αυτή (όπως και οι πρηγούμενες) πρεπει να εφαρμοστεί με μέτρο.
Το να συγκρίνει καποιος το συγκεκριμενο θέμα (5g) με επίπεδη γη και λοιπές αναπόδεικτες θεωρίες συνομοσιολογίας, είναι τουλάχιστον άτοπο και αβάσιμο.

Σε καθε περίπτωση κακώς το yt διαγράφει τετοιο περιεχόμενο.
Τόσες άλλες αβάσιμες κουταμάρες εχουν δημοσιευθεί. Αυτό τους πείραξε, που στο κατω κατω εχει μια καποια επιστημονική βαση? (και δεν μιλαω για την συνδεση covig με 5g, αυτό ειναι τελείως γελοίο να το ισχυριστεί καποιος)
 

Επεξ/σία από ptaf
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, ptaf said:

Για εσάς που θεωρείτε τους εαυτους σας  "μορφωμένους", που δεν τρώτε σανό (αναφέρομαι και σε εσένα @AtiX), που λέτε πως τα 5G δικτυα ειναι 100% ασφαλή και όσοι λένε το αντίθετο ειναι αμαθείς συνομοσιολόγοι, ακούστε αυτόν τον "αμόρφωτο" καθηγητή Βιοχημείας από το Παν.Πατρών τί έχει να πει:
https://www.brighteon.com/799e105d-211f-4d1c-a4e1-70d2965618db

Οκ, η γη δεν ειναι επίπεδη (το έχουμε αποδείξει), αλλά  τα δίκτυα κυψέλης που εκπέμπουν στα μικροκύματα δεν ειναι ασφαλή (και αυτο το εχουμε αποδείξει). Δεν είναι διασπορά ψέματος το να λες ότι προκαλούν καρκίνους, υπογονιμότητα, κλπ, αλλά είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ γυρω από την οποία εχουν γραφτεί αρκετά επιστημονικά papers, μας αρέσει δεν μας αρεσει.
Δεν λεω να κατεβάσουμε τις κεραίες, αλλά υπάρχουν έρευνες που δείχνουν ότι η τεχνολογία αυτή πρεπει να εφαρμοστεί με μέτρο.
Το να συγκρίνει καποιος το συγκεκριμενο θέμα (5g) με επίπεδη γη και λοιπές  αβάσιμες συνομοσιολογίες, είναι τουλάχιστον άτοπο.

Σε καθε περίπτωση κακώς το yt διαγράφει τετοιο περιεχόμενο, φαίνεται να υπάρχει οικονομικό συφμέρον από πίσω.
Τόσες άλλες αβάσιμες κουταμάρες εχουν δημοσιευθεί. Αυτό τους πείραξε, που στο κατω κατω εχει μια καποια επιστημονική βαση?
 

Ξέρεις πόσες φορές σε "καπέλωσες" με όσα έχεις γράψει συνολικά σε αυτό το post??? 🤔

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 minutes ago, billdanos said:

Ξέρεις πόσες φορές σε "καπέλωσες" με όσα έχεις γράψει συνολικά σε αυτό το post??? 🤔

?? Δεν καταλαβα τί εννοείς με καπέλωσα? Πόσες?

Νομιζω είναι σαφες πως δεν στηρίζω τις θεωρίες που συνδεουν covid με 5g, μα θεωρώ αδόκιμο να τα ισοπεδώνουμε όλα.
@billdanos δεν ξερω αν σου κανει διαφορα , τη στιγμη που εκανες το quote ταυτόχρονα  εκανα καποιες μικροδιορθώσεις στη διατυπωση του προηγούμενου post, μα η ουσία του μηνύματός μου ειναι ίδια.

Για εμένα καλό ειναι να τα βλεπουμε με κριτική σκέψη και ψυχραιμία, χωρίς να γενικεύουμε αλόγιστα.

Επεξ/σία από ptaf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ptaf είπε

Για εσάς που θεωρείτε τους εαυτους σας  "μορφωμένους", που δεν τρώτε σανό (αναφέρομαι και σε εσένα @AtiX), που λέτε πως τα 5G δικτυα ειναι 100% ασφαλή και όσοι λένε το αντίθετο ειναι αμαθείς συνομοσιολόγοι, ακούστε αυτόν τον "αμόρφωτο" καθηγητή Βιοχημείας από το Παν.Πατρών τί έχει να πει:
https://www.brighteon.com/799e105d-211f-4d1c-a4e1-70d2965618db

Οκ, η γη δεν ειναι επίπεδη (το έχουμε αποδείξει), αλλά  τα δίκτυα κυψέλης που εκπέμπουν στα μικροκύματα δεν ειναι 100% ασφαλή (και αυτο το εχουμε αποδείξει).
Δεν είναι διασπορά ψέματος το να λες ότι προκαλούν καρκίνους, υπογονιμότητα, κλπ, αλλά είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ γυρω από την οποία εχουν γραφτεί αρκετά επιστημονικά papers, μας αρέσει δεν μας αρεσει.
Δεν λεω να κατεβάσουμε τις κεραίες, αλλά υπάρχουν έρευνες που δείχνουν ότι η τεχνολογία αυτή (όπως και οι πρηγούμενες) πρεπει να εφαρμοστεί με μέτρο.
Το να συγκρίνει καποιος το συγκεκριμενο θέμα (5g) με επίπεδη γη και λοιπές αναπόδεικτες θεωρίες συνομοσιολογίας, είναι τουλάχιστον άτοπο και αβάσιμο.

Σε καθε περίπτωση κακώς το yt διαγράφει τετοιο περιεχόμενο.
Τόσες άλλες αβάσιμες κουταμάρες εχουν δημοσιευθεί. Αυτό τους πείραξε, που στο κατω κατω εχει μια καποια επιστημονική βαση? (και δεν μιλαω για την συνδεση covig με 5g, αυτό ειναι τελείως γελοίο να το ισχυριστεί καποιος)
 

Μα το θέμα αφορά την σύνδεση του covid19 με το 5G.

To ότι ο οι κυψελες πειράζουν κλπ το ακούμε απο τότε που είχαμε 1G.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπητέ μου @ptaf μπορείς να μου πεις αν η ακτινοβολία μικροκυμάτων υπάρχει και αν ναι, αν έχει σχέση με το 5G ή με τους φούρνους????

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Ukforthemoment said:

Μα το θέμα αφορά την σύνδεση του covid19 με το 5G.

To ότι ο οι κυψελες πειράζουν κλπ το ακούμε απο τότε που είχαμε 1G.

Σωστά, παρασύρθηκα με  όσες (off topic) γενικεύσεις διαβασα στις προηγουμενες σελίδες και προσπαθώντας να δώσω τη λογική πλευρά του πράγματος, βγηκα εν μέρη κι εγώ off topic. 
Επιτρέψτε μου να το θεσω και από μια διαφορετική πλευρα.

Υπήρξαν άνθρωποι (σιγουρα στο USA, ισως και αλλού) που έκαναν ρατσιστικές επιθέσεις σε Ασιάτες γιατί θεωρούν τους Κινέζους υπεύθυνους για τον κορονοϊό. Άνθρωποι στο ίδιο πνευματικό επίπεδο (ίσως και χαμηλότερο ακομα) σπανε κεραίες 5g πιστευοντας οτι αυτο φταιει για τον κορονοϊό.

Θέτω λοιπόν το ερώτημα: αφού το yt θελει να μπλοκάρει αυτα τα ομολογουμένος ανόητα βίντεο, τότε γιατι δεν κανει το ίδιο και για τα αντίστοιχα του προέδρου Trump που ονομάτισε δημοσια τον κορονοϊό ως Κινεζικο ιό (Chinese virus)? Μια δήλωση που σε καποιους χαζους/ανίδεους/ρατσιστες προκάλεσε ξενοφοβικές, ακραίες αντικοινωνικές συμπεριφορές και έχει κάνει δύσκολη τη ζωή πολλών Ασιατών, κατοίκων USA.
Είναι αραγε μεγαλύτερο πρόβλημα για το yt αν ένας τύπος που "τρώει σανό" σπάσει μια κεραία, από το να σπάσει το κεφάλι ενως συνανθρώπου? Δεν ειναι  στοχευμένο και μεροληπτικό από πλευράς της εταιρίας? Ο Trump (κι ας εκανε μετα αποσαφίνηση), είναι για εμενα χειρότερος κινδυνος από τους συνομοσιολογους 5g-covid γιατι εχει εξουσία, γιατι ειναι ο προεδρος τους και όχι ενας "ακυρος τρελος" συνομοσιολόγος που λεει ο,τι του κατεβάσει. Η δήλωσή του επηρέασε αρνητικά πολίτες και όχι άψυχες κεραίες.

Εχουμε νου να κρίνουμε κύριοι, δεν χρειαζόμαστε λογοκρισία για να γίνει καλύτερος ο κόσμος. Ελεύθερη διακινηση πληροφορίας, κριτική σκέψη και ψυχραιμία χρειαζόμαστε. Πάντα θα υπάρχουν όμως κι εκεινοι που δεν σκέφτονται και ό,τι ακούσουν το πιστεύουν αλλά και δρουν άκριτα.
Aν είναι ετσι τότε να καταργήσουμε και τις σελίδες που κανουν χαβαλέ, τη μυθολογία κλπ μην τυχον κανας βλαξ τα παρει για αλήθεια και τρεχουμε.

Υ.Γ.  @billdanos όσον αφορα το προηγούμενο μηνυμα σου, ελπίζω όταν βρεις χρόνο να εξηγήσεις δημόσια το του καπελώματος, καθώς ειλικρινα δεν αντιλαμβανομαι πώς με καπέλωσα όπως λες. Μήπως κάτι παρεξήγησες? Πραγματικά αν δεν ήσουν mod (καθως οι mods γραφουν σοβαρα), θα σκεφτόμουν απλά ότι εισαι κάποια "πορδή" (troll) που πετάχτηκε, μα δεν ενστερνίζομαι σε καμια περίπττωση κατι τετοιο για εσενα,  για αυτο κι περιμένω να εξηγηθείς.

22 minutes ago, AtiX said:

Αγαπητέ μου @ptaf μπορείς να μου πεις αν η ακτινοβολία μικροκυμάτων υπάρχει και αν ναι, αν έχει σχέση με το 5G ή με τους φούρνους????

Αγαπητέ @AtiX την απορία σου μπορείς ευκολα να την λύσεις μελετώντας τη θεωρία γυρω από το ηλεκτρομαγνητικό φασμα.
Βεβαίως, τα μικροκύματα είναι ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία που εκτείνεται σε συχνοτητες απο περιπου 0.3GHz εως και 300GHz, οπότε ναι τα μικροκύματα εχουν σχεση και με τα δίκτυα κινητης και τους φουρνους μικροκυμάτων και με το wifi/bluetooth και με το τηλεοπτικό σήμα και με πολλες ακομα τεχνολογικές εφαρμογες. Καθε μηκος κύματος (συχνοτητα) εχει και διαφορετική αλληλεπίδραση με τους ιστους και τις οργανικες ουσίες.
Μπορείς να τα ψάξεις και μονος σου σε μεγαλύτερο βαθος αν θες, δεν ειναι δυνατο να δώσω διαλεξη σε βαθος μεσω ενώς online forum, μα σε κάθε περίπτωση σου απάντησα στην ερώτησή σου.
Θες να καταλήξεις καπου με το συλλογισμό σου, ή απλά με τεσταρεις τρια Πανεπιστήμια Θετικών Επιστημών που παρακολούθησα σε 2 βαθμίδες εκπαίδευσης, μου έμαθαν έστω τα βασικα?
 

Επεξ/σία από ptaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, ptaf είπε

Αγαπητέ την απορία σου μπορείς ευκολα να την λύσεις μελετώντας το ηλεκτρομαγνητικό φασμα.
Βεβαίως, τα μικροκύματα εκτείνονται απο περιπου 0.3GHz εως και 300GHz, οπότε ναι εχει σχεση και με τα δίκτυα κινητης και τους φουρνους μικροκυμάτων και με το wifi και με πολλες ακομα τεχνολογικές εφαρμογες. Καθε μηκος κύματος (συχνοτητα) εχει και διαφορετική αλληλεπίδραση με τους ιστους και τις οργανικες ουσίες.
Μπορείς να τα ψάξεις και μονος σου σε μεγαλύτερο βαθος αν θες, δεν ειναι δυνατο να δώσω διαλεξη σε βαθος μεσω ενώς online forum
 

Ωραία τα βασικά τα έχουμε...

μπορείς να μου πεις το 5G α) σε ποιές συχνότητες λειτουργεί, β) αν αυτές οι συχνότητες έχουν χρησιμοποιηθεί σε κάποια άλλη χρήση, γ) ποιά είναι τα όρια ασφαλείας για αυτές τις συχνότητες, δ) ποιοί οι αποδεδειγμένο κίνδυνοι εκτός των ορίων ασφαλείας???

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ptaf είπε

Για εσάς που θεωρείτε τους εαυτους σας  "μορφωμένους", που δεν τρώτε σανό (αναφέρομαι και σε εσένα @AtiX), που λέτε πως τα 5G δικτυα ειναι 100% ασφαλή και όσοι λένε το αντίθετο ειναι αμαθείς συνομοσιολόγοι, ακούστε αυτόν τον "αμόρφωτο" καθηγητή Βιοχημείας από το Παν.Πατρών τί έχει να πει:
https://www.brighteon.com/799e105d-211f-4d1c-a4e1-70d2965618db

Δείτε από το 4:35 και μετά και διαδώστε υπεύθυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...