Προς το περιεχόμενο

Το YouTube θα αφαιρέσει βίντεο με θεωρίες συνωμοσίας που συνδέουν τον κορωνοϊό με το 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό έλειπε να τα αφήσουν  ακόμα κ επιστήμονες κ ειδικοι με αυτό το θέμα επειδή ειναιι κατά είναι θεωρίες συνομωσιας για το YouTube.. Κ λίγα θα μας κάνουν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η βλακεία είναι ανίκητη καλά κάνουν και τα κατεβάζουν.Για να μην πω ότι θα έπρεπε να πληρωνουν και πρόστιμο οσοι τις αναπαραγάγουν .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Εγώ το έχω ειλικρινή απορία:

γιατί μέχρι τώρα με κάθε αναβάθμιση χαιρόμασταν πχ όταν πήγαμε στο 3G και μετά στο 4G και το 4G+ αλλά ξαφνικά στο 5G έχουμε πρόβλημα και έρχεται το τέλος κλπ.

Ποιος αποφάσισε ότι 4G+ είναι καλό αλλά μέχρι εκεί, μη το παρακάνουμε... όχι 5, είναι υπερβολή.

Επίσης όλοι οι "εμπλεκόμενοι" που κινούν τα νήματα και θα πλουτίζουν, έχουν ανοσία στο 5G; δε κυκλοφορούν στον ίδιο πλανήτη;

 

Γιατί μαίνεται ένας τρελός πόλεμος μεταξύ ΗΠΑ και Κίνας στο κομμάτι.

Πλακώνονται για το ποιος θα μας παρακολουθεί καλύτερα και η αλήθεια είναι ότι στη συγκεκριμένη τεχνολογία η Κίνα έχει ισχυρό προβάδισμα.

Αρκεί να παρακολουθήσεις τη διαμάχη Huawei - αμερικανικών αρχών επί του θέματος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Εγώ το έχω ειλικρινή απορία:

γιατί μέχρι τώρα με κάθε αναβάθμιση χαιρόμασταν πχ όταν πήγαμε στο 3G και μετά στο 4G και το 4G+ αλλά ξαφνικά στο 5G έχουμε πρόβλημα και έρχεται το τέλος κλπ.

Ποιος αποφάσισε ότι 4G+ είναι καλό αλλά μέχρι εκεί, μη το παρακάνουμε... όχι 5, είναι υπερβολή.

Επίσης όλοι οι "εμπλεκόμενοι" που κινούν τα νήματα και θα πλουτίζουν, έχουν ανοσία στο 5G; δε κυκλοφορούν στον ίδιο πλανήτη;

Γιατί είναι κρυφό σχέδιο του Γιώργη 😋

tenor.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Δηλαδή τόσα χρόνια άπειρα βίντεο που λένε κάψτε τα βιβλια, η γη είναι επίπεδη, πως να φτιάξεις βόμβα, πως να κάνεις crystal meth δεν μας πείραξαν ε; 

Έτσουξε με το που πήγαν να βγάλουν βίντεο για το 5G?

🤔🤔

Οκ τι να πω.. Πάντως κάνοντας αυτό ενισχύει τις φωνές που δεν θέλουν το 5G

Πάρα πολλές φορές έχουν κατεβάσει βίντεο / content στο YouTube , social media προφανώς και δεν έγινε μόνο για το 5g , ότι δεν έχουν κατεβάσει δεν έχει πολλά views και δεν έχει γίνει reported δεν έχει ενδιαφερθεί κανένας οπότε δεν έχει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμενη θεωρια συνωμοσιας ειναι οτι πιο χαζο εχω ακουσει αλλα δε χρειαζομαστε μονοπωλιακες πολυεθνικες τυπου Google να μας το παιζουν δικαστης του internet. Τετοιες πρακτικες ειναι πολυ χειροτερες απο οποιαδηποτε θεωρια συνομωσιας κατα τη γνωμη μου..

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα μεγάλο λάθος από μεριάς YT. Υποτίθεται ότι υπάρχει ελευθερία λόγου. Ακόμα και αυτά τα βίντεο καλό είναι να υπάρχουν για να τα βλέπουμε εμείς, να ρίχνουμε κανένα γέλιο με τον κάθε αλουμινοχαρτοκέφαλο, να πατάμε το dislike μας σαν κύριοι και να προχωράμε παρακάτω.

Έχω ρίξει πάντως ένα γέλιο αυτές τις ημέρες στα social media, και ειδικά στο facebook, με όλα τα σενάρια επιστημονικής φαντασίας που έχω διαβάσει σχετικά με τον κορονοϊό, τύφλα να 'χει ο George Lucas. 🤣

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, markoliaz είπε

ολες οι smart tv εχουν μεσα ενσωματωμενη κρυφη καμερα που σας βλεπει παντα και σας ακουει, ακομα και οταν η tv ειναι εκτος πριζας, ολες εκτος απο τις philips, οποιος δεν πιστευει ας ανοιξει την tv με κατσαβιδακι και μετα να παει να αγορασει philips...💪

Το κατσαβιδάκι πρέπει να είναι τύπου Philips (Σταυρωτό) ;;;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, MikeJ said:

Εγώ το έχω ειλικρινή απορία:

γιατί μέχρι τώρα με κάθε αναβάθμιση χαιρόμασταν πχ όταν πήγαμε στο 3G και μετά στο 4G και το 4G+ αλλά ξαφνικά στο 5G έχουμε πρόβλημα και έρχεται το τέλος κλπ.

Η αλήθεια είναι βλέπω να έχει τα θεματάκια του το 5G. Δε θα μιλήσω για ακτινοβολίες, πιθανά θέματα υγείας κτλ μιας και δεν έχω αρκετές πληροφορίες για να έχω εικόνα και δε θα πάρω το μέρος ούτε αυτών που λένε ότι υφίσταται θέμα, ούτε αυτών που λεν ότι δεν υφίσταται.

Είμαι αρκετά επιφυλακτικός όμως στην ιδέα του Ιnternet of Τhings, στο ότι όλα θα είναι συνδεδεμένα, θα αλληλεπιδρούν μεταξύ τους κτλ όσον αφορά την ασφάλεια και την ιδιωτικότητα μας. Το ρίσκο για την αύξηση στην ήδη αρκετή από εποχής 3G ταχύτητα και τις επιπλέον περιττές για μένα ευκολίες που μου δίνει, το βρίσκω υπερβολικό.Οι νέες δυνατότητες που δίνονται για κάποιους που έχουν την πρόθεση να το χρησιμοποιήσουν με όχι και τόσο καλοπροαίρετες διαθέσεις είναι ασύλληπτες. Προσωπικά είμαι κατά,. Αρκετά "συνδεδεμένος" είμαι ήδη

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...