Προς το περιεχόμενο

Το YouTube θα αφαιρέσει βίντεο με θεωρίες συνωμοσίας που συνδέουν τον κορωνοϊό με το 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, AtiX said:

Ωραία τα βασικά τα έχουμε, αν και βρίσκω την προτροπή σου για να μπω σε φόρουμ και να μάθω τι είναι ακτινοβολία λίγο παρακινδυνευμένη, θα προτιμήσω κανένα επιστημονικό βιβλίο, επιστημονικό άρθρο ή την wikipedia που πάντα έχουν πήγες για να μπορώ να επιβεβαιώσω...

μπορείς να μου πεις αν η συχνότητα λειτουργίας του 5G α) σε ποιες συχνότητες λειτουργούν, β) αν αυτές οι συχνότητες έχουν χρησιμοποιηθεί σε κάποια άλλη χρήση, γ) ποια είναι τα όρια ασφαλείας για αυτές τις συχνότητες???

@AtiX μην βαζεις λογια στο στομα μου, διαβασε με προσοχή τα γραφόμενα μου σε παρακαλώ. Δεν ειπα ποτέ να μπεις να το ψαξεις σε φορουμς, θα ήταν ανόητο. Στα forums γραφουμε ο καθενας ό,τι θέλει και δεν θα βγαλεις άκρη. Για να τα διασταυρώσεις ανοιξε βιβλια, αναζήτησε επιστημονικά αρθρα , ή εστω δες στη wikipedia (πχ Μικροκύματα-Wikipedia). Ειναι πολύ ευκολο, και σιγουρα πολύ πιο γόνιμο από το να γράφεις "εξυπναδες" και ανακρίβειες, κάνοντας στείρες εως προβοκατόρικες ερωτησεις σε συμforumίτες σου.
Αυτα που ρωτας ειναι πολύ ευκολο να τα βρεις μόνος σου, ακομα κι αν δεν εχεις ειδικές γνώσεις. Από κει και πέρα αν κάτι διαβασεις και δεν το καταλαβαίνεις ειμαι στη διάθεσή σου να σου λύσω την όποια απορία, εφόσον μπορώ και γνωρίζω. Αν ειναι off topic ρώτα με ακομα και με ΠΜ.

Με κάθε ειλικρίνεια αλλά και με κάθε σεβασμό και εκτίμηση, το ότι ρωτάς αυτα τα πραγματα χωρίς καν να κανεις τον ελαχιστο κοπο να τα τσεκαρεις μονος, ή να δώσεις εσύ τα (επιστημονικά) δεδομένα ώστε να γίνει συζήτηση, με κανει να να απορώ για το ποιες είναι πραγματικά οι προθέσεις σου. Αυτα που με ρωτάς τα γνωρίζεις ήδη σε κάποιο βαθμό ή προσπαθείς να μαθεις? Θες να καταλήξεις κάπου? Ποια η συλλογιστική σου, τί θες να πεις?

5 minutes ago, Doubt said:

Δείτε από το 4:35 και μετά και διαδώστε υπεύθυνα.

xaxaxax!!! εχεις απόλυτο δίκιο, στο τέλος το ξεφτυλίζει. Για την συνεντευξη του καθηγητή το ανεβασα οχι για τις γελοιοτητες στο τελος που εβαλε ο δημιουργος του βιντεο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 hours ago, polaki said:

Αν και γελάω με τις αστειότητες του κάθε ψεκασμένου, με αποκορύφωμα τον αστείο που έβαλε στην εξίσωση και τον Kobe Bryant λέγοντας.. COVID.. στα Εβραϊκά = KOBE... (WTF DUDE?) ταυτόχρονα δεν πιστεύω ότι το κάθε Youtube έχει δικαίωμα στην αφαίρεση και στην κριτική, απ'τη στιγμή που ούτε hate speech είναι, ούτε racist ούτε τίποτα.. Υπάρχουν άλλα και άλλα βίντεο στη συγκεκριμένη πλατφόρμα.. τους πείραξε το συγκεκριμένο? 9 στα 10 που λέει ο λόγος είναι fake news.. τί κωλοπιλάλα τους έπιασε τώρα με το 5G δεν το πολυπιάνω....

Τώρα οκ αυτούς που λένε "Α κοίτα μας κατεβάζουν τα βίντεο γιατί φοβούνται την αλήθεια κλπ" εντάξει οκ ούτε για καλημέρα δεν είναι να λες.. άστους στο σκοτάδι τους δεν θα τους σώσεις εσύ.

μου πεσανε τα @ απο τα γελια το ειδα!!!!!!!

Επεξ/σία από yiani
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ptaf είπε

@AtiX μην βαζεις λογια στο στομα μου, διαβασε με προσοχή τα γραφόμενα μου σε παρακαλώ. Δεν ειπα ποτέ να μπεις να το ψαξεις σε φορουμς, θα ήταν ανόητο. Στα forums γραφουμε ο καθενας ό,τι θέλει και δεν θα βγαλεις άκρη. Για να τα διασταυρώσεις ανοιξε βιβλια, αναζήτησε επιστημονικά αρθρα , ή εστω δες στη wikipedia (πχ Μικροκύματα-Wikipedia). Ειναι πολύ ευκολο, και σιγουρα πολύ πιο γόνιμο από το να γράφεις "εξυπναδες" και ανακρίβειες, κάνοντας στείρες εως προβοκατόρικες ερωτησεις σε συμforumίτες σου.
Αυτα που ρωτας ειναι πολύ ευκολο να τα βρεις μόνος σου, ακομα κι αν δεν εχεις ειδικές γνώσεις. Από κει και πέρα αν κάτι διαβασεις και δεν το καταλαβαίνεις ειμαι στη διάθεσή σου να σου λύσω την όποια απορία, εφόσον μπορώ και γνωρίζω. Αν ειναι off topic ρώτα με ακομα και με ΠΜ.

Με κάθε ειλικρίνεια αλλά και με κάθε σεβασμό και εκτίμηση, το ότι ρωτάς αυτα τα πραγματα χωρίς καν να κανεις τον ελαχιστο κοπο να τα τσεκαρεις μονος, ή να δώσεις εσύ τα (επιστημονικά) δεδομένα ώστε να γίνει συζήτηση, με κανει να να απορώ για το ποιες είναι πραγματικά οι προθέσεις σου. Αυτα που με ρωτάς τα γνωρίζεις ήδη σε κάποιο βαθμό ή προσπαθείς να μαθεις? Θες να καταλήξεις κάπου? Ποια η συλλογιστική σου, τί θες να πεις?

xaxaxax!!! εχεις απόλυτο δίκιο, στο τέλος το ξεφτυλίζει. Για την συνεντευξη του καθηγητή το ανεβασα οχι για τις γελοιοτητες στο τελος που εβαλε ο δημιουργος του βιντεο

Ειλικρινά επειδή ταυτόχρονα διάβαζα και ένα άλλο μήνυμα από λάθος έγραψα για σένα περί φόρουμ... γι'αυτό και μόλις το είδα το διόρθωσα... ζητάω συγγνώμη για αυτό το λάθος...

Πάμε τώρα στο θέμα μας... αν απαντήσεις σε αυτές τις τέσσερις ερωτήσεις θα καταλάβεις ότι αυτό που λες δεν στέκει... είναι απλό...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, AtiX said:

Ειλικρινά επειδή ταυτόχρονα διάβασα και ένα άλλο μήνυμα από λάθος έγραψα για σένα περί φόρουμ... γι'αυτό και μόλις το είδα το διόρθωσα... ζητάω συγγνώμη για αυτό το λάθος...

Πάμε τώρα στο θέμα μας... αν απαντήσεις σε αυτές τις τέσσερις ερωτήσεις θα καταλάβεις ότι αυτό που λες δεν στέκει... είναι απλό...

Δεκτο, κι εμενα μου φανηκε τελειως ακυρο.
Παμε παλι στο θεμα μας. Γιατί δεν απαντας εσυ αφου ξερεις την αλήθεια και λες οτι αυτο που λεω δεν στεκει? Θεωρεις οτι οι κεραιες κινητης,κλπ, ανεξαρτητα αν ειναι 5g ή όχι, δεν κανουν κανένα κακο? Αφου όπως λες ξερεις οτι αυτο που εγραψα δεν στεκει, απάντα στις ερωτησεις που εσυ εθεσες πριν. Αφου ειναι απλο όπως λες..  (για εμένα ειναι 3 κεφαλαια βιβλιου οι απαντησεις στα ερωτηματα που εθεσες, δεν προκειται να τα γραψω για πάρτη σου, ίσως το κάνω στο Διδακτορικό μου).
Όσο δεν δίνεις εσυ τα δεδομενα στις ερωτησεις που εθεσες, θα τις θεωρώ στείρες και ανευ ουσίας εξυπναδες. Αφού ξέρεις, φώτισε μας! Αλλιως για να στο θεσω λαϊκιστί, σταματα να το παίζεις εξυπνακιας και να υποβιβαζεις τους γυρω σου, λεγοντας οτι ειμαι λαθος χωρίς να δινεις ουτε ενα δεδομενο.

Επεξ/σία από ptaf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ptaf είπε

Δεκτο, κι εμενα μου φανηκε τελειως ακυρο.
Παμε παλι στο θεμα μας. Γιατί δεν απαντας εσυ αφου ξερεις την αλήθεια και λες οτι αυτο που λεω δεν στεκει? Θεωρεις οτι οι κεραιες κινητης,κλπ, ανεξαρτητα αν ειναι 5g ή όχι, δεν κανουν κανένα κακο? Αφου όπως λες ξερεις οτι αυτο που εγραψα δεν στεκει, απάντα στις ερωτησεις που εσυ εθεσες πριν. Αφου ειναι απλο όπως λες..  (για εμένα ειναι 3 κεφαλαια βιβλιου οι απαντησεις στα ερωτηματα που εθεσες, δεν προκειται να τα γραψω για πάρτη σου, ίσως το κάνω στο Διδακτορικό μου).
Όσο δεν δίνεις εσυ τα δεδομενα στις ερωτησεις που εθεσες, θα τις θεωρώ στείρες και ανευ ουσίας εξυπναδες. Αφού ξέρεις, φώτισε μας! Αλλιως για να στο θεσω λαϊκιστί, σταματα να το παίζεις εξυπνακιας και να υποβιβαζεις τους γυρω σου, λεγοντας οτι ειμαι λαθος χωρίς να δινεις ουτε ενα δεδομενο.

Δεν θα μιλήσω εγώ θα βάλω απλά ένα λινκ...

https://www.kathimerini.gr/1056306/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/a8anasios-kanatas-aktinovolia-kai-diktya-5g

Με μεγάλη έμφαση στην τελευταία παράγραφο...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...